Boisko do badmintona z mini bramkami na terenie Parku Zielone Odolany

182
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2017
Lokalizacja Wola
Ulrychów + Odolany
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
168 813 zł
Kategoria
 • przestrzeń publiczna
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Projekt ma charakter inwestycyjny i dotyczy budowy niewielkiego, ogólnodostępnego boiska do gry w badmintona z mini bramkami do gry w piłkę nożną, na terenie tzw. Parku Zielone Odolany, o który od lat walczą mieszkańcy

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Wola
Obszar objęty pomysłem:
Ulrychów + Odolany
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
na ternie nowo-powstającego Parko- Skwerku Zielone Odolany przy u. Sowińskiego oraz ul. Jana Kazimierza. Nr działki 12/8, nr obrębu 60502
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Boisko powinno powstać w pobliżu nowo-powstającego placu zabaw dla dzieci (iwestor Robyg) na terenie Parku Zielone Odolany, który to należy do M.st. Warszawy.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt ma charakter inwestycyjny i dotyczy budowy niewielkiego, ogólnodostępnego boiska do gry w badmintona z mini bramkami do gry w piłkę nożną, na terenie tzw. Parku Zielone Odolany, o który od lat walczą mieszkańcy
Opis projektu
Projektowane boisko byłoby pierwszym ogólnodostępnym obiektem sportowo-rekreacyjnym w tej części Odolan (tj. okolice skrzyżowania Jana Kazimierza i Sowińskiego). Sposób korzystania z boiska zostałby zapisany w regulaminie. Ograniczenia dotyczyłyby między innymi zakazu korzystania z obiektu w czasie ciszy nocnej i po zapadnięciu zmroku oraz wprowadzania na teren obiektu zwierząt. Teren boiska byłby ogrodzony z furtką. Projektowane boisko o wymiarach 14 na 15 m z nawierzchnia poliuretanową wraz z ogrodzeniem, oświetleniem. Boisko powinno posiadać wyposażenie sportowe w postaci słupków i siatki do gry w badmintona oraz dwóch minibramek do gry w piłkę nożną. Przed boiskiem przy wejściu powinny znajdować się conajmniej 2 ławki pełniące funkcje pomocnicze dla m.in publiczności oraz kosz na śmieci.
Projekt powinien być zrealizowany w miarę możliwości z uwzględnieniem otaczającej zieleni, tak aby jej dodatkowo nie zniszczyć.

Aranżacja ogólnodostępnego boiska byłaby wyjściem naprzeciw dużemu zapotrzebowaniu lokalnej społeczności na brakującą, w tej intensywnie zabudowanej i zamieszkałej części Odolan, podstawową infrastrukturę sportowo-rekreacyjną.
Uzasadnienie realizacji projektu
Na terenie Parku Zielone Odolany powstanie plac zabaw dla dzieci, naszym celem jest aby boisko do badmingtona z mini bramkami powstał w jego sąsiedztwie, a tym samym umożliwił spędzanie czasu wolnego młodzieży, dorosłym a także rodzicom na świeżym powietrzu w sposób kompleksowy.

W tej części Odolan nie zrealizowano dotąd żadnych publicznych obiektów zaspokajających lokalne potrzeby sportu i rekreacji. Na tym coraz gęściej zaludnionym obszarze dzieci i młodzież zmuszone są grać w piłkę w miejscach do tego nieprzeznaczonych tj. na drogach przeciwpożarowych, trawnikach, chodnikach, wśród pieszych i rowerów. Narażają się tym samym na liczne kontuzje i stwarzają jednocześnie zagrożenie dla innych.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Wykonanie projektu wyniesie 168813,07 (w tym koszty nieprzewidziane 8%)
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
168 813,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
Koszt eksploatacji dla takiego obiektu to wartość około 2.000 zł rocznie (konserwacja urzadzeń oraz bieżace naprawy, opróżnianie koszy na śmieci ).
Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:
2 000,00 zł

Modyfikacje

31.05.2016 15:26
Koordynator w dzielnicy Wola
10.06.2016 14:12
Koordynator w dzielnicy Wola

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (10)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Trochę szkoda z tego mikroparku, który pozostał (a i tak pewnie nie ostoi się na całym dzisiejszym obszarze) jeszcze coś zabierać.
  Mieszkaniec879  17.01.2016 00:57
  • Ja również nie mam przekonania do tego pomysłu. Jest już raczej postanowione, ze skwerek ma powstać. Ma być na nim plac zabaw, zieleń itp. Skwerek jest niewielki, a każdy skrawek zieleni i trawy na Odolanach na wagę złota, nie bardzo podoba mi się koncepcja betonowanie kolejnego kawałka (boisko ma być pokryte powierzchnią poliuretanową). W badmintona można grać po prostu na trawie. Wystarczy siatka.
   Mieszkaniec3897  09.06.2016 00:18
 • Boisko miało by mieć tylko 14 na 15 m- to nie dużo a dzieci i dorośli mieliby co robić przy osiedlach z nadmiarem energii. Oczywiście to tylko propozycja.
  Mieszkaniec534  19.01.2016 14:18 Autor projektu
 • Myślę, że nie ma co żałować miejsca na boisko. Aktualnie teren Zielonych Odolan raczej odstrasza, więc każdy dodatkowy pomysł na jego zagospodarowanie jest cenny. Mam tylko pytanie - jak zostanie zrealizowany monitoring? Tzn. kto będzie go administrował - dzielnica?
  Mieszkaniec2516  25.01.2016 21:26
  • Musimy pamiętać, że inwestor Robyg ma zorganizować plac zabaw też w tym miejscu już na wiosnę br. Co do monitoringu to myśle, że szczegóły powinny być dopracowane przez urząd. Moim zdaniem monitoring powinien być, żeby zaraz nie było to zdewastowane.
   Mieszkaniec534  26.01.2016 12:27 Autor projektu
 • Ciekawy pomysł! Taki park faktycznie mógłby być oblegany przez dzieciaki :) Może warto wyznaczyć na nim też linie boiska do siatkówki i zapewnić możliwość zamontowania siatki na większej wysokości? Dzięki temu teren byłby wielofunkcyjny.
  Mieszkaniec3197  14.03.2016 12:46
 • Ogrodzić, zrobić nawierzchnię... o czym my rozmawiamy? Po drugiej stronie ulicy Wolskiej jest masa miejsca na badmintona i piłkę. Zostawmy ten skrawek zieleni dla tych którzy chcą wyjść z dzieckiem a czas nie pozwala na dalszy spacer. Jak zauważył przytomnie AAAPSZYM do badmintona wystarczy siatka, słupki, rakietki i odrobina chęci. Mieszkam 300 m od tego skwerku i zobowiązuję się sprezentować taki zestaw p. Monice jeśli nie zagrodzi nam kawałka parku... Pozdrawiam.
  Mieszkaniec7686  24.06.2016 18:04
  • Pani/Panie Wawamaniak trzymaj za słowo. Ps jakoś nie widzę tłumów spacerujacych zwłaszcza z dziećmi w tych chaszczach.
   Mieszkaniec534  24.06.2016 23:31 Autor projektu
  • Chaszcze to przesadne określenie, ale zgadzam się że nie wygląda to najlepiej. Pragnę jednak przypomnieć że Robyg otrzymał pozwolenie na budowę parku i prace mają ruszyć lada dzień. Dajmy im szansę ;)
   Mieszkaniec7686  25.06.2016 08:01
  • Robyg ma zajac sie inwetycja przy rogu Jana Kazimierza i Sowinskiego- na inwestycje ma przeznaczyc 350 tys. w tym wybudowac plac zabaw, labirynt dla dzieci z krzewow, nasadzic 1000 krzewow i drzew, rozbic alejki-mysle ze w tej kwocie majac do zagospodarowania 1,2 ha dzialki to trudne. Lada moment- trwa juz od poczatku roku- porozumień jeszcze nie podpisano. Moje projekty maja byc zlokalizowane przy silowni plenerowej (oczywiscie jesli zadecyduja tak mieszkancy- wiekszosc)
   Mieszkaniec534  27.06.2016 11:12 Autor projektu
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany