Pokaż Swój Talent

987
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2022
Lokalizacja Wilanów
Autor pomysłu Filip Nocznicki
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
50 000 zł
Kategoria
 • edukacja
 • kultura
 • przestrzeń publiczna
 • sport
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Projekt polega na zorganizowaniu w dzielnicy Wilanów konkursu plenerowego dla dzieci i młodzieży, podczas którego będzie można zaprezentować swój talent szerokiej publiczności.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Wilanów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Lokalizację plenerową pozostawiam do wyboru organizatorowi. Sugeruję np; teren Osi Królewskiej za pomnikiem Jana III Sobieskiego, teren tzw. Plaży Wilanów, teren placu fontann przy al. RP, teren rekreacyjny przy Royal Wilanów

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt polega na zorganizowaniu w dzielnicy Wilanów konkursu plenerowego dla dzieci i młodzieży, podczas którego będzie można zaprezentować swój talent szerokiej publiczności.
Opis projektu
W dzielnicy Wilanów mieszka dużo dzieci i młodzieży. Sam mieszkam tutaj od 10 lat. Teraz mam 13 lat. Nie mają wielu możliwości aktywności. Projekt ma na celu zorganizowanie plenerowego wydarzenia w ramach działalności Centrum Kultury Wilanów. Podczas tego wydarzenia dzieci i młodzież do 18 roku życia będą mogły pokazać swoje talenty. W ramach pokazu zorganizowanego na profesjonalnej scenie uczestnicy zaprezentują się w różnych dziedzinach artystycznych lub sportowych. Proponuję podział na następujące kategorie pokazu: muzyka (wokaliści i instrumentaliści, w tym zespoły muzyczne), taniec, teatr (scenki, skecze), recytacja, sport (akrobatyka, fitness), inne (iluzjoniści, magowie). Proponuję by wydarzenie zostało zorganizowane w ciągu jednego dnia w któryś z weekendów roku 2022 wiosną bądź latem lub wczesną jesienią. Do pokazu kandydatów mogą zgłaszać rodzice albo placówki edukacyjne z Wilanowa jako przedstawicieli swoich szkół/przedszkoli. Wskazane byłoby by każda ze szkół wilanowskich, w tym placówek prywatnych, wystawiła do pokazu swoich przedstawicieli. Stąd należałoby projekt odpowiednio wcześniej przedstawić wszystkim szkołom i przedszkolom w dzielnicy Wilanów. Proponuję by dla każdego z uczestników pokazu przygotować symboliczną nagrodę/dyplom za udział w tym wydarzeniu. Uczestnicy nie będą oceniani przez jakiekolwiek jury - celem konkursu jest jedynie prezentacja talentów dzieci wilanowskich. Rolą Centrum Kultury Wilanów byłoby również odpowiednie dostosowanie sceny do potrzeb występujących (np. puszczenie dymu dla zespołu tanecznego) oraz zapewnienie prowadzących wydarzenie i oprawy muzycznej.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Wydarzenie to pozwoli zintegrować społeczność wilanowską. Dla młodzieży i dzieci istotne jest też obycie się z występami na dużej scenie, przełamanie własnego strachu, nabycie nowych umiejętności.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Promocja wydarzenia oraz fotograf: 3 000,00 zł
Prowadzący wydarzenie: 2 000,00 zł
scena, nagłośnienie, oświetlenie, obsługa techniczna: 37 000,00 zł
Upominki i dyplomy dla wszystkich uczestników: 8 000,00 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
50 000,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji
Zorganizowanie konkursu plenerowego dla dzieci i młodzieży, podczas którego będzie można zaprezentować szerokiej publiczności swój talent. Wydarzenie pozwoli zintegrować społeczność wilanowską.

Modyfikacje

28.04.2021 12:32
Wydział Kultury i Sportu dla Dzielnicy Wilanów

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (2)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Komentarz został usunięty przez autora

  Mieszkanka26450  23.04.2021 20:20
 • Bardzo ciekawy projekt. Widać, że inspirowany autentyczną i szczerą potrzebą. Jeden z nielicznych oryginalnych projektów na liście dla Wilanowa.
  Brawa dla Autora!
  Będę trzymać kciuki i będę głosować!
  Mieszkanka26450  23.04.2021 20:22
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany