Muzyczny plac zabaw i siłownia plenerowa ze strefą relaksu przy Szkole Podstawowej nr.60 ul. Zbaraska 3

1602
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2022
Lokalizacja Praga-Południe
Autor pomysłu Agnieszka Lew
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
385 000 zł
Kategoria
 • edukacja
 • kultura
 • przestrzeń publiczna
 • sport
 • Integracja społeczna
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Projekt zakłada modernizację istniejącego placu zabaw i budowę siłowni plenerowej ze strefą relaksu dla wszystkich mieszkańców naszej dzielnicy. Niespotykane rozwiązania na placu zabaw i w siłowni plenerowej zapewnią rozwój przez zabawę dla dzieci oraz poprawę kondycji dorosłych jak również osób z ograniczeniami ruchowymi. Natomiast strefa relaksu pozwoli na chwilę odpoczynku.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Praga-Południe
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Szkoła Podstawowa nr 60 ul. Zbaraska 3 Warszawa.
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Zgłaszany projekt ma idealną lokalizację pod względem komunikacyjnym. Jest u zbiegu ul. Zbaraskiej, ul. Kinowej i ul. Stanisława Augusta. A całość jest zlokalizowana pomiędzy ul. Grochowską i Al. Waszyngtona gdzie jest dobry dojazd tramwajem, autobusem jak i własnym transportem.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt zakłada modernizację istniejącego placu zabaw i budowę siłowni plenerowej ze strefą relaksu dla wszystkich mieszkańców naszej dzielnicy. Niespotykane rozwiązania na placu zabaw i w siłowni plenerowej zapewnią rozwój przez zabawę dla dzieci oraz poprawę kondycji dorosłych jak również osób z ograniczeniami ruchowymi. Natomiast strefa relaksu pozwoli na chwilę odpoczynku.
Opis projektu
Projekt dotyczy stworzenia miejsca aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu dla dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 60 oraz XIX Liceum Ogólnokształcącego i dorosłych mieszkańców naszej dzielnicy. W projekcie znajdują się urządzenia służące nie tylko zabawie, ale również poprawie kondycji fizycznej u dzieci. Podczas codziennej nauki w szkole wskazane jest przebywanie dzieci na świeżym powietrzu. Zmodernizowany plac zabaw będzie służył dodatkowo realizacji zajęć programowych wychowania fizycznego, muzycznego, pozalekcyjnych zajęć sportowych w ramach świetlicy szkolnej a także będzie wykorzystywany przez dzieci podczas imprez sportowych, kulturalnych, pikników lub akcji "Lato w mieście". Siłownia plenerowa z elementami strefy relaksu w postaci hamaków, miejscami do grania w szachy czy chińczyka i stołów do gry w ping- ponga, zapewni rozrywkę i poprawę kondycji fizycznej dla wszystkich mieszkańców. Niezbędny będzie montaż dodatkowej furtki od strony siłowni wraz z ścieżką ułatwiającą wejście między innymi seniorom. W obecnych czasach pandemii doceniamy jak ważne jest dbanie o zdrowie a właśnie na świeżym powietrzu jest zdrowo i bezpiecznie. Nie do przecenienia jest też możliwość integracji mieszkańców naszej dzielnicy po okresach przymusowej izolacji.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Pragniemy, by nasze dzieci były zdrowe, sprawne i aktywne. By pożytecznie i przyjemnie spędzały czas, rozwijały swoje pasje i umiejętności.Obecnie istniejący plac zabaw jest już bardzo zniszczony, część urządzeń nie działa w sposób prawidłowy lub wcale a nawierzchnia ma znaczące ubytki i jest zniszczona. Brakuje też innowacyjnych rozwiązań na placu zabaw takich jak instrumenty muzyczne, stół do gry w ping ponga lub stolik do gry w szachy, chińczyka czy mini trampolina. Szczególnie teraz gdy większość czasu spędzają na terenie szkoły nie mogąc liczyć na atrakcyjne wycieczki. Dzieci po szkole mogłyby się tam spotykać , bezpiecznie bawiąc się pod okiem opiekunów. Marzymy też aby mieszkańcy zyskali ciekawe miejsce spotkań, dobrze skomunikowane , oświetlone, bezpieczne. Siłownia plenerowa posłużyła by mieszkańcom do poprawy kondycji a ciekawe sprzęty uatrakcyjnią pobyt na zewnątrz jak również pomogą w integracji mieszkańców. Tym bardziej, że z większości mogą korzystać też osoby niepełnosprawne. W czasie kiedy dzieci korzystają z placu zabaw czy z zajęć sportowych na boisku rodzice, dziadkowie czy znajomi mogliby korzystać z siłowni czy strefy relaksu z hamakami, stołami do gry w szachy, warcaby, chińczyka. Takie miejsce mogłoby w niedalekiej przyszłości posłużyć za plac do organizacji pikników rodzinnych, imprez o charakterze sportowo-kulturalnym czy akcji "Lato w mieście". Takiego miejsca z tak dobrą komunikacją i dostępem dla wielu mieszkańców brakuje w okolicy. Tym bardziej, że nasza dzielnica mocno się rozrasta i jest coraz więcej mieszkańców.

Charakterystyka

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
siłownia plenerowa dla dzieci i dorosłych - 320000,00 PLN, urządzenia do gier - 20000,00 PLN, zagospodarowanie terenu - 45000,00 PLN. Razem 385000,00 PLN.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
385 000,00 zł

Skutki realizacji (wypełnia pracownik Urzędu m.st. Warszawy)

Skutki realizacji
Stworzenie miejsca do organizacji imprez plenerowych mających na celu integrację społeczności dzielnicy.

Modyfikacje

28.04.2021 12:07
Wydział Infrastruktury dla Dzielnicy Praga-Południe

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (1)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Czy zastanowiła się Pani że planuje Pani muzyczny plac zabaw tuż koło bloku mieszkalnego? Już obecnie plac zabaw i boisko stanowią znaczną uciążliwość hałasową. Muzyczny plac zabaw powinien być realizowany z dala od zabudowy mieszkaniowej. Myślę że takim miejscem mógłby być park, ewentualnie teren pomiędzy szkołą SP a LO. Pozostałe propozycje są dobre. Niestety muzyczny plac zabaw tuż przy bloku mieszkalnym dyskredytuje cały projekt!
  Warto też zastanowić się nad uzupełnieniem zieleni.
  Odnośnie miejsc dla rowerów - proszę nie planować tzw. wyrwijkółek - to są miejsca dla złodziei rowerów.
  Problemem jest też zbierająca się młodzieży pijąca alkohol na tym placu zabaw i puszczająca głośno muzykę. Jak rozwiązać ten problem? Mimo monitoringu nikt się tym nie interesuje.
  Mieszkaniec10963  25.05.2021 19:32
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany