Interaktywny rozkład jazdy wraz z ładowarką oraz darmowym Wifi na przystankach autobusowych w całej Warszawie - Digital CityLight

687
Oceniony negatywnie
Pomysł na rok 2022
Autor pomysłu Norbert Zielinski
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
5 400 000 zł
Kategoria
 • komunikacja publiczna i drogi
 • przestrzeń publiczna
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnomiejski
Projekt zakłada postawienie na przystankach autobusowych innowacyjne rozwiązania: Interaktywny rozkład jazdy autobusów miejskich (Na żywo), ładowarki USB oraz darmowe Wifi.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnomiejski
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Proponowane przystanki autobusowe:

Mokotów:
Rondo Unii Europejskiej
Dolina Służewiecka

Ursynów:
Metro Ursynów
Strzeleckiego

Wilanów:
Goraszewska

Ochota:
Bitwy Warszawskiej - Stefana Banacha skrzyżowanie

Włochy:
Hynka - rondo

Wola:
Pkp Wola

Bemowo:
Bemowo-Ratusz

Bielany:
Conrada
Aleja Reymonta

Wawer:
Wawer Ratusz

Praga PŁD:
Bora-Komorowskiego
Wiatraczna
Rondo Waszyngtona

Praga Płn:
Rondo Starzyńskiego
dworzec wileński

Białołęka:
Białołęka-Ratusz
Nowodwory

Targówek:
Młodzieńcza
Piotra skargi
Ratusz Targówek

Rembertów:
Rembertów-Ratusz

Wesoła:
Wesoła-Ratusz
1 Praskiego Pułku
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Kosztorys projektu zakłada postawienie odpowiedniej ilości urządzeń we wskazanych lokalizacjach (Przystanki autobusowe) w postaci nie więcej niż 4 sztuk na daną lokalizację.

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt zakłada postawienie na przystankach autobusowych innowacyjne rozwiązania: Interaktywny rozkład jazdy autobusów miejskich (Na żywo), ładowarki USB oraz darmowe Wifi.
Opis projektu
Projekt zakłada postawienie na przystankach autobusowych innowacyjne rozwiązania: Interaktywny rozkład jazdy autobusów miejskich (Na żywo), ładowarki USB oraz darmowe Wifi. Sam projekt jest wzorowany na rozwiązaniach zastosowanych w Krakowie. Jest to innowacyjne rozwiązanie stworzone wspólnie przez AMS oraz Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie. Sam projekt będzie dostępny dla mieszkańców Warszawy przez 24h codziennie.

Projekt złożony w imieniu stowarzyszenia Warszawa Dla Młodych.

Link do artykułu w którym jest mowa o tym rozwiązaniu: https://www.komputerswiat.pl/aktualnosci/nauka-i-technika/interaktywne-mapy-na-zywo-na-przystankach-w-pierwszym-polskim-miescie/e20f5y1
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Projekt cieszy się dużą popularnością w Krakowie, mieszkańcy bardzo chwalą inicjatywę ponieważ ułatwia to im realnie w przemieszczaniu się komunikacją miejską. Zastosowane tam technologie realnie wpływają na poprawę komfortu życia mieszkańcom, dlatego ten projekt powinien zostać zrealizowany w Warszawie.

Charakterystyka

Kosztorys

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
5 400 000,00 zł

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu
Przeważająca liczba wybranych lokalizacji przystanków włączona jest do projektu „Przystanek Komunikacji Miejskiej” realizowanego na zasadzie partnerstwa publiczno-prywatnego. Przedmiotowe lokalizacje, jak również zamontowane na nich wiaty są przedmiotem „Umowy koncesji na budowę i eksploatację wiat przystankowych w Warszawie”. Lokalizacje takie jak Bemowo-Ratusz czy Targówek-Ratusz objęte są budową II linii metra. Część wiat z projektu „PKM” we wskazanych lokalizacjach jest objęta gwarancją. Określenie warunków jakie powinien spełniać przedmiot zamówienia, przeprowadzenie postepowania, opracowanie dokumentacji projektowej, uzyskanie niezbędnych uzgodnień, decyzji i zatwierdzeń nie pozwoli na zrealizowanie projektu w trakcie jednego roku budżetowego. Jako potencjalny wykonawca została wskazana firma AMS S.A.

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (3)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Większość ma telefon, interaktywne ekrany to zbędny wydatek niewnoszący żadnej wartości. Wystarczyłyby punkty ładowania i ewentualnie wifi.
  Mieszkaniec25518  23.01.2021 20:06
  • Nie do końca się zgodzę. Żyjemy w erze cyfrowej, jednak tego typu inwestycje pomagają mieszkańcom nie być aż tak zależnym od smartphone'a. Dodatkowo jednak fakt, że większość korzysta z własnego telefonu nie oznacza, że wszyscy z niego korzystają. Moim zdaniem pomysł jest wart rozważenia chociażby jako pilotaż. Ewentualnie proponowałbym zmienienie formy z takiego wyświetlacza jak w krakowie na tablice jak te na przystankach tramwajowych.
   Mieszkaniec14691  24.01.2021 12:59
 • Podoba mi się ten pomysł. Jeśli Internet jest (chwilowo) niedostępny, jest mało czasu na autobus/ tramwaj lub bateria jest zbyt słaba, myślę że tego typu rozwiązanie będzie bardzo przydatne. Myślę ż fajnie by było gdyby ten interaktywny rozkład pokazywał pasażerom mieszkającym w Warszawie i pasażerom spoza Warszawy (i okolic) kierunek autobusów/ tramwajów na sąsiednich przystankach z przybliżonym czasem ich przyjazdu. Myślę że tego typu rozwiązanie (kierunek autobusów/ tramwajów na sąsiednich przystankach z przybliżonym czasem ich przyjazdu) w razie potrzeby ułatwiłby pasażerom ocenę czy jest szansa zdążenia na przesiadkę do innego autobusu/ tramwaju.
  Mieszkaniec22406  24.02.2021 21:02
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany