Poidełko parkowe na Kępie Potockiej

1887
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2022
Lokalizacja Bielany
Autor pomysłu Ewa Turek
Współautorzy Piotr Walas
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
70 000 zł
Kategoria
  • edukacja
  • ochrona środowiska
  • przestrzeń publiczna
  • sport
  • zieleń miejska
  • zdrowie
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Projekt przewiduje montaż poidła z wodą pitną na terenie Kępy Potockiej, opodal placu zabaw przy słoniu. Urządzenie powinno być dostępne dla każdego (dorosły, dziecko, w tym niepełnosprawni), także dla czworonogów, a więc musi być wyposażone w trzy krany i komory, na różnych wysokościach.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Bielany
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Bielańska część Parku Kępa Potocka, okolice placu zabaw "przy słoniu", pomiędzy ulicą Gwiaździstą, a Wybrzeżem Gdyńskim.
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Dla zminimalizowania kosztów dopuszczalna jest modyfikacja lokalizacji w obrębie wskazanego terenu - jak najbliżej miejsca umożliwiającego wykonanie przyłącza do sieci wodociągowej.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt przewiduje montaż poidła z wodą pitną na terenie Kępy Potockiej, opodal placu zabaw przy słoniu. Urządzenie powinno być dostępne dla każdego (dorosły, dziecko, w tym niepełnosprawni), także dla czworonogów, a więc musi być wyposażone w trzy krany i komory, na różnych wysokościach.
Opis projektu
Projekt przewiduje montaż poidła z wodą pitną na terenie Kępy Potockiej, opodal placu zabaw przy słoniu. Urządzenie powinno być dostępne dla każdego (dorosły, dziecko, w tym niepełnosprawni), także dla czworonogów, a więc musi być wyposażone w trzy krany i misy, usytuowane na różnych wysokościach. Poidło pozwoli ugasić pragnienie osobie dorosłej, dziecku lub osobie na wózku inwalidzkim oraz napoić czworonoga. Zastosowane kraniki powinny też umożliwiać napełnienie butelki wodą, a także umycie rąk.
Projekt obejmuje zakup urządzenia, dokładne wyznaczenie miejsca instalacji urządzenia, opracowanie dokumentacji technicznej, przeprowadzenie robót budowlanych polegających na instalacji poidła, i przyłączenie go do sieci wodociągowej oraz utrzymanie poidła wraz z dezynfekcją.

Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Park Kępa Potocka to jedno z najchętniej odwiedzanych terenów rekreacyjnych na Bielanach. Spacerujemy w pięknych okolicznościach przyrody, uprawiamy sport (biegi, siłownia plenerowa, zumba), tutaj też odbywa się szereg imprez kulturalnych, w tym pikniki okolicznościowe, kino plenerowe. Jest to ulubione miejsce spacerów z dziećmi (kompleks placów zabaw) i z czworonogami.
Umieszczenie na Kępie Potockiej poidła z wodą pitną jest uzasadnione z wielu względów - nie tylko znacznie poprawi komfort przebywania na tym terenie poprzez umożliwienie ugaszenia pragnienia, napełnienia butelki wielorazowego użytku oraz napojenie zwierzęcia. Nie bez znaczenia jest też możliwość lepszego zadbania o higienę poprzez częste umycie rąk tak sobie, jak i dziecku.
Wartością dodaną takiego przedsięwzięcia jest możliwość ograniczenia używania plastiku.

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Poidełko trójstronne z dodatkową misą dla zwierząt i wykostkowanym podłożem i znakiem graficznym logo "budżetu obywatelskiego" koszt: projekt przyłącza: 8 000 zł; logo budżetu obywatelskiego: 500 zł; poidełko trójstronne z dodatkową misą dla zwierząt 50 000 zł; wykostkowanie podłoża: 11 500 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
70 000,00 zł

Skutki realizacji (wypełnia pracownik Urzędu m.st. Warszawy)

Skutki realizacji
Zagospodarowanie terenu zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców, zaspokojenie potrzeb dostępu do czystej wody pitnej z dodatkową misą dla zwierząt. Wspaniały pomysł na rekreację na świeżym powietrzu.

Modyfikacje

16.04.2021 15:19
Wydział Ochrony Środowiska dla Dzielnicy Bielany
28.04.2021 08:45
Wydział Ochrony Środowiska dla Dzielnicy Bielany

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany