Modernizacja oświetlenia na Stadionie Podskarbińska - w ramach projektu Sport dla Każdego

884
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2022
Lokalizacja Praga-Południe
Autor pomysłu Maciej Ciulkin
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
200 000 zł
Kategoria
  • sport
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Projekt zakłada modernizację oświetlenia na Stadionie Podskarbińska, które umożliwi korzystanie z obiektu, jego infrastruktury i lekkoatletycznych urządzeń sportowych przez mieszkańców dzielnicy Praga Południe oraz innych dzielnic Warszawy również po zapadnięciu zmroku

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Praga-Południe
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Stadion Podskarbińska, ul. Chrzanowskiego 23, 04-392 Warszawa
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Dysponentem obiektu jest OSiR dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt zakłada modernizację oświetlenia na Stadionie Podskarbińska, które umożliwi korzystanie z obiektu, jego infrastruktury i lekkoatletycznych urządzeń sportowych przez mieszkańców dzielnicy Praga Południe oraz innych dzielnic Warszawy również po zapadnięciu zmroku
Opis projektu
Projekt zakłada modernizację oświetlenia na Stadionie Podskarbińska poprzez zwiększenie ilości punktów świetlnych i ich mocy na stadionie oraz na boisku treningowym i planowanej dużej siłowni plenerowej złożonej z kilku zróżnicowanych stref. Przedsięwzięcie korzystanie z obiektu, jego infrastruktury i lekkoatletycznych urządzeń sportowych przez mieszkańców Dzielnicy Praga -Południe oraz innych dzielnic Warszawy również po zapadnięciu zmroku. Modernizacja oświetlenia umożliwi optymalizację wykorzystania obiektu przez osoby trenujące rekreacyjnie i wyczynowo biegi krótkie i długie, piłkę nożną , gry zespołowe, fitness oraz sporty siłowe. Dzięki poprawie widoczności i wydłużeniu godzin użytkowania możliwa byłaby również organizacja zawodów sportowych dla dzieci i młodzieży oraz festynów całodziennych. Zwiększone byłoby bezpieczeństwo osób ćwiczących oraz zainteresowane sportem wśród okolicznych mieszkańców, w szczególności dzieci i młodzieży, a także seniorów.

Zgodnie z zasadami treningi i nieodpłatne korzystanie z obiektu przez indywidualnie ćwiczących odbywały by się na minimum dwóch torach w sezonie zimowym (16 październik - 14 marzec) codziennie od 7:00 - 21:00, a w sezonie letnim (15 marzec - 15 październik) codziennie od 6:00 do 22:00 w tym w niedziele i święta, za wyjątkiem dni zawodów i imprez sportowo - rekreacyjnych. Podobne zasady obowiązywały by w trakcie treningów piłki nożnej, przeprowadzania otwartych turniejów piłkarski dla mieszkańców stolicy we wszystkich grupach wiekowych.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
W ostatnich latach notowany jest wzrost aktywnego spędzania wolnego czasu oraz prowadzenia zdrowego trybu życia. Bardzo popularną formą są różnego rodzaju aktywności plenerowe na świeżym powietrzu, w tym bieganie. Stadion Podskarbińska jest idealnym miejscem do uprawiania sportu amatorskiego , treningów profesjonalnych oraz organizacji różnych zawodów a także eventów plenerowych i pikników. Żeby obiekt spełniał swoja rolę, tętnił życiem oraz zapewniał odpowiedni standard i bezpieczeństwo korzystającym konieczne jest przeprowadzenie kilku modernizacji, w tym zainstalowanie oświetlenia. Obecny jego brak w dużym stopniu ogranicza i utrudnia korzystanie pełni możliwości stadionu, w szczególności w okresie jesiennym, gdy po godzinie 16 robi się ciemno i jest już słaba widoczność.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
1. Wykonanie projektu prac = 5000 zł
2. Zakup i instalacja latarni oświetleniowych = 125000 zł
3. Zakup i instalacja oświetlenia bieżni = 30000 zł
4. Zakup i instalacja oświetlenia trybuny głównej = 20000 zł
5. Zakup i instalacja oświetlenia wejść na trybuny = 20000 zł

Razem: 200000 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
200 000,00 zł

Skutki realizacji (wypełnia pracownik Urzędu m.st. Warszawy)

Skutki realizacji
Oświetlenie stadionu zwiększy znacząco możliwości prowadzenia zajęć sportowych i rekreacyjnych dla mieszkańców Warszawy.

Modyfikacje

28.04.2021 11:42
Ośrodek Sportu i Rekreacji Praga-Południe

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany