Drogowskazy osiedlowe - prosty dojazd do każdego domu

1051
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2022
Lokalizacja Ursynów
Autor pomysłu Maciej Mazur
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
180 000 zł
Kategoria
  • komunikacja publiczna i drogi
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Czytelne oznaczenie dojazdów do wewnętrznych uliczek, np. Wiolinowej, Szczuki, Teligi. Drogowskazy wskażą, który wjazd z głównej ulicy prowadzi pod konkretny budynek, co bardzo ułatwi orientację w labiryncie uliczek starszej części Ursynowa.
Na Ursynowie Północnym jest to 50 wjazdów, na Południowym - 45.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Ursynów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Ursynów Północny i Południowy (w nomenklaturze MSI: Ursynów-Centrum), czyli obszar otoczony ulicami: Dolina Służewiecka-Rodowicza-Ciszewskiego-Kiedacza-Rosoła-Płaskowickiej-Pileckiego-Puławska-Dolina Służewiecka.
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Lokalizacja przy zjazdach z ulic zarządzanych przez M. St. Warszawę (dzielnicę Ursynów i ZDM)

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Czytelne oznaczenie dojazdów do wewnętrznych uliczek, np. Wiolinowej, Szczuki, Teligi. Drogowskazy wskażą, który wjazd z głównej ulicy prowadzi pod konkretny budynek, co bardzo ułatwi orientację w labiryncie uliczek starszej części Ursynowa.
Na Ursynowie Północnym jest to 50 wjazdów, na Południowym - 45.
Opis projektu
Projekt zakłada ustawienie przed wjazdami z głównych dróg na osiedlowe ciągi pieszo-jezdne prostych, zunifikowanych i estetycznych drogowskazów informujących, do jakich adresów dany wjazd prowadzi. Dziś panuje tu kompletny chaos, tabliczki z nazwami uliczek są schowane gdzieś w podwórkach, a te, które stoją przy głównych ulicach nie podpowiadają, który z kilku wjazdów na osiedle prowadzi pod właściwy adres.
Rozwiązaniem jest właśnie czytelne oznakowanie poszczególnych wjazdów.
Jeżeli na przykład na ulicę Puszczyka prowadzi aż pięć wjazdów i nie są one oczywiście połączone ze sobą, to przykładowe oznaczenie wyglądałoby tak:
[Puszczyka 1-5 ->]
[Puszczyka 7 ->]
[Puszczyka 6, 8-14 ->]
[Puszczyka 15-17, 20 ->]
[Puszczyka 18, 18a ->]
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
W starszej części Ursynowa większość domów ma adresy przynależne do osiedlowych uliczek lub nawet chodników. Tylko jak je znaleźć, jak trafić pod konkretny blok? Nawet GPS nie pomaga dostawcom, kurierom czy taksówkarzom - nie mówiąc już na przykład o pogotowiu - odnaleźć się w tym labiryncie.
Proste tablice odpowiedniego (ok 1 metra długości) rozmiaru z pewnością uproszczą dojazd.
Taki system już funkcjonował w początkach Ursynowa. Z biegiem lat niestety go zdewastowano i rozkradziono. Nowe drogowskazy będą stylistycznie nawiązywały do klasycznych ursynowskich tablic adresowych i stworzą z nimi spójny, czytelny i elegancki system.
Słówko wyjaśnienia: Miejski System Informacyjny nie ma niestety w katalogu swoich znaków tablic, które by odpowiadały ursynowskim potrzebom - stąd konieczność stworzenia czegoś prostego i skutecznego.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Opracowanie i wykonanie tablic wraz z montażem 180 000,00 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
180 000,00 zł

Skutki realizacji (wypełnia pracownik Urzędu m.st. Warszawy)

Skutki realizacji
Nastąpi poprawa obsługi komunikacyjnej na terenie Dzielnicy Ursynów poprzez ułatwienie dojazdu do poszczególnych posesji.

Modyfikacje

28.04.2021 17:27
Wydział Infrastruktury dla Dzielnicy Ursynów

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (2)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
  • Lepiej, żeby każdy Zarządca powiesił numer budynku z nazwą ulicy, a te 180 tysiecy z tego projektu przeznaczyć na bardziej potrzebne inwestycje niż na takie zbędne antyekologiczne elementy krajobrazu. Dzisiaj każdy ma telefon, nawigację itd. Takie niepotrzebne rzeczy niech spoldzielnie i wspolnoty robią we własnym zakresie. 70% tych uliczek wewnętrznych i nie tylko na swoich terenach mają zardzewiałe słupki drogowe, nieczytelne tablice znaków drogowych , poprzekręcane i powyginane znaki drogowe .
    Mieszkaniec25803  25.01.2021 23:08
  • Ileeee??? 180 000!?!? Przecież to jest rozbój w biały dzień. Poza tym czy te budynki nie należą do jakiś wspólnot/spółdzielni? To tam głosowana powinna być uchwała
    Mieszkanka27560  22.06.2021 04:11
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany