Praska pasieka. Kocham Pragę

1813
Oceniony negatywnie
Pomysł na rok 2022
Lokalizacja Praga-Północ
Autor pomysłu Kamil Ciepieńko
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
75 000 zł
Kategoria
  • edukacja
  • ochrona środowiska
  • zieleń miejska
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Praska, sąsiedzka posieka, polega na założeniu kilku stanowisk, w których będą mieszkać pszczele rodziny. Projekt będzie realizowany na terenach położonych za wałami kolejowymi przy ul. Starzyńskiego.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Praga-Północ
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Obszar położony za wałami kolejowymi przy ul. Starzyńskiego
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Praska, sąsiedzka posieka, polega na założeniu kilku stanowisk, w których będą mieszkać pszczele rodziny. Projekt będzie realizowany na terenach położonych za wałami kolejowymi przy ul. Starzyńskiego.
Opis projektu
Praska, sąsiedzka posieka, polega na założeniu kilku stanowisk, w których będą mieszkać pszczele rodziny. Obecność pszczół sprawi, że zieleń, w tym również kwiaty, na pobliskich osiedlach będą rozwijały się w dużo lepszych warunkach. Gatunek pszczół mieszkających w praskiej pasiece będzie charakteryzował się łagodnym usposobieniem.

Praska, sąsiedzka pasieka, to wspólna zabawa, podczas której chętni mieszkańcy będą mogli zapoznać się z tajnikami pszczelarstwa takimi jak pobieranie miodu czy dokarmianie pszczół. Pasieka pozwoli też na upowszechnianie wiedzy o pszczołach wśród uczniów praskich szkół. Projekt praskiej pasieki ma także zwiększać świadomość ekologiczną mieszkańców, zbliżać do natury i rozwijać w nich pasje. Dla wielu osób, szczególnie starszych, doglądanie pasieki wprowadzi nowe, rutynowe zajęcie w ich tryb życia, co poprawi ich samopoczucie oraz urozmaici codzienność.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Miejskie pasieki stają się coraz bardzie popularne, to dlatego, że obecność pszczół poprawia stan zieleni i świetnie wpływa na równowagę ekologiczną. Własna pasieka, to przede wszystkim miód, którym można się dzielić z bliskimi, sąsiadami; edukacja najmłodszych i dorosłych o pożyteczności pszczół i ekosystemie; hobby i pasja.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
-opieka pszczelarza przez cały okres trwania projektu - 30000
- organizacja pasieki, wraz z oznakowaniem zadania - 45000
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
75 000,00 zł

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu
zgodnie z dokumentem "Kodeksem dobrej praktyki produkcyjnej w pszczelarstwie" wyd. Polski Związek Pszczelarski w Warszawie oraz Głównego Lekarza Weterynarii (Warszawa 2011 r.) wszystkie działania związane z utrzymaniem pszczół muszą być uważane za produkcję podstawową. Obejmuje to utrzymanie pszczół, zbieranie miodu, pakowanie w opakowania itp. W przypadku pszczół nie można zagwarantować bezpieczeństwa użytkowników oraz osób znajdujących się w pobliżu przypadkowo. Opieka nad pszczołami jest zadaniem wymagającym dużej wiedzy i doświadczenia, nie można jej powierzyć osobom przypadkowym. Jest to również zamierzenie wieloletnie, bowiem pszczoły muszą mieć zagwarantowaną opiekę przez cały okres ich życia.

Modyfikacje

16.04.2021 12:02
Wydział Ochrony Środowiska dla Dzielnicy Praga-Północ
29.04.2021 09:52
Koordynator w Dzielnicy Praga Północ

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany