Naturalny plac zabaw w rejonie ul. Bukowińskiej, Cieszyńskiej, Pejzażowej

1052
Trwa ocena
Pomysł na rok 2022
Lokalizacja Mokotów
Autor pomysłu Zofia Morari
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
400 000 zł
Kategoria
  • przestrzeń publiczna
  • sport
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Budowa naturalnego placu zabaw z urządzeniami z drewna wśród istniejącej zieleni z wykorzystaniem naturalnego ukształtowania terenu w rejonie ulic Pejzażowej, Cieszyńskiej i Bukowińskiej.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Mokotów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Rejon ulic Pejzażowa, Cieszyńska, Bukowińska. Numer obrębu 10231, nr działki 14/33 i/lub 14/32.

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Budowa naturalnego placu zabaw z urządzeniami z drewna wśród istniejącej zieleni z wykorzystaniem naturalnego ukształtowania terenu w rejonie ulic Pejzażowej, Cieszyńskiej i Bukowińskiej.
Opis projektu
Celem budowy placu zabaw jest stworzenie nieodpłatnej i ogólnodostępnej przestrzeni rekreacyjnej dla rodzin z dziećmi. W ramach projektu należy uwzględnić ogrodzenie placu zabaw, urządzenia sprzyjające rozwojowi i koordynacji ruchowej dzieci - siatki linowe do wspinaczki, drewniane i linowe mostki i równoważnie, huśtawki typu bocianie gniazdo, drewniana piaskownica, kręte zjeżdżalnie rynnowe i/lub rurowe z możliwością wspinania się przez dzieci na górkę, z której rozpoczną zjazd. Najlepszym rozwiązaniem dla tego rodzaju placu zabaw byłoby pozostawienie naturalnego podłoża - trawa i ziemia. Należy również doposażyć plac w kilka ławek dla opiekunów dzieci, kosze na śmieci i latarnie solarne.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Na rozległym terenie w rejonie ulic Bukowińskiej, Pejzażowej, Cieszyńskiej, gdzie oprócz istniejącej kilkunastopiętrowej zabudowy mieszkalnej powstają wciąż nowe wielopiętrowe budynki mieszkaniowe, istnieje tylko jeden ogólnodostępny niewielki i stale zatłoczony plac zabaw. W rejonie tym nie została zaplanowana przez deweloperów przestrzeń dla rekreacji i wypoczynku mieszkańców, a w okolicy mieszka dużo rodzin z dziećmi. Należy również uwzględnić i zachować istniejącą naturalną zieleń i ukształtowanie terenu - drzewa i nasadzenia.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
400 000,00 zł

Modyfikacje

24.01.2021 23:36
Autor projektu

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany