Siłownia dla osób niepełnosprawnych na Stadionie Podskarbińska - w ramach projektu Sport dla Każdego

914
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2022
Lokalizacja Praga-Południe
Autor pomysłu Maciej Ciulkin
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
136 000 zł
Kategoria
  • sport
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Projekt zakłada stworzenie na terenie Stadionu Podskarbińska ogólnodostępnej siłowni plenerowej dostosowanej dla osób niepełnosprawnych, która umożliwi mieszkańcom dzielnicy Praga – Południe i innym dzielnicom Warszawy ogólnorozwojowe ćwiczenia na specjalistycznych urządzeniach.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Praga-Południe
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Stadion Podskarbińska, ul. Chrzanowskiego 23, 04-392 Warszawa
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Dysponentem obiektu jest OSiR dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt zakłada stworzenie na terenie Stadionu Podskarbińska ogólnodostępnej siłowni plenerowej dostosowanej dla osób niepełnosprawnych, która umożliwi mieszkańcom dzielnicy Praga – Południe i innym dzielnicom Warszawy ogólnorozwojowe ćwiczenia na specjalistycznych urządzeniach.
Opis projektu
Projekt zakłada stworzenie na terenie Stadionu Podskarbińska ogólnodostępnej siłowni plenerowej dostosowanej dla osób niepełnosprawnych, która umożliwi mieszkańcom dzielnicy Praga – Południe i innym dzielnicom Warszawy ogólnorozwojowe ćwiczenia na specjalistycznych urządzeniach. Dzięki regulacji obciążenia siłownia byłaby dla osób w każdym wieku i w każdym stopniu zaawansowania sportowego, które chcą zadbać o zachowanie sprawności fizyczno - ruchowej, wytrzymałości oraz siły. Siłownia składałaby się z 4 osobnych urządzeń z możliwością podjazdu na wózku inwalidzkim. W jej skład wchodziłaby maszyna do wyciskania na klatkę piersiową, maszyna do wiosłowania na plecy, maszyna do wyciskania barków oraz maszyna do uginania przedramion. Umożliwiałaby komfortowe i bezpieczne wykonywanie ćwiczeń 4 osobom jednocześnie. Planowana siłownia umożliwiłaby optymalizację wykorzystania obiektu przez osoby trenujące rekreacyjnie i wyczynowo. Zwiększyłoby się również zainteresowanie sportem wśród okolicznych mieszkańców, co miałoby bezpośredni wpływ na popularyzację rekreacji i aktywności fizycznej. Zgodnie z zasadami treningi i nieodpłatne korzystanie z siłowni przez indywidualnie ćwiczących odbywałoby się w sezonie zimowym (16 październik - 14 marzec) codziennie od 7:00 - 21:00, a w sezonie letnim (15 marzec - 15 październik) codziennie od 6:00 - 22:00 w tym niedziele i święta, za wyjątkiem dni zawodów i imprez sportowo - rekreacyjnych oraz treningowych grup zorganizowanych.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
W ostatnich latach notowany jest wzrost aktywnego spędzania czasu oraz prowadzenia zdrowego trybu życia. Bardzo popularną formą są różnego rodzaju aktywności na świeżym powietrzu, w tym treningi siłowe przeprowadzane na siłowniach plenerowych. Stadion Podskarbińska jest idealnym miejscem do uprawiania sportu amatorskiego, treningów profesjonalnych oraz organizacji przeróżnych zawodów oraz eventów plenerowych i pikników. Żeby obiekt spełniał swoją rolę, tętnił życiem oraz spełniał odpowiedni standard i bezpieczeństwo korzystającym konieczne jest rozszerzenie i uatrakcyjnienie oferty możliwych zajęć, treningów na stadionie. Obecna oferta w dużym stopniu ogranicza wykorzystanie pełni możliwości stadionu. Stworzenie ogólnodostępnej siłowni z profesjonalnym sprzętem dostosowanej dla osób niepełnosprawnych byłaby idealnym rozwiązaniem dla osób zainteresowanych treningami siłowymi, od osób zaczynających swoją przygodę ze sportem, aż po prezentującym zaawansowane już umiejętności. Tym bardziej, że ciężko znaleźć w Warszawie strefę ze specjalistycznymi urządzeniami, które umożliwiają trening również osobom poruszającym na wózku inwalidzkim.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
- zakup i montaż maszyn do wyciskania na klatkę piersiową, do wiosłowania, do wyciskania, do uginania przedramion = 99 000,00 zł
- przygotowanie i wykonanie podłoża = 20 000,00 zł
- wykonanie zadaszenia = 16 000,00 zł
- promocja = 1 000,00 zł

RAZEM: 136 000,00 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
136 000,00 zł

Skutki realizacji (wypełnia pracownik Urzędu m.st. Warszawy)

Skutki realizacji
- aktywizacja osób niepełnosprawnych
- atrakcyjna forma spędzania czasu na świeżym powietrzu
- podniesienie poziomu zdrowia i sprawności

Modyfikacje

28.04.2021 10:24
Ośrodek Sportu i Rekreacji Praga-Południe

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany