Ożywić Fort V Włochy! Dla Włochowian, mieszkańców Skoroszy i Ursusa

1803
Oceniony negatywnie
Pomysł na rok 2022
Lokalizacja Włochy
Autor pomysłu Marcin Lipiec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
960 000 zł
Kategoria
  • edukacja
  • komunikacja publiczna i drogi
  • ochrona środowiska
  • przestrzeń publiczna
  • sport
  • zieleń miejska
  • zdrowie
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Projekt zakłada utworzenie naturalnego placu zabaw, autonomicznej toalety miejskiej oraz przebieralni sportowej na ternie Fortu V Włochy zlokalizowanego na granicy Ursusa i Włoch. Ponadto dla mieszkańców Warszawy przewiduje spacery historyczne oraz spacery edukacyjno-historyczne i przyrodnicze dla uczniów z pobliskich szkół Ursusa i Włoch.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Włochy
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Fort V Włochy
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt zakłada utworzenie naturalnego placu zabaw, autonomicznej toalety miejskiej oraz przebieralni sportowej na ternie Fortu V Włochy zlokalizowanego na granicy Ursusa i Włoch. Ponadto dla mieszkańców Warszawy przewiduje spacery historyczne oraz spacery edukacyjno-historyczne i przyrodnicze dla uczniów z pobliskich szkół Ursusa i Włoch.
Opis projektu
Przedmiotem projektu jest utworzenie naturalnego placu zabaw, który swoim charakterem będzie wpisywał się również w walory historyczne Fortu i komponował się z jego elementami przyrodniczymi. Plac zabaw bez sztucznych materiałów, gumowych nawierzchni, plac który będzie się zmieniał wraz z porami roku. Będzie zachwycał zarówno dzieci jaki i dorosłych, zachęcając do spędzania czasu na wolnym powietrzu, integracji i wspólnego działania w organizacji zabaw.
Naturalne elementy małej architektury zaplanowanej na placu będą nie tylko użyteczne, ale również ładne, dzięki czemu wkomponują się w naturalny krajobraz parku.
Kosztorys: plac z piaskową nawierzchnią, składający się z następujących urządzeń: tyrolka, domek dla małych dzieci z piaskownicą, huśtawka z dwoma siedziskami, huśtawka bocianie gniazdo, huśtawka dla dzieci niepełnosprawnych, urządzenia sprawnościowe, wieża i bramka – urządzenia z bali z drewna akacjowego, ławeczki, kosze – 200 tys.zł

Toaleta autonomiczna na parkingu przy Ryżowej na stoku bojowym - 600 tys.zł

Montaż przebieralni sportowej zewnętrznej (18 szafek, 1 kabina) zestaw moduł – 150 tys.zł

Spacery historyczne i przyrodnicze: koszt zaangażowania ornitologa (lekcje z ornitologiem), licencjonowanego przewodnika – 10 tys. zł (20 lekcji i spacerów w roku).
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Na terenie Ursusa i Włoch brakuje infrastruktury rekreacyjnej typu naturalny profesjonalny plac zabaw. Fort Włochy, jego rzeźba terenu i zielona przestrzeń są idealnym miejscem do utworzenia naturalnego placu zabaw. Proponowana infrastruktura pozwoli na uzupełnienie realizowanych działań rewitalizacyjnych Fort-u V Włochy. Natura daje dużo możliwości kreatywnego korzystania z otoczenia. Uczy dzieci postrzegać i szanować przyrodę. Budowa w tym miejscu sprawi, że okoliczne dzieci otrzymają dodatkowe miejsce do wspólnej integracji.
Ostatnim aspektem, równie ważnym, jeśli nie najważniejszym jest bezpośrednia i pośrednia promocja ekologicznych rozwiązań, przyjaznych nie tylko dla ludzi ale również otaczającej przyrody Na jego terenie znajduje się boisko do piłki nożnej, planowana jest też inna infrastruktura sportowa, nie przewidziano jednak przebieralni sportowej na jego terenie lub w obrębie tego terenu – co umożliwi komfortowe korzystanie z elementów infrastruktury sportowej obiektu. Realizowane w 2014 r. przez Urząd Dzielnicy Włochy – spacery historyczne dla mieszkańców cieszyły się dużym zainteresowaniem. Ponadto uczniowie z pobliskich szkół brali udział w spacerach historycznych i przyrodniczych. Akcje te cieszyły się dużym zainteresowaniem i były elementem promocji ochrony środowiska i historii, a ponadto pozwoliły na pokazanie i odkrycie nowej atrakcji turystycznej na mapie Warszawy – wobec obecnej rewitalizacji Fortu warto zapoznać mieszkańców z jego ofertą, a uczniom dać szansę i możliwość edukacji historycznej i przyrodniczej w terenie.

Charakterystyka

Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
960 000,00 zł

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu
Autor projektu w treści odwołania zmienił zdanie co do zakresu przedmiotu projektu proponując budowę toalety publicznej na przedstoku Fortu V Włochy, z której to zrezygnował w wiadomości e-mail z dnia 11.03.2021 r. pisząc: "proszę o usuniecie z projektu toalety i przebieralni, oraz usunięciu z nazwy..." lokalizacja analizowana w tym zamierzeniu nie spełnia kryteriów oceny merytorycznej (pkt. 4 i 8)

Modyfikacje

25.01.2021 23:27
Autor projektu
10.02.2021 10:34
Wydział Budżetu Obywatelskiego w Centrum Komunikacji Społecznej
29.04.2021 13:47
Koordynator w Dzielnicy Włochy

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany