Miejsce na pikniki letnie. Park angielski. Gocław

1140
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2022
Lokalizacja Praga-Południe
Autor pomysłu Antoni Jakubowski
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
98 000 zł
Kategoria
 • edukacja
 • kultura
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Projekt zakłada utworzenie miejsca spotkań na wolnym powietrzu przy bezdeszczowej pogodzie w tzw. Parku Angielskim. Chodzi o stworzenie miejsca zapewniającego zorganizowanie spotkań mieszkańców. Spotkanie mogłoby mieć charakter taneczny, gry w warcaby, szachy itp. Kiedyś Warszawa miała tzw. "dechy". Na takich dechach spotykali się kiedyś Warszawiacy.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Praga-Południe
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Park Angielski pomiędzy ul. Bora Komorowskiego a Wałem Miedzeszyńskim

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt zakłada utworzenie miejsca spotkań na wolnym powietrzu przy bezdeszczowej pogodzie w tzw. Parku Angielskim. Chodzi o stworzenie miejsca zapewniającego zorganizowanie spotkań mieszkańców. Spotkanie mogłoby mieć charakter taneczny, gry w warcaby, szachy itp. Kiedyś Warszawa miała tzw. "dechy". Na takich dechach spotykali się kiedyś Warszawiacy.
Opis projektu
Projekt wymaga utworzenia powierzchni ok. 10x10m. Do tego dochodzi 5 ławek z oparciem, oraz tablica i betonowy kosz na śmieci. Gdyby zastosować zabezpieczone deski, to byłoby to nawiązaniem do starej warszawskiej tradycji. Jako mieszkańcy możemy zaopiekować się tym miejscem. Ja niżej podpisany jestem tutaj codziennie i często zbieram śmieci. Takie miejsce pozwoli na organizowanie małych imprez lokalnych związanych z Gocławiem wspieranych przez Urz. Dz. Praga Południe. Społeczność lokalna potrzebuje miejsca spotkań integrujących mieszkańców.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Park angielski służy bardziej do spacerów. Po wykonaniu utwardzonego miejsca 10x10m park może służyć do spotkań mieszkańców.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Wykonanie podestu o wym. 10x10m - 55 000zł
Elementy małej architektury (ławki i kosz na śmieci) - 20 000 zł
Dojście - chodnik mineralny - 20 000zł
Utrzymanie - 3 000zł
Razem: 98 000zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
98 000,00 zł

Skutki realizacji (wypełnia pracownik Urzędu m.st. Warszawy)

Skutki realizacji
Powstanie miejsce spotkań dla mieszkańców.

Modyfikacje

26.01.2021 13:30
Wydział Budżetu Obywatelskiego w Centrum Komunikacji Społecznej
02.02.2021 14:33
Koordynator w Dzielnicy Praga Południe
26.04.2021 12:47
Wydział Infrastruktury dla Dzielnicy Praga-Południe

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (6)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Fajny pomysł, by organizować spotkania w Parku Angielskim, ale czy musimy po to utwardzać powierzchnię i niszczyć zieleń? Proponowałabym, by nowy kosz pozostał taki, jak inne w Parku. Pozdrawiam, MB
  • Popieram głos krytyczny Pani Magdaleny. Walczymy o każdy kawałek zieleni, nie chcielibyśmy żadnych dodatkowo utwardzonych powierzchni.
   Proponuję zamienić w projekcie kosz betonowy na taki jaki już jest na tym terenie.
   A. Czerwińska
   Anna Czerwińska  23.03.2021 16:20
 • Ja również dołączam się do pozostałych komentarzy. Poza tym takie miejsce już istnieje, przy kawiarence nad jeziorkiem Balaton. Są i ławeczki i podest. W zimę były tam wystawione różne choinki.
  Agnieszka Murawska  31.05.2021 20:46
 • Nazywam się Antoni Jakubowski i to ja jestem autorem tej propozycji. Gocław to 70-tysięczna aglomeracja. Balaton gocławski funkcjonuje, ale drugie takie miejsce spowoduje, że Gocław to nie tylko sypialnia stolicy, ale atrakcyjne miejsce do życia. W Warszawie słynne kiedyś były "bielańskie dechy". Tam nasi dziadkowie, spotkali często swoje przyszłe żony. Biegam po "Gosławskim ogrodzie angielskim" codziennie . Zbierałem tu wielokrotnie śmieci, zwłaszcza po zimie wyglądało to, jak wysypisko śmieci. Polubiłem to miejsce i chciałbym, żeby ono ożyło... Wszystko zależy od liczby głosów oddanych na projekt. Ja ten projekt popieram, gdyż wiem , ze po realizacji tego projektu ten fragment Gocławia ożyje ...
  Antoni Jakubowski  20.06.2021 14:57
 • Popieram głosy krytyczne. Założeniem Parku była CISZA i ZIELEŃ.
  Mieszkam przy samym parku i jeszcze zanim powstał projekt w budżecie partyc. walczyliśmy razem z mieszkańcami o zachowanie parku zamiast trasy tysiąclecia. Zebraliśmy wtedy ponad kilkaset podpisów aby ocalić ten teren. Warto zaznaczyć że mieszkańcy głosowali wtedy na park ANGIELSKI czyli DZIKI dlatego wszelkie rozkminki "co dalej" i "centrum rozrywki" są trochę w poprzek tych pierwotnych założeń. Mieszkańcy nie chcieli tu mieć "centrum rozrywki". Pumptruck powstanie na przeciwko trampolin, plac zabaw już jest, siłownia plenerowa jest dosłownie kilka kroków dalej wzdłuż wału, po drugiej stronie ulicy mamy "rozrywkowe" baseny no i oczywiście jest explosion ;( Tak jak jest jest ok i zostawmy proszę w spokojui tę ciszę i zieleń. Pamiętajmy, że park jest ciasno wklinowany między dwa osiedla i bardzo blisko graniczy z domami. Już teraz jest znacznie głośniej, słychać ludzi i szczekanie psów, ale to jest ok - wolimy przecież park niż ulicę. Ale niech to jednak zostanie dziki park - tak jak od początku chieli mieszkańcy. A nie centrum rozrywki. Nie takie były pierwotne założenia: cisza, spokój i zieleń.
  Mieszkanka27934  27.06.2021 21:14
 • Pomimo, że projekt nie przeszedł dziękuję wszystkim za wsparcie. Antoni Jakubowski
  Antoni Jakubowski  15.07.2021 20:33
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany