Budowa ogólnodostępnej toalety dostosowanej dla osób niepełnosprawnych

672
Oceniony negatywnie
Pomysł na rok 2022
Lokalizacja Mokotów
Autor pomysłu Krzysztof Michalec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
27 000 zł
Kategoria
  • komunikacja publiczna i drogi
  • ochrona środowiska
  • przestrzeń publiczna
  • zieleń miejska
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Budowa ogólnodostępnej toalety na terenie ROD Obrońców Pokoju w dzielnicy Mokotów. Toaleta przystosowana dla osób niepełnosprawnych. Ogród jest otwarty dla wszystkich osób.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Mokotów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Al. NIepodległości 113/115
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Rodzinne Ogródki Działkowe im. Obrońców Pokoju
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Budowa ogólnodostępnej toalety na terenie ROD Obrońców Pokoju w dzielnicy Mokotów. Toaleta przystosowana dla osób niepełnosprawnych. Ogród jest otwarty dla wszystkich osób.
Opis projektu
Wybudowanie toalety przy budynku głównym ROD Obrońców Pokoju z podłączeniem do bieżącej wody oraz kanalizacji. Toaleta dostępna dla wszystkich w godzinach otwarcia (6-22) ogrodu oraz całodobowo dla działkowców.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Teren Ogrodu jest ogólnodostępny, jednak brak jest w nim infrastruktury dla osób, które nie posiadają działek. Właścicielem gruntu, jest Miasto (ogród (PZD) nie posiada tytułu prawnego do zarządzania gruntem), dlatego zasadne jest zapewnienie toalety dostępnej dla wszystkich mieszkańców dzielnicy, zwłaszcza, że ogród jest ulubionym miejscem spacerów okolicznych mieszkańców a także skrótem w drodze od stacji metra Racławicka do rejonu ulic Bytnara, Odyńca, Tagorea. Inicjatywa ta wpisuje się w program modernizowania i otwierania ogrodów działkowych dla społeczności lokalnej promowany przez Krajową Radę Polskiego Związku Działkowców oraz Zieleń Miejską. Jest to również ukłon w kierunku odwiedzających ogród, seniorów oraz osób niepełnosprawnych, którzy obecnie nie mają na terenie ogrodu możliwości skorzystania z toalety. W obecnej sytuacji często kończy się to zanieczyszczaniem terenu ogrodu.

Kosztorys

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
27 000,00 zł

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu
Brak jest możliwości realizacji projektu z uwagi na fakt, trwającego od 2013 r. Postępowania regulacyjnego z Ustawy o Rodzinnych Ogrodach Działkowych, z wniosku Polskiego Związku Działkowców, regulujące prawo o nabyciu prawa użytkowania terenu, na którym miałby być realizowany projekt. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na fakt że budowa toalety na terenie ROD należy do regulaminowych zadań Zarządu danego ROD władającego terenem na podstawie ustawy o ogrodach działkowych

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany