Tężnia dla seniora. W okolicy Przychodni na Cegielnianej

1788
Oceniony negatywnie
Pomysł na rok 2022
Lokalizacja Włochy
Autor pomysłu Marcin Lipiec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
220 000 zł
Kategoria
  • pomoc społeczna
  • przestrzeń publiczna
  • zdrowie
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Celem projektu jest utworzenie miejsca do prowadzenia profilaktyki zdrowotnej wśród mieszkańców (kuracja zdrowotna poprzez dostarczanie mikroelementów, takich jak: jod, wapń, magnez czy potas ).

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Włochy
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Okolice Przychodni Zdrowia przy Cegielnianej 8
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Celem projektu jest utworzenie miejsca do prowadzenia profilaktyki zdrowotnej wśród mieszkańców (kuracja zdrowotna poprzez dostarczanie mikroelementów, takich jak: jod, wapń, magnez czy potas ).
Opis projektu
Tężnia Solna, rozbijając się o poszczególne gałązki, wytwarza mikroklimat, który pomaga m.in. w profilaktyce schorzeń górnych dróg oddechowych, zapalenia zatok, nadciśnieniu, alergii i w przypadku ogólnego wyczerpania. Przebywanie w podobnym miejscu ma pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie, w wielu przypadkach jest wręcz wskazane. Przychodnie najczęściej odwiedzają seniorzy szukając rozwiązania swoich problemów zdrowotnych dlatego dobrym uzupełnieniem oferty ośrodka zdrowia będzie tężnia solankowa. Nasz projekt ma za zadanie pomóc im lokalizując tężnie w bezpośrednim sąsiedzkie przychodni. Drewniana konstrukcja w otoczeniu ławeczek będzie miłym dodatkiem w otoczeniu przychodni.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Poprawa jakości zdrowia mieszkańców Włoch. Polska znajduje się w czołówce krajów europejskich pod względem szkodliwego zanieczyszczenia powietrza. Kroki mające na celu poprawić zdrowie obywateli i obywatelek są konieczne i niezwykle ważne.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
220 000,00 zł

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu
Planowana lokalizacja tężni solankowej w okolicy przychodni przy ul. Cegielnianej nie może zostać zrealizowana z uwagi na fakt, iż Miasto Stołeczne Warszawa nie posiada tytułu prawnego do przedmiotowej nieruchomości, ponadto realizacja tężni w tej lokalizacji będzie mieć niekorzystny wpływ na istniejący drzewostan. Kolejnym z wymogów jakich nie spełnia planowany projekt jest brak możliwości realizacji projektu w ramach roku budżetowego. Dla tego typu obiektu konieczne jest wykonanie przyłącza energetycznego, co zajmuje ponad 12 miesięcy.

Modyfikacje

25.01.2021 22:55
Autor projektu
29.04.2021 13:46
Koordynator w Dzielnicy Włochy

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (1)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
  • Przecież to nie jest projekt tężni solnej. To nie żadnego zwiazku z profilaktyką układu oddechowego. Takie konstrukcje nie maja żadnych badań. Jak na razie w Warszawie sa tylko trzy tężnie solne . Na Woli na Targówku i w Międzylesiu.
    Mieszkaniec3114  21.04.2021 17:27
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany