Zakup nowości wydawniczych dla Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy

1037
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / W trakcie realizacji
Pomysł na rok 2022
Lokalizacja Targówek
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
283 500 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
  • ochrona środowiska
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Oddano 1086 głosów za tym projektem
Wyślij wiadomość do autora
Zakup nowości wydawniczych dla 17 placówek Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy, które zasilą zbiory Biblioteki.

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
11.04.2022 10:40
Jednostka odpowiadająca za realizację: Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Targówek
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
św. Wincentego 85; św. Wincentego 64; Bazyliańska 6; Krasnobrodzka 11; Rembielińska 6A; Radzymińska 121; Suwalska 11; Smoleńska 94; Kondratowicza 23; Księcia Ziemowita 16; Jórskiego 41; Bazyliańska 1
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
W podanych lokalizacjach mieszczą się następujące placówki: CNI (św. Wincentego 85); MW123 (św. Wincentego 64); BD53 i W2 (Bazyliańska 6); BD65 i W60 (Krasnobrodzka 11); BD52 i W29 (Rembielińska 6A); BD12 i W64 (Radzymińska 121); BD40 i W72 ( Suwalska 11); W37 (Smoleńska 94); W98 (Kondratowicza 23); W49 (Księcia Ziemowita 16); W85 (Jórskiego 41); WP130 (Bazyliańska 1).
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Zakup nowości wydawniczych dla 17 placówek Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy, które zasilą zbiory Biblioteki.
Opis projektu
Uzyskane środki zostaną podzielone pomiędzy placówki Biblioteki Publicznej znajdujące się na Targówku - 17 placówek, w tym: 5 dla dzieci i młodzieży, 9 dla dorosłych i młodzieży, 1 multimedialna, 1 o profilu pedagogicznym oraz 1 czytelnia naukowa. Wśród zakupionych nowości wydawniczych znajdą się książki, w tym także literatura obcojęzyczna, oraz zbiory specjalne - np. książka mówiona, filmy, muzyka. Dobór zakupionych zbiorów będzie zgodny z potrzebami użytkowników korzystających z usług placówek Biblioteki i profilem ich gromadzenia.
Zakupione nowości wydawnicze będą wypożyczane/udostępniane we wszystkich placówkach Biblioteki Publicznej na Targówku (17 placówek) od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 19.00 oraz dodatkowo w Czytelni Naukowej nr I w soboty od godziny 10.00 do 15.00. Zakup nowości wydawniczych dedykowany jest wszystkim mieszkańcom i nowości te będą wypożyczane/udostępniane nieodpłatnie.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
W 2020 roku Bibliotekę Publiczną na Targówku w celu skorzystania z jej oferty odwiedziło 149 481 osób, w tym 19 386 użytkowników, którym wypożyczono/udostępniono 266 557 zbiorów bibliotecznych. Czasowe zamknięcie bibliotek, następnie ich otworzenie w skróconych godzinach i w ograniczonym zakresie działalności, z powodu pandemii, pokazało jak ważną instytucją dla mieszkańców jest Biblioteka oraz książka, o czym świadczyły liczne pytania użytkowników dotyczące funkcjonowania Biblioteki, możliwości wypożyczania/oddawania zbiorów bibliotecznych, itd. Biblioteka jest instytucją mocno zakorzenioną w środowisku lokalnym i aktywnie w nim działającą. Jest dobrze postrzegana i oceniana przez swoich użytkowników – mieszkańców naszej Dzielnicy, co potwierdzają głosy oddawane w poprzednich latach na projekty realizowane w Bibliotece, w tym najważniejszy dla Biblioteki - zakup nowości wydawniczych. Dzięki środkom pozyskanym z budżetu obywatelskiego Biblioteka mogła zintensyfikować zakup nowości wydawniczych. Co oczywiste, ostatni zakup nowości nie zaspokoił w pełni potrzeb czytelniczych użytkowników, ponieważ zakupów tych należy dokonywać co roku. Czytelnicy wciąż zgłaszają potrzebę zakupu większej ilości nowości i popierają starania czynione w tym zakresie. Realizacja projektu ma służyć dalszemu, lepszemu zaspokojeniu potrzeb. Projekt jest odpowiedzią na potrzeby społeczności lokalnej, przyczynia się do wzmocnienia poczucia przynależności do społeczności lokalnej oraz edukacji i pobudzenia kreatywności.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Zakup nowości wydawniczych - 273 500 zł
Oznakowanie projektu BO i foliowanie książek - 10 000 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
283 500,00 zł

Skutki realizacji (wypełnia pracownik Urzędu m.st. Warszawy)

Skutki realizacji
Projekt popularyzuje czytelnictwo, a także przyczynia się do wzmocnienia poczucia przynależności do społeczności lokalnej oraz edukacji i pobudzenia kreatywności.

Modyfikacje

15.04.2021 14:37
Wydział Kultury i Promocji dla Dzielnicy Targówek

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany