MINIGOLF NA POLACH MOKOTOWSKICH

1015
Oceniony negatywnie
Pomysł na rok 2022
Autor pomysłu Michał Moszoro
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
300 000 zł
Kategoria
 • edukacja
 • przestrzeń publiczna
 • sport
 • zieleń miejska
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnomiejski
Jest to projekt budowy pierwszego w Warszawie profesjonalnyego pola do gry w minigolfa
wg wytycznych Światowej Federacji Minigolfa ( World Minigolf Federation ).
Będzie to osiemnaście torów z płyt cementowo włóknistych otoczonych kostką bauma z przeszkodami wykonanymi z kolorowych tworzyw sztucznych.
Będą ławki drewnianych dla grających, krzewy, kwietniki.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnomiejski
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
przy ulicy Batorego niedaleko placu zabaw dla dzieci i siłowni plenerowej po lewej stronie tych obiektów, proponowane usytuowanie na szkicu lub miejsce wskazane przez gospodarza terenu
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Fantastyczna lokalizacja na Polach Mokotowskich, gdzie cały rok przewija się dużo ludzi pragnących odpoczynku i rekreacji na świeżym powietrzu. Pole do minigolfa wspaniale by się wpisywało w architekturę zieleni Parku i zapewniała by rekreację i wspaniałą zabawę Rodzinom z dziećmi Seniorom, Młodzieży oraz osobom z dysfunkcjami ruchu.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Jest to projekt budowy pierwszego w Warszawie profesjonalnyego pola do gry w minigolfa
wg wytycznych Światowej Federacji Minigolfa ( World Minigolf Federation ).
Będzie to osiemnaście torów z płyt cementowo włóknistych otoczonych kostką bauma z przeszkodami wykonanymi z kolorowych tworzyw sztucznych.
Będą ławki drewnianych dla grających, krzewy, kwietniki.
Opis projektu
Minigolf to ciekawa forma sportu i rekreacji dla całej rodziny, która cieszy się coraz większą popularnością na całym świecie. To wyjątkowy sport, w którym wiek i płeć nie grają roli, a każdy ma równe szanse na zwycięstwo.
Wystarczą jedynie celne oko i duże pokłady cierpliwości.

Aby zachęcić mieszkańców Warszawy do bliższego poznania tego wspaniałego sportu, chcemy zbudować nowe pole do minigolfa na Polach Mokotowskich.
Projekt zakłada stworzenie 18 stanowisk do gry o różnych stopniach trudności, zgodnie z wytycznymi Światowej Federacji Minigolfa. Dzięki temu pole stanie się nie tylko miejscem rozrywki, ale również będą się mogły na nim odbywać zawody na szczeblu krajowym i międzynarodowym.
To także doskonałe miejsce na imprezy plenerowe czy spotkania integracyjne.

Pole do minigolfa będzie również ukłonem w stronę uczniów i świetnym pomysłem na niestandardowe lekcje wychowania fizycznego.
Minigolf Club Mazovia Warszawa może zapewnić darmowe szkolenia dzieci i młodzieży ze szkół oraz nauczycieli, a także pomóc przy organizacji cyklicznych turniejów.

Dlaczego warto grać w minigolfa?

Czy wiesz, że co 2 lata organizowane są Mistrzostwa Świata i Mistrzostwa Europy w Minigolfie?
Setki osób, które biorą w nich udział, nie mogą się mylić.
Minigolf to dyscyplina rozwijająca umysł i ciało, która ćwiczy koncentrację i uczy panowania nad emocjami.
Pozwala na zdrową sportową rywalizację, wspiera rozwój fizyczny i sprzyja regularnej aktywności. Ponadto buduje relacje i zachęca do wspólnego spędzania czasu.

Warto wiedzieć również, że jedyne na Mazowszu pole do minigolfa sportowego znajduje się na terenie Hotelu Holiday Inn w Józefowie przy ul. Telimeny 1 jest to pole typu Felt B na którym nie można rozgrywać Mistrzostw Świata ani Europy, a więc nowoczesne pole w pięknej lokalizacji może spełniać te wymagania. Liczymy na Państwa głosy !
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Szeroko pojęta rekreacja na świeżym powietrzu.
Rekreacja i sport dla wszystkich dla Rodzin z dziećmi, dla seniorów, przyjaciół, dla osób z dysfunkcją ruchu.
Estetyczne stanowiska z kolorowymi przeszkodami z tworzyw sztucznych, wśród zieleni, ławeczki dla chcących odpocząć, kosze na śmieci ekologia.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
300 000,00 zł

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu
W związku z niespełnieniem warunków kryteriów nr 1, 4, 7 i 8 została wydana ocena negatywna projektu.

Modyfikacje

25.01.2021 23:54
Autor projektu

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (5)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Po zaproponowanym w projekcie materiale torów nie można chodzić gdyż bardzo szybko się niszczy. Czy budowa takiego toru w przestrzeni publicznej ma sens? Jeżeli obiekt nie będzie zamknięty i z obsługą to długo nie podziała.
  I prośba, park nazywa się Pole Mokotowskie, a nie Pola Mokotowskie
  Mieszkaniec7078  03.05.2021 22:28
  • Zgadzam się z Pana zdaniem, ale dodam, że jeżeli ten pomysł by powstał, to oprócz ludzi, należy też brać pod uwagę psy, które najprawdopodobniej także niszczyłyby ten tor.
   Mieszkaniec26464  04.05.2021 12:34
 • Wklejam swój komentarz, który napisałem pod innym pomysłem dotyczącym tego parku, ponieważ nie chcę mi się formułować tej samej myśli w innych słowach:

  "Uważam, że wpychanie wszystkiego do parków, to nie jest dobry pomysł. W niektórych, tak jak w Parku Achera na Ursusie, zaczyna brakować przestrzeni dla tego elementu, który ten park tworzy, czyli zieleni. Nie chcę by inne parki w Warszawie, które często odwiedzam, np. świetny Park Szczęśliwicki, Park Zachodni, czy Pole Mokotowskie, podzieliły ten sam los. Starczy już tych wszystkich altanek tężniowych, grillowych, torów do golfa i innych pomysłów. Zamiast parku robi się plac zabaw. Nie ma na to miejsca. Mam nadzieję, że ten pomysł nie zostanie zakwalifikowany do etapu głosowania".
  Mieszkaniec26464  04.05.2021 12:17
  • Też od dawna piszę, że budżet obywatelski prowadzi do strasznego zagracenia przestrzeni parków, które są po prostu jednymi z nielicznych miejsc, gdzie projekty BO wolno realizować (dawniej było nieco inaczej).
   Mieszkaniec19227  24.06.2021 21:40
 • Czy UMStW byłby łaskaw napisać, co to są kryteria 1, 4, 7 i 8?
  Mieszkaniec19227  24.06.2021 21:41
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany