Mokotów - Centrum Wszechświata

330
Oceniony negatywnie
Pomysł na rok 2017
Lokalizacja Mokotów
rejon C
Autor pomysłu Robert Buciak
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
10 zł
Kategoria
 • edukacja
 • kultura
 • przestrzeń publiczna
 • ewaluacja BP
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
System zgłaszania projektów do budżetu partycypacyjnego premiuje projekty tanie. Pomysły, które kosztują kilka tysięcy złotych mają niemal 100% szans na realizację. Dlatego proponuję instalację artystyczną za 10 zł. Sprawdźmy, czy minimum głosów i odrobina szczęścia wystarczą, aby przegłosować nawet najgłupszy pomysł. Projekt ma pokazać, że trzeba zmienić regulamin. :)

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Mokotów
Obszar objęty pomysłem:
rejon C
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Puławska 105
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Plac, na którym będzie zbudowana nowa siedziba Urzędu Dzielnicy Mokotów.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
System zgłaszania projektów do budżetu partycypacyjnego premiuje projekty tanie. Pomysły, które kosztują kilka tysięcy złotych mają niemal 100% szans na realizację. Dlatego proponuję instalację artystyczną za 10 zł. Sprawdźmy, czy minimum głosów i odrobina szczęścia wystarczą, aby przegłosować nawet najgłupszy pomysł. Projekt ma pokazać, że trzeba zmienić regulamin. :)
Opis projektu
Projekt polega na zbiciu z dwóch desek na krzyż i przybiciu ich do ziemi w miejscu, gdzie za kilka lat stanie budynek Urzędu Dzielnicy Mokotów. Na deskach zostaną wykonane wodoodpornym flamastrem napisy "MOKOTÓW CENTRUM WSZECHŚWIATA", a na ich skrzyżowaniu uśmiechnięta buzia. :) Celowo nie podaję wymiarów desek. Ich wielkość powinna zależeć od możliwości zmieszczenia się w kosztorysie. Szczegóły w załączniku.

Projekt jest argumentem za zmianami w regulaminie budżetu partycypacyjnego. Potrzebne jest ograniczenie szans małych projektów i zwiększenie szans drogich propozycji. Realizacja dużej liczby małych projektów powoduje, że mieszkańcy wkładają dużo pracy na projektowanie drobiazgów. Urzędnicy mają więcej pracy. Duże projekty pozwalają mieszkańcom mieć realny wpływ na miasto, a urzędnicy nie są zawaleni papierami na realizację małych spraw. Obecny regulamin trzeba zmienić. Ten projekt ma być argumentem za poprawieniem działania budżetu partycypacyjnego w kierunku większego wpływu mieszkańców na miasto i zmniejszenia kosztów działania urzędów.
Uzasadnienie realizacji projektu
Dzięki realizacji projektu mieszkańcy Mokotowa zyskają nietypową instalację artystyczną. Jej wykonanie w wysokiej jakości może stać się sporą atrakcją turystyczną. Przyniesie to zyski lokalnym przedsiębiorcom. Realizacja projektu stanie się argumentem za zmianami w regulaminie budżetu partycypacyjnego.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Urząd Dzielnicy na pewno dysponuje dwoma deskami, wodoodpornym flamastrem, młotkiem i dwoma gwoździami. Szacunkowe koszty uwzględniają materiały i robociznę.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
10,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Dokumenty

Karty oceny

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (14)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Genialny projekt ;) GENIALNY
  Rembielinska  12.01.2016 16:28
 • No nie wiem czy efekt będzie taki jak Pan zamierza. Ja po dokładnym przeczytaniu projektu chętnie na niego zagłosuje, lubię niecodzienne pomysły. Może się skończyć tym że ten ,,krzyż" zostanie na stałe jako zalążek przyszłego urzędu. Na pewno zagłosowałabym ale jestem z Ochoty, szkoda. Natomiast kosztorys jest nie do przyjęcia. Chyba że deski będą z jakiegoś odzysku. Polecam modrzew jest bardzo trwały. Wytrzymuje w wodzie 500 lat. Pozdrawiam
  Wspólnota Mieszkaniowa  12.01.2016 17:38
 • Obawiam się, że kosztorys nie przejdzie. To musi być przynajmniej heban, złote gwoździe i jakaś fantazyjna farba. Do tego trzeba stworzyć jakiś regulamin i ustalić miesięcznicę pod krzyzem. Razem z projektem i premiami urzędników będzie jakieś 350 tyś. Dolarów. ;)
  Rembielinska  12.01.2016 17:51
  • Dodatkowo, deski trzeba pozyskać w drodze przetargu, nie mówiąc już o flamastrze...
   Razem bez barier  12.01.2016 18:46
 • pomidor
  robert.buciak  12.01.2016 18:44 Autor projektu
 • 10 zł niedasię.

  "§ 20. 2. Weryfikacja szczegółowa dokonywana jest przez właściwy miejscowo urząd dzielnicy lub przez właściwą merytorycznie jednostkę i obejmuje: [...]
  4) urealnienie kosztorysu wskazanego w formularzu zgłoszeniowym projektu, w tym uzupełnienie go o koszty wykonania oznakowania graficznego zgodnego z systemem opracowanym przez CKS;"
  aleksander.buczynski  12.01.2016 19:33
  • Spoko, dookoła uśmiechu jest miejsce na trybik. :)
   robert.buciak  12.01.2016 20:04 Autor projektu
 • Ten projekt może być hitem. Może deski za złotówkę z rozbiórki boazerii, albo jakiejś drewnianej chałupy. Wtedy zbicie desek i zapalowanie koszt kilku złotych, gwoździe złotówka i da się.
  Wspólnota Mieszkaniowa  12.01.2016 20:34
  • Komentarz został usunięty przez autora

   XYZABC  13.01.2016 10:32
 • To co Pan robi to jest kpina. Niech Pan wraca do Szczecina skąd Pan przyjechał i tam robi cyrk! Wystarczy już oszołomów!
  gryzli123  16.01.2016 11:16
  • dokładnie to jest ośmieszanie idei budżetu obywatelskiego
   XYZABC  16.01.2016 11:56
  • Wszystkich, których roznoszą negatywne emocje polecam:
   https://www.youtube.com/watch?v=_ZgVBmjzM1U
   robert.buciak  16.01.2016 19:36 Autor projektu
 • Przypuszczam że projekt nie przejdzie weryfikacji, choć kto wie. Nerwy są nie potrzebne. Czasem warto się uśmiechnąć, a ten projekt pozwala na uśmiech. Pozdrawiam.
  Monika Więcek  04.02.2016 15:40
 • Cieszę się że żyję w kraju demokratycznym i tolerancyjnym.
  https://youtu.be/Km_qCvDcni8?t=2404
  1234ulus  08.02.2016 12:20
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany