Siłownia zewnętrzna dla osób z niepełnosprawnością na Mokotowie

736
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2022
Lokalizacja Mokotów
Autor pomysłu Norbert Zieliński
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
273 000 zł
Kategoria
 • pomoc społeczna
 • przestrzeń publiczna
 • sport
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Projekt zakłada wybudowanie siłowni zewnętrznej dla osób z niepełnosprawnością w dzielnicy Mokotów. Siłownia jest wzorowana na tej postawionej w parku Górczewska w Warszawskim Bemowie.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Mokotów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Tereny wnętrza podwórzowego w kwartale ulic: Modzelewskiego, Blacharska, Al.Wilanowska, Al. Lotników. Działka ewidencyjna nr 5/16, obręb 0406

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt zakłada wybudowanie siłowni zewnętrznej dla osób z niepełnosprawnością w dzielnicy Mokotów. Siłownia jest wzorowana na tej postawionej w parku Górczewska w Warszawskim Bemowie.
Opis projektu
Projekt zakłada wybudowanie siłowni zewnętrznej dla osób z niepełnosprawnością w dzielnicy. Siłownia jest wzorowana na tej postawionej w parku Górczewska w Warszawskim Bemowie. Sam projekt zakłada zakup i montaż: utwardzony teren antypoślizgowy, dobre oświetlenie, postawienie ławek, urządzenia do ćwiczeń (Nie mniej niż 10 urządzeń przystosowanych dla osób z niepełnosprawnością).
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Siłownia Siłownie zewnętrzne dla osób niepełnosprawnych pozwala na aktywizację fizyczną poprzez likwidowanie barier uniemożliwiających uczestnictwo osobom niepełnosprawnym w życiu sportowym.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
-urządzenia sportowe,
-transport, montaż,
-podłoże,
-tablice info i regul.
-latarnie solarne,
dokumentacja projektowo-kosztorysowa
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
273 000,00 zł

Skutki realizacji (wypełnia pracownik Urzędu m.st. Warszawy)

Skutki realizacji
Realizacja projektu pozwoli na aktywizację fizyczną poprzez likwidowanie barier uniemożliwiających uczestnictwo osobom niepełnosprawnym w życiu sportowym.

Modyfikacje

28.04.2021 10:35
Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Mokotów

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (3)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Park Dolina Służewiecka nie nadaje się na tego typu instalacje. Sam dostęp do takiej siłowni musiałby zostać dostosowany dla ludzi niepełnosprawnych co powodowałoby nadmierną ingersncję w naturalny charakter Parku. Już lepiej dostosować istniejący z dobrym dostępem, taki jak przy zalewie.
  Proszę o usunięcie Parku Dolina Służewiecka z listy lokalizacji.
  Mieszkaniec10426  24.01.2021 09:57
  • Dobry wieczór, Dolinka służewiecka została usunięta z lokalizacji. Dodatkowo zwrócę uwagę na obecną siłownie plenerową która znajduję się już przy jeziorku. Dostosowanie starej siłowni dla osób z niepełnosprawnością oznaczałoby likwidację obecnej siłowni plenerowej ponieważ teren nie jest utwardzony oraz urządzenia nie są do tego przystosowane i trzeba byłoby i tak postawić nowe urządzenia. Związku z tym lepiej jest postawić obok siłownie dla osób z niepełnosprawnością niż likwidować obecną która jest w miarę dobrym stanie. Dodam także, że projekt powstał podczas spaceru z osobą niepełnosprawną na dolince - stąd był nacisk na tę miejsce, pozdrawiam.
   Norbert Zieliński  24.01.2021 20:30 Autor projektu
 • Komentarz został usunięty przez autora

  Mieszkaniec25222  24.01.2021 19:52
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany