Gramy z własnej Woli

1592
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2017
Lokalizacja Wola
Młynów
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
45 500 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Edukacja muzyczna dzieci, młodzieży i dorosłych z dzielnicy Wola. Projekt zakłada utworzenie pięciu 10-osobowych zespołów muzycznych. Podczas warsztatów będą rozwijane umiejętności grania, śpiewania zespołowego. Przedstawione zostaną podstawy teorii muzyki. Program warsztatów będzie obejmował muzykę z różnych stron świata. Warsztaty kierowane są zarówno dla osób posiadających i nie posiadających doświadczenie muzyczne.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Wola
Obszar objęty pomysłem:
Młynów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Wolskie Centrum Kultury. Dom Kultury przy ul. Działdowska 6.

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Edukacja muzyczna dzieci, młodzieży i dorosłych z dzielnicy Wola. Projekt zakłada utworzenie pięciu 10-osobowych zespołów muzycznych. Podczas warsztatów będą rozwijane umiejętności grania, śpiewania zespołowego. Przedstawione zostaną podstawy teorii muzyki. Program warsztatów będzie obejmował muzykę z różnych stron świata. Warsztaty kierowane są zarówno dla osób posiadających i nie posiadających doświadczenie muzyczne.
Opis projektu
Warsztaty skierowane są do dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkających w dzielnicy Wola. Warsztaty mają na celu rozwijanie umiejętności grania i śpiewania zespołowego oraz opanowanie podstaw teorii muzyki, harmonii.
Podczas każdego cyklu warsztatów (5 miesięcy) uczestnicy zapoznają się z muzyką pochodzącą z różnych stron świata z repertuaru muzyki klasycznej i rozrywkowej. Na bazie tych utworów będą doskonalone umiejętności muzyczne uczestników. Utwory będą zaaranżowane w taki sposób aby umożliwić każdemu z uczestników maksymalne wykorzystanie jego umiejętności i potencjału muzycznego.
Na zajęciach będziemy korzystać z instrumentów perkusyjnych, smyczkowych i dętych. Instrumenty zarówno przywiezione przez uczestników jak i z tych zakupionych. Z zakupionych instrumentów w pozostałych godzinach mogliby korzystać mieszkańcy podczas zajęć w domu kultury, według zasad ustalonych przez dom kultury.
Podczas warsztatów będą wprowadzane podstawowe zagadnienia notacji muzycznej i harmonii.
Zajęcia prowadzić będą prowadzić wykwalifikowani instruktorzy.
Zajęcia będą podzielone na dwie części. W pierwszej części wprowadzane będą zagadnienia muzyczne oraz przeprowadzane będą ćwiczenia rytmiczne i uwrażliwiające słuch. W drugiej części zajęć uczestnicy będą poznawać nowy repertuar i pracować nad nim. Zakłada się wprowadzanie nowych utworów co 2-3 spotkania. Będzie to uzależnione od postępów uczestników warsztatów, indywidualnie w każdej grupie.
Zajęcie będą prowadziły jednocześnie 2 osoby. Materiały do zajęć (nuty, teksty) będą rozdawane uczestnikom na zajęciach, będą do ich dyspozycji w domu. Osoby prowadzące warsztaty będą wspierać zajęcia akompaniamentem pianina, będzie to również wsparcie w nauce teorii i harmonii.
Cykl warsztatów będzie kończyć się finałowym koncertem w Wolskim Centrum Kultury przy ul. Działdowskiej 6.
Uzasadnienie realizacji projektu
Warsztaty "Gramy z własnej Woli" dają szansę wszystkim osobom zainteresowanym muzyką rozwinąć swoje pasje i talenty. Dzięki projektowi chcemy umożliwić dzieciom, młodzieży i dorosłym naukę gry na instrumentach muzycznych, rozwijać ich wiedzę i wrażliwość muzyczną. Zdobyte umiejętności po zakończeniu warsztatów pozwolą na dalszy samodzielny rozwój i zabawę muzyką. Praca w zespole, szczególnie w grupach dzieci i młodzieży, rozwija umiejętność pracy w grupie, podnosi poczucie własnej wartości. Będzie okazją do poznania osób o podobnych pasjach i zainteresowaniach. Warsztaty pozwolą też dostrzec szczególnie utalentowane osoby. Poprzez swoją działalność chcemy kształtować świadome i muzykalne społeczeństwo, które będzie wspierać i współtworzyć kulturę Warszawy.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
1. Instruktorzy:
100PLN/godzinę/osoba
Przewidywany czas zajęć w projekcie = 200 godzin (5 godzin tygodniowo przez 40 tygodni - 2 grupy dzieci (60minut) i 2 grupy młodzież i dorośli (60minut) i 1 grupa rodzinna (60 minut).
Całość kosztów dla dwóch instruktorów za dwa turnusy = 40000PLN

2. Oprawa medialna:
Zdjęcia, filmy , prowadzenie strony internetowej na portalu społecznościowej = 2000PLN

3. Materiały dodatkowe:
Xero, nuty - 500PLN

4. Koordynator projektu:
4 spotkania (2 w każdym turnusie) x 200PLN
800PLN

5. Materiały promujące projekt (plakaty, ulotki) - 350PLN

6. Instrumenty muzyczne:
- drobne instrumenty perkusyjne (shakery, tamburyna, trójkąty, talerz, marakasy) - 580zł
- bum bum rurki - 160 zł
- 3 djembe - 270x3 = 810zł
- statyw perkusyjny (pod talerz) -140zł
- 4 dzwonki (cymbałki) diatoniczne i chromatyczne - 40x4 = 160zł
Razem instrumenty: 1850PLN
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
45 500,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Modyfikacje

13.03.2016 19:38
Autor projektu

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany