Piaseczyńska/Konduktorska - przedłużenie chodnika do klubu Warszawianka

1533
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2022
Lokalizacja Mokotów
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
55 000 zł
Kategoria
  • komunikacja publiczna i drogi
  • przestrzeń publiczna
  • bezpieczeństwo
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
uzupełnienie brakującego połączenia pieszego - realizacja chodnika (ok. 60 m) po zachodniej stronie ul. Piaseczyńskiej, na odcinku od końca istniejącego chodnika przy budynku Konduktorska 1, do wejścia na tereny rekreacyjne (KS Warszawianka)

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Mokotów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
zachodnia strona ul. Piaseczyńskiej na odcinku zaczynającym się ok. 75 m na południe od skrzyżowania z ul. Konduktorską, do wjazdu na teren klubu Warszawianka
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
uzupełnienie brakującego połączenia pieszego - realizacja chodnika (ok. 60 m) po zachodniej stronie ul. Piaseczyńskiej, na odcinku od końca istniejącego chodnika przy budynku Konduktorska 1, do wejścia na tereny rekreacyjne (KS Warszawianka)
Opis projektu
wybudowanie ok. 60 mb (ok. 120 m2) chodnika po zachodniej stronie ul. Piaseczyńskiej, w kierunku na południe od ul. Konduktorskiej; obecnie istniejący chodnik na odcinku od ul. Konduktorskiej, w stronę południową (w kierunku KS Warszawianka) urywa się na wysokości budynku Konduktorska 1 (ślepe zakończenie chodnika nie prowadzące do żadnego obiektu); projekt zakłada realizację chodnika na odcinku ok. 60 m, szerokości ok. 2 m (jak istniejący odcinek), od końca istniejącego chodnika, do wejścia/wjazdu na teren klubu Warszawianka.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
obecnie istniejący (opisany wyżej) fragment chodnika przy ul. Piaseczyńskiej urywa się nie prowadząc do żadnego obiektu. Dalej prowadzi błotnista ścieżka. Brakuje ok. 60 m dla połączenia z terenem Warszawianki. Brakujące 60 m prowadzi przez bardzo nieuporządkowany, zaśmiecony teren. Uporządkowanie tego fragmentu niewielkim nakładem (ze względu na niewielki zakres i koszt koniecznych robót) zapewniłoby piesze połączenie dla mieszkańców okolicy, umożliwiając normalny dostęp do terenów rekreacyjnych Warszawianki ( i dalej parku Arkadia) oraz ograniczyłoby postępującą degradację tego terenu.
Należy zauważyć, że fragmenty chodnika istniejące po drugiej (wschodniej) stronie ul. Piaseczyńskiej, po pierwsze, są w fatalnym stanie (bardzo wąski pas chodnika, ułożenie płyt wymagające kapitalnego remontu, dziury), po drugie, nie zapewniają dostępu do terenu warszawianki ze względu na nieoświetlony, bardzo nieuporządkowany teren i brak możliwości przejścia w tym miejscu przez jezdnię (wokół jezdni, po obu jej stronach, błoto sięga po kostki).
Dla osób z niepełnosprawnością, a także dla rodziców z dziećmi, szczególnie małymi dziećmi w wózkach, pokonanie tego kilkudziesięciometrowego odcinka jest niezmiernie utrudnione. Pokonywanie go po zmroku i przy złej pogodzie jest niebezpieczne (śliskie podłoże, wystające z ziemi stalowe elementy budowlane, ścieżka prowadząca przy głębokim rowie melioracyjnym, albo przejście na zakręcie przez coraz ruchliwszą ul. Piaseczyńską.

Charakterystyka

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Budowa tymczasowego chodnika 55.000 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
55 000,00 zł

Skutki realizacji (wypełnia pracownik Urzędu m.st. Warszawy)

Skutki realizacji
Projekt ułatwi mieszkańcom komunikacje.

Modyfikacje

30.04.2021 12:40
Koordynator w Dzielnicy Mokotów

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (1)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany