Róże dla Smyczkowej

941
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2017
Lokalizacja Mokotów
rejon A
Autor pomysłu Robert Buciak
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
24 000 zł
Kategoria
  • komunikacja/drogi
  • przestrzeń publiczna
  • zieleń miejska
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Na Smyczkowej rosną żywopłoty z róż. Nie tworzą one ciągłego szpaleru wzdłuż ulicy. Tam, gdzie nie ma róż samochody rozjeżdżają trawniki. Posadzenie róż poprawi estetykę ulicy i zwiększy bezpieczeństwo. Dodatkowo projekt zakłada obniżenie krawężników na przejściach dla pieszych.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Mokotów
Obszar objęty pomysłem:
rejon A
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Smyczkowa
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Smyczkowa, nasadzenia róż między Szturmową i Sulimy, obniżenie krawężników na wszystkich przejściach dla pieszych przez ulicę
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Na Smyczkowej rosną żywopłoty z róż. Nie tworzą one ciągłego szpaleru wzdłuż ulicy. Tam, gdzie nie ma róż samochody rozjeżdżają trawniki. Posadzenie róż poprawi estetykę ulicy i zwiększy bezpieczeństwo. Dodatkowo projekt zakłada obniżenie krawężników na przejściach dla pieszych.
Opis projektu
Projekt polega na nasadzeniu róż wzdłuż jezdni ulicy Smyczkowej w celu utworzenia jednolitego szpaleru krzewów. Obecnie rosnące krzewy zabezpieczają tylko część trawników przed parkowaniem. Warto dosadzić róże, aby poprawić estetykę i bezpieczeństwo na ulicy. Projekt zakłada dosadzenie około 200 metrów bieżących dzikich róż o wysokości około pół metra. Róże zostaną posadzone po obu stronach jezdni między ul. Szturmową i Sulimy. Szczególnie ważnym miejscem nowych nasadzeń jest wewnętrzny łuk zakrętu. Trawa, która tam rosła, została rozjechana przez samochody w trakcie budowy Centrum Personalizacji Dokumentów Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w 2015 roku. Obecnie jest tam klepisko, które potrzebuje zagospodarowania.

Dodatkowo w ramach projektu zostaną obniżone krawężniki na wszystkich 4 przejściach dla pieszych przez ul. Smyczkową. Jest to o tyle ważne, że na Smyczkowej mieszkają osoby niewidome oraz liczne rodziny z małymi dziećmi. Wysokie krawężniki stanowią dla tych osób poważną przeszkodę do pokonania. Obniżenie krawężników spowoduje, że osoby niewidome i prowadzące wózki i małe dzieci krócej będą przebywały na jezdni, przez co mniej będą narażone na wypadki.

W załączniku znajduje się rysunek, który pokazuje, jak będzie wyglądać proponowana zmiana.

W ramach projektu odbędą się raz w miesiącu spotkania informacyjno-konsultacyjne dla mieszkańców, na których będą prezentowane postępy w realizacji projektu.
Uzasadnienie realizacji projektu
Posadzenie krzewów spowoduje, że ul. Smyczkowa nabierze jednolitego charakteru różanej alei. Poza poprawą estetyki nowe nasadzenia uniemożliwią parkowanie w miejscach niebezpiecznych, za znakami zakazu parkowania. Obniżenie krawężników na przejściach dla pieszych ułatwi przechodzenie na drugą stronę ulicy.

Charakterystyka

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
200 metrów żywopłotu * 900 zł / 10 mb = 18000 zł
obniżenie krawężników na 4 przejściach dla pieszych - 6000 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
24 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
Utrzymanie krzewów
Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:
2 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki
Karty oceny

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany