Naturalny plac zabaw Naukowa i Chrościckiego

1810
Oceniony negatywnie
Pomysł na rok 2022
Lokalizacja Włochy
Autor pomysłu Marcin Lipiec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
280 000 zł
Kategoria
  • przestrzeń publiczna
  • sport
  • zieleń miejska
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Naturalne place zabaw na Naukowej i Chrościckiego. Więcej ekologicznej infrastruktury dla dzieci w dzielnicy Włochy.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Włochy
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul. Chrościckiego działka ew. nr 3/2 z obrębu 2-09-10
ul. Naukowa działka miejska działka ew. nr 141 i 142 z obrębu 2-08-15
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Naturalne place zabaw na Naukowej i Chrościckiego. Więcej ekologicznej infrastruktury dla dzieci w dzielnicy Włochy.
Opis projektu
Zgodnie z poradnikiem „Naturalne Place Zabaw”, wydanym przez urząd m.st. Warszawy „Naturalny plac zabaw to miejsce przeznaczone do zabawy, w którym wykorzystuje się naturalne ukształtowanie terenu, lokalną roślinność oraz stosuje materiały naturalne.” (http://placezabaw.um.warszawa.pl/files/Naturalne_place_zabaw_internet.pdf)

Projekt zakłada realizację po kilka urządzeń zabawowych dla dzieci wraz z kilkoma ławkami dla dorosłych, na terenie tzw. Parku na końcu ulicy Chrościckiego oraz działki miejskiej przy ulicy Naukowej. Mamy na celu urozmaicenie infrastruktury dziecięcej w tych miejscach w okolicy których mieszka wiele rodzin a będzie zamieszkiwało jeszcze więcej w najbliższym czasie w związku z dynamicznym rozwojem okolicy.

Chcemy aby za łączną kwotę 300 000 pln powstały dwa naturalne place zabaw po 150 000 każdy w wyżej wymienionych lokalizacjach.

Łącznie w każdym placu zabaw chcielibyśmy aby powstały:
- kłody, pniaki, głazy – 15 000,00 zł
- 2 tablice regulaminowe - 7 000,00 zł
- domek ze zjeżdżalnią - 50 000zł
- 3 ważki - 8 000 zł
- 3 huśtawki - 15 000 zł
- profile zwierząt łoś sarna dzik lis zając – 20 000,00 zł
- dodatkowe dwa stoły z ławami - 7 000 zł

- koszt utrzymania czystości oraz konserwacja urządzeń w 2022r.- 20 000 zł

Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Realizacja projektu we wskazanej lokalizacji znacząco podniesie jakość życia mieszkańców, poprzez umożliwienie skorzystania im z infrastruktury dedykowanej aktywnemu spędzaniu czasu z dziećmi.
Obecnie na obszarze Parku na końcu Chrościckiego oraz terenu miejskiego przy ulicy Naukowej przybywa zabudowy wielorodzinnej i szeregowej, przez co zwiększa się liczba mieszkańców. Niestety wciąż brakuje im miejsca spotkań, gdzie mogliby nawiązywać więzi społeczne. Brakuje też miejsc, gdzie dzieci mogłyby się pobawić z rówieśnikami.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
280 000,00 zł

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu
Autor projektu w treści odwołania odniósł się do lokalizacji, która nie była przedmiotem tego projektu ani w wersji pierwotnej ani w analizowanej lokalizacji alternatywnej. Nowa lokalizacja alternatywna zgłoszona w odwołaniu objęta jest projektem i trwającą inwestycją finansowaną ze środków unijnych pn.: "Utworzenie terenów zieleni o symbolice historycznej na terenie Fortu V Włochy". Podniesiony w odwołaniu fakt, że na wskazanym fragmencie obiektu nie są planowane roboty inwestycyjne nic nie zmienia ponieważ na cały teren objęty inwestycją została wydana decyzja konserwatorska i pozwolenie na budowę. Wprowadzanie dodatkowych elementów wiązałoby się z korektą przygotowanego przez wykonawcę projektu, co spowodowałoby konieczność ponownego uzyskania decyzji konserwatora zabytków oraz pozwolenia na budowę. Wprowadzenie zmian do projektu objętego umową o dofinansowanie ze środków unijnych wiązałoby się też koniecznością uzyskania ponownej zgody Instytucji Wdrażającej. Spełnienie powyższych warunków nie jest możliwe ponieważ inwestycja jest w trakcie realizacji.
Wszystkie lokalizacje analizowane w tym zamierzeniu nie spełniają kryteriów oceny merytorycznej (pkt 1, 4(dot. lokalizacji alternatywnej wskazanej w odwołaniu), 7, 8 i 12)

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany