Radarowe wyświetlacze prędkości we Włochach i na Okęciu

1026
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2022
Lokalizacja Włochy
Autor pomysłu Przemysław Gan
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
140 000 zł
Kategoria
 • komunikacja publiczna i drogi
 • ochrona środowiska
 • przestrzeń publiczna
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Montaż tablic LED z radarem mikrofalowym, który dokonuje pomiaru prędkości jadących samochodów.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Włochy
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
1. okolica ul. Popularna róg Czereśniowej od strony jazdy z Al. Jerozolimskich
2. okolica ul. Popularna róg Wilczycka od strony jazdy z ul. Chrobrego
3. okolica ul. 1 sierpnia 40
4. okolica ul. Chrościckiego róg Tumskiej lub Rybnickiej, kierunek raczej od strony Nowolazurowej.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Montaż tablic LED z radarem mikrofalowym, który dokonuje pomiaru prędkości jadących samochodów.
Opis projektu
Wbudowany w Tablicę LED radar mikrofalowy dokonuje pomiaru prędkości jadących samochodów i w czytelny sposób wyświetla jej wartość. Urządzenie posiada regulowany próg prędkości - przekroczenie progu sygnalizowane jest zmianą koloru wyświetlacza prędkości z zielonego na czerwony (pulsujący) oraz wyświetlającym się czerwonym napisem ZWOLNIJ. Kierowca jadący zgodnie z przepisami nagrodzony zostaje zielonym komunikatem DZIĘKUJĘ. Dodatkowo można wyświetlać również komunikaty w postaci buźki uśmiechniętej i buźki smutnej. Dostępna jest także opcja zastosowania systemu archiwizującego najważniejsze statystyki dotyczące prędkości pojazdów oraz natężenia ruchu.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Mimo, że ZDM nie dysponuje badaniami potwierdzającymi, że tego typu urządzenie ma jakikolwiek wpływ na poprawę bezpieczeństwa to realizacja projektu może potencjalnie podnieść bezpieczeństwo użytkowników drogi oraz świadomość kierowców odnośnie dozwolonych prędkości.

Charakterystyka

Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
4 lokalizacje, czyli 4 urządzenia z niezbędnymi czynnościami technicznymi to koszt około 140 000 zl (4 x 35 000zł)
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
140 000,00 zł

Skutki realizacji (wypełnia pracownik Urzędu m.st. Warszawy)

Skutki realizacji
Realizacja projektu może potencjalnie podnieść bezpieczeństwo użytkowników drogi oraz świadomość kierowców odnośnie dozwolonych prędkości.

Modyfikacje

28.01.2021 17:16
Koordynator w Dzielnicy Włochy
26.04.2021 11:27
Zarząd Dróg Miejskich
27.04.2021 10:01
Koordynator w Zarządzie Dróg Miejskich
01.06.2021 15:30
Koordynator w Zarządzie Dróg Miejskich

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (3)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Moim zdaniem ten Pomysł jest bardzo dobry (przynajmniej w kojarzonych przeze mnie lokalizacjach przy ul. Rybnickiej i Makro) chociażby z uwagi na specyfikę otoczenia w okolicy (Kościół, kilka większych sklepów różnego typu). Bardziej chodzi mi tu o to że ludzie nie zawsze zwracają uwagę na sytuacje na drodze i przejściach dla pieszych (bez sygnalizacji) lub mają cięższe pakunki. Oczywiście uważam że jeśli na tych przejściach dla pieszych ich ruch jest zróżnicowany, to nie zawsze potrzebne jest przejście z sygnalizacją świetlną (możliwe niepotrzebne tamowanie ruchu gdy nie ma chętnych do przejścia na drugą stronę ulicy lub niewielu pieszych w określonej porze dnia korzysta z przejść). Myślę że ustawienie wyświetlaczy prędkości jest bardzo dobrym Pomysłem, zwłaszcza jeśli na prostym odcinku drogi niektórzy kierowcy jeżdżą bardzo szybko
  (tj. z prawie maksymalną dozwoloną prędkością) zapominając o możliwym nagłym pojawieniu się pieszych na przejściu. Nie wiem dokładnie jak jest obecnie w rzeczywistości, jeśli chodzi o bezpieczne przejście pieszych w obrębie tych dwóch kojarzonych prze mnie lokalizacji. Jeśli faktycznie niektórzy kierowcy dość mocno przypędzają przynajmniej w obrębie tych dwóch lokalizacji, to moim zdaniem (o ile nie ma wokół znaku "Przejście dla pieszych" żółtego obramowania) warto je również oznaczyć żółtym obramowaniem w celu zwiększenia bezpieczeństwa pieszych i zwrócenia uwagi niektórych kierowców na ich możliwe pojawienie się na tych przejściach. Przy okazji dodam tu że w pobliżu mojego domu w większości przypadków kierowcy zwalniają widząc wyświetlacz prędkości tym bardziej że ok. 300- 400 m. dalej jest przejście dla pieszych (bez sygnalizacji) z żółtym obramowaniem w wyniku którego wielu z nich czuje się bezpieczniej.
  Mieszkaniec22406  02.04.2021 21:54
  • takich punktów jest więcej - vide ul. Popularna, pomijam, ze Aleje Jerozolimskie aż się proszą aby pójść krok dalej - dać tam kilka fotoradarów. Prędkość w dzielnicy, jak i całym mieście jest przekraczana notorycznie, zwłaszcza w weekendy
   Mieszkaniec3543  29.06.2021 13:57
  • Zgadzam się z tym stwierdzeniem że wielu kierowców przyśpiesza w wielu miejscach w których powinni zwrócić większą uwagę na pieszych. Osobiście bardzo podoba mi się ustawienie (oczywiście punktowo w bardziej narażonych na wypadki z udziałem pieszych) garbów lub progów zwalniających zwłaszcza w okolicy mało widocznych (lub prawie bądź całkowicie niewidocznych z kabiny kierowców) przejść dla pieszych (bez sygnalizacji) lub w pobliżu różnego typu placówek edukacyjnych.
   Mieszkaniec22406  29.06.2021 18:49
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany