Jordanek na nowo. Budowa boiska, oświetlenia placu zabaw oraz montaż nowych zabawek

1396
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2022
Lokalizacja Praga-Południe
Autor pomysłu Paweł Kusak
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
685 000 zł
Kategoria
  • przestrzeń publiczna
  • sport
  • zieleń miejska
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Budowa nowej nawierzchni na boisku piłkarskim. Oświetlenie placu zabaw oraz nowe zabawki.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Praga-Południe
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Alfreda Nobla 18
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Ogród jordanowski przy OPP2.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Budowa nowej nawierzchni na boisku piłkarskim. Oświetlenie placu zabaw oraz nowe zabawki.
Opis projektu
Jordanek to ulubione miejsce dzieci z Pragi Południe. Latem jego teren jest zatłoczony, a konstrukcje do zabawy oblegane przez najmłodszych mieszkańców dzielnicy. Chcemy, aby te miejsce nadal było pełne radosnej zabawy i kultowe dla kolejnych pokoleń. Jako rodzice i przedstawiciele okolicznej społeczności wychodzimy na przeciw tej potrzebie i proponujemy zmodernizowanie tej wspaniałej przestrzeni poprzez dostawienie kilku nowych atrakcji, stworzenie nowego boiska, a także doświetlenie jej tak, aby po zmroku jesiennymi popołudniami była równie atrakcyjna co latem.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Na terenie Jordanka boisko do piłki nożnej jest w opłakanym stanie- nawierzchnia to klepisko, po deszczu zmieniające się w wielką kałużę. Zakładamy, że zmiana nawierzchni na sztuczną trawę lub murawę pozwoli ożywić na nowo tę część ogrodu. Wierzymy, że nowe boisko spowoduje wzrost liczby grających tam młodszych, a może i dorosłych mieszkańców naszej dzielnicy, a także będzie wykorzystywane podczas zajęć sportowych realizowanych przez OPP nr 2. Planujemy dostawić kilka atrakcji dla dzieci- zjazd tyrolski, kilka drewnianych zabawek wspomagających rozwój i motorykę dla najmłodszych oraz zwiększających siłę i sprawność dla trochę starszych dzieci. Zabawki w typie równoważni, pieńków do trenowania równowagi, drążków do ćwiczenia przewrotów. Planujemy również stworzyć strefę kreatywnej zabawy zawierającej drewniane gry, łamigłówki. Spowoduje to odświeżenie znanego lokalnie terenu, unowocześni go sprawiając, że będzie dumą dzielnicy. Bardzo ważnym punktem i ostatnim punktem w naszym projekcie jest doświetlenie tego terenu. Obecnie, od jesieni do wiosny, popołudniami w ogrodzie jest ciemno, bo latarenki oświetlające alejki nie wystarczają. Chcemy dostawić kilka latarni wyższych niż te, które obecnie zamiast oświetlać oślepiają, tak aby plac ogrodu Jordanowskiego stał się bardzo atrakcyjnym o każdej porze roku.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
1.Boisko - 343 000,00 PLN, 2.Urządzenia zabawowe - 171 000,00 PLN, 3.Oświetlenie placu zabaw - 132 000,00 PLN, 4.Oznakowanie, konserwacja, naprawa - 9 000,00 PLN, 5.Projekt - 30 000,00 PLN. Łączny koszt realizacji projektu - 685 000,00 PLN
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
685 000,00 zł

Skutki realizacji (wypełnia pracownik Urzędu m.st. Warszawy)

Skutki realizacji
Dostęp do nowoczesnych urządzeń zabawowych i nowej nawierzchni boiska zapewni dzieciom wszechstronny rozwój psychomotoryczny, umożliwi poprawę zdrowia, rozwoju sprawności i nabycia nowych doświadczeń.

Modyfikacje

20.04.2021 08:07
Wydział Infrastruktury dla Dzielnicy Praga-Południe

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany