Mokotówka - dzielnicowa wyprzedaż garażowa z mapką stoisk i spacerem po dzielnicy. Sprzedaj/kup pod własnym domem i poznaj sąsiadów. Pełna skarbonka - pusta piwnica !

1750
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / Zrealizowano
Pomysł na rok 2022
Lokalizacja Mokotów
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
23 300 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
  • ochrona środowiska
  • pomoc społeczna
  • przestrzeń publiczna
  • ekonomia
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Oddano 1291 głosów za tym projektem
Wyślij wiadomość do autora
Pomysł na trudne czasy dla ludzi i planety. Dzielnicowa wyprzedaż garażowa z drukowaną i internetową mapą stoisk w bramach, garażach i podwórkach - w wybranym wiosennym terminie, z dzielnicową promocją. Kup/sprzedaj pod domem - rośliny, książki, rzeczy do domu, zabawki, ubrania, rękodzieło. Nie wyrzucaj - nie przepłacaj.

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
19.07.2022 15:30

Luty - Trwa opracowanie założeń projektowych

Kwiecień - podpisanie umowy. Tworzenie harmonogramu działań związanych z realizacją umowy. Współpraca z Wydziałem Spraw Społecznych i Zdrowia dla Dzielnicy Mokotów w zakresie uzyskania zgody na użyczenia terenów do realizacji projektu. Maj:utworzenie strony internetowej projektu, aktualizacja strony w zakresie tworzenia mapek wyprzedaży garażowej., w tym promocja na Facebooku. Projekt i druk plakatów i ulotek. Dystrybucja plakatów na terenie dzielnicy. Działania informacyjne i promocja na stronach internetowych urzędu itp. Zbieranie zgłoszeń od chętnych wystawców do stoisk wyprzedażowych. Koniec maja/zamknięcie zgłoszeń dla wystawców. Czerwiec:przygotowanie terenów trzech miejsc na wyprzedaż garażową, sprzątanie terenu, wynajem kontenerów na śmieci, wynajem przenośnych toalet. Aktualizacja informacji na stronie internetowej projektu. Drukowanie mapek, dystrybucja mapek i ulotek. 11 czerwca godz 10.00 - 15:00 realizacja projektu w 3 lokalizacjach: Woronicza (plac między Woronicza 44, Joliot Curie 3 i Pułku Baszta 1), Sielecka (podwórko między blokami przy ul. Sieleckiej 50 i Iwickiej 47B), Grusza Ciechowskiego (skwerek przy ul. Racławickiej/Bałuckiego). 

Jednostka odpowiadająca za realizację: Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia dla Dzielnicy Mokotów

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Mokotów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Cała dzielnica z podziałem na rejony: Stary Mokotów, Wierzbno, Sielce, Siekierki itp. - w zależności od zainteresowania mieszkańców. Sercem garażówki Mokotówki ma być centrum dzielnicy - między ulicami: Wołoska/Puławska/Rakowiecka/Woronicza.
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Jest możliwa opcja ogólnodzielnicowa - jeśli będzie szerokie zainteresowanie mieszkańców, albo w poszczególnych rejonach dzielnicy.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Pomysł na trudne czasy dla ludzi i planety. Dzielnicowa wyprzedaż garażowa z drukowaną i internetową mapą stoisk w bramach, garażach i podwórkach - w wybranym wiosennym terminie, z dzielnicową promocją. Kup/sprzedaj pod domem - rośliny, książki, rzeczy do domu, zabawki, ubrania, rękodzieło. Nie wyrzucaj - nie przepłacaj.
Opis projektu
Zorganizowanie wielkiej dzielnicowej wyprzedaży garażowej z mapką i opisem zgłoszonych punktów, w której każdy może w bramie swojego domu, garażu czy na podwórku założyć stoisko i pozbyć się niepotrzebnych rzeczy czy sprzedać swoje rękodzieło/wyroby/prace. Organizatorzy wybierają i ogłaszają termin, tworzą elektroniczną i drukowaną mapę ze zgłoszonymi punktami wraz z krótkimi opisami, stronę akcji i wydarzenie na FB oraz organizują dzielnicową promocję - plakaty w lokalnych witrynach i na słupach ogłoszeniowych, drukowane i internetowe mapki, banery.
Sąsiedzka sprzedaż rzeczy przed własnym domem, bez konieczności wysyłki/transportu czy wyrzucania dobrych wciąż rzeczy na śmietnik - jest ekologiczna i ekonomiczna, a do tego bardzo potrzebna w kryzysowym dla nas i planety czasie. Pozwala pozbyć się zbędnych, zalegających w domu przedmiotów - ubrań, zabawek, podzielić się roślinami, przetworami czy przeczytanymi książkami, pochwalić rękodziełem, zasilając domowy budżet, a równocześnie bardzo okazyjnie kupić rzeczy do domu/dla dzieci. To równocześnie świetna okazja do spaceru po dzielnicy z mapką punktów w ręku, do sąsiedzkiej integracji przy stoiskach i nauką ekologii i ekonomii w praktyce. Mokotówka ma szansę stać się czymś szerszym niż garażówką - dzielnicowym świętem z prezentacją lokalnych zasobów, wymianą nie tylko rzeczy, ale również umiejętności, idei i wzajemnym sąsiedzkim wsparciem.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Sąsiedzka sprzedaż rzeczy przed własnym domem, bez konieczności wysyłki/transportu czy wyrzucania dobrych wciąż i użytecznych dla innych rzeczy na śmietnik - jest ekologiczna i ekonomiczna, a do tego bardzo potrzebna w kryzysowym dla ludzi i planety czasie. To zarazem świetna okazja do sąsiedzkiej integracji i poznawania dzielnicy podczas spaceru po stoiskach z mapką w ręku.

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
- koordynacja wydarzenia, obsługa zgłoszeń, promocja: - strona akcji na FB/Instagramie - , banery i obsługa (4 m-ce po 2400 zł)

- strona internetowa z mobilną mapą z punktami (stworzenie strony i mapy - prace programistyczne, mapa Mapbox, domena, serwer)-7.500zł
- projekt, druk i dystrybucja plakatów promujących akcję: w darmowych miejscach, : 3000 zł
- projekt, druk i dystrybucja ulotek - mapek ze zgłoszonymi punktami: łącznie: 1500 zł
- projekt banerów internetowych - 700 zł
- płatna promocja na FB: 500 zł
- środki do dezynfekcji i maseczki dla potrzebujących : 500 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
23 300,00 zł

Skutki realizacji (wypełnia pracownik Urzędu m.st. Warszawy)

Skutki realizacji
n/d

Modyfikacje

14.04.2021 08:39
Koordynator w Dzielnicy Mokotów
23.04.2021 11:16
Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia dla Dzielnicy Mokotów
23.04.2021 11:19
Koordynator w Dzielnicy Mokotów

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany