Tężnia na Ursusie

730
Oceniony negatywnie
Pomysł na rok 2022
Lokalizacja Ursus
Autor pomysłu Norbert Zielinski
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
250 000 zł
Kategoria
 • edukacja
 • kultura
 • ochrona środowiska
 • pomoc społeczna
 • przestrzeń publiczna
 • zieleń miejska
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Projekt ,,Tężnia na Ursusie'' zakłada kupno oraz montaż tężni solankowej, 6 latarni, 10 ławek z oparciem ustawionych wokół tężni, 2 stojaków na rowery oraz wolnostojącego zegara.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Ursus
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Proponuję w kolejności następujące lokalizacje: Park Archera, Park Czechowicki, Park Hassów.

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt ,,Tężnia na Ursusie'' zakłada kupno oraz montaż tężni solankowej, 6 latarni, 10 ławek z oparciem ustawionych wokół tężni, 2 stojaków na rowery oraz wolnostojącego zegara.
Opis projektu
Projekt ,,Tężnia na Ursusie'' zakłada kupno oraz montaż tężni solankowej na terenie dzielnicy Ursus. Proponuję w kolejności następujące lokalizacje: Park Archera, Park Czechowicki, Park Hassów. Tężnie solankowe to drewniane budowle pokryte gałązkami tarniny. Cały sekret ich dobroczynnego działania na organizm kryje się właśnie w konstrukcji – wytwarza się w nich aerozol bogaty w mikroelementy, takie jak wapń, magnez, jod, potas, brom, żelazo, sód. Inhalacje pomagają skutecznie walczyć z wieloma chorobami (m.in. pomaga w oczyszczeniu dróg oddechowych, alergii, nadciśnień, nerwicy).
Oprócz niewątpliwych walorów zdrowotnych tężnia oferuje także przyjemny chłód w upalne dni. Z tężni korzystać będą mogły całe rodziny. Dostęp do tężni będzie bezpłatny o dowolnej porze dnia.
Konstrukcja nośna tężni wykonana zostanie z drewna. Tężnia będzie urządzeniem rekreacyjnym o wysokości zabudowy 4,50 - 5,0 m.
Projekt zakłada także zakup i montaż: 6 latarni (w przypadku braku możliwości podłączenia do sieci mogą być latarnie solarne), 10 ławek z oparciem ustawionych wokół tężni, 2 stojaków na rowery oraz wolnostojącego zegara (żeliwny, czarny słup o wysokości 3,5 m z zegarem posiadającym białą tarczę i czarne wskazówki).
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Mieszkańcy potrzebują miejsca wypoczynku na świeżym powietrzu, które będzie pozytywnie wpływało na ich organizm. Z tężni bezpłatnie będą mogli korzystać osoby w różnym wieku, a ustawione ławki będą sprzyjały zawiązywaniu się sąsiedzkich relacji.

Kosztorys

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
250 000,00 zł

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu
W lokalizacjach wskazanych przez autora nie jest możliwe zrealizowanie projektu. Realizacja projektu wymaga uzyskania m.in pozwolenia na budowę, pozwolenia na wykonanie przyłącza energetycznego i /lub wodociągowego - (czas oczekiwania na uzyskanie pozwolenia i wykonanie przyłącza energetycznego i/lub wodociągowego wynosi od 18-22 - tym samym nie ma możliwości zrealizować projekt w ciągu jednego roku budżetowego

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (3)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • 100 razy tak !!! W Parku Czechowickim. park Achera jest mały i już zapchany. Bardzo chętnie skorzystamy.
  Mieszkanka26115  12.02.2021 21:05
 • Co wszyscy sie uparli na te skapywarki solanki. Przecież one nie maja żadnych badań. Nie lepiej i taniej postawić tężnie solną która posiada wszelkie badania kliniczne. Ludzie kierujcie sie wiedzą a nie modą. Po za tym tężnie solne mogą być czynne przez cały rok. Pierwsza taka powstała w parku Sowińskiego na Woli. Następne będą oddane dla mieszkańców na wiosnę
  Mieszkaniec3114  16.02.2021 00:13
 • Mam wrażenie, że z tych wszystkich tężni, to będzie przysłowiowy pic na wodę. Nie dlatego, że nie powstaną, bo na to znajdą się pieniądze, ale zapewne ich dalsze utrzymanie w pewnym momencie stanie się niemożliwe ze względu na koszty. Ponadto takie obiekty są bardzo ciekawą atrakcją dla wszelakich wandali i patologicznej młodzieży. Nie chcę krytykować tego pomysłu, ale niestety domyślam się, jak to wszystko może się skończyć, co blokuje mnie przed pozytywną oceną tego projektu.
  Mieszkaniec26464  01.05.2021 19:29
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany