Integracyjny plac zabaw przy Szkole Podstawowej Nr 343

1989
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / Zrealizowano
Pomysł na rok 2017
Lokalizacja Ursynów
Ursynów Wysoki Północny
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
226 000 zł
Kategoria
  • edukacja
  • sport
  • zdrowie
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Oddano 1010 głosów za tym projektem
Wyślij wiadomość do autora
Budowa placu zabaw przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr 343. Projekt zakłada aranżację, wykonanie nawierzchni i montaż urządzeń na przyszkolnym placu zabaw, z uwzględnieniem urządzeń dla dzieci integracyjnych oraz udostępnienie go małym mieszkańcom Natolina i Wolicy.

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
28.12.2017 14:02
W ramach projektu na terenie Szkoły Podstawowej nr 343 przy ul. Kopcińskiego 7 powstał plac zabaw.
Jednostka odpowiadająca za realizację: Wydział Infrastruktury dla Dzielnicy Ursynów

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Ursynów
Obszar objęty pomysłem:
Ursynów Wysoki Północny
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Kopcińskiego 7

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Budowa placu zabaw przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr 343. Projekt zakłada aranżację, wykonanie nawierzchni i montaż urządzeń na przyszkolnym placu zabaw, z uwzględnieniem urządzeń dla dzieci integracyjnych oraz udostępnienie go małym mieszkańcom Natolina i Wolicy.
Opis projektu
Projekt "Integracyjny plac zabaw ..." zakłada zaaranżowanie pustej przestrzeni jaka pozostała po zdemontowanej infrastrukturze poprzedniego placu zabaw. Projekt obejmuje wymianę ziemi na podłoże syntetyczne o odpowiednich parametrach w strefach bezpieczeństwa urządzeń. Taki rodzaj podłoża zapewni także łatwe poruszanie się po nim osobom na wózkach lub mających trudności z chodzeniem oraz będzie prostsze do utrzymania w czystości. Proponowane urządzenia zostały wybrane z uwzględnieniem preferencji dzieci. Najważniejszą budowlą jest piaskownica, w projekcie zadaszona, gdyż teren ten jest przez większość czasu przebywania na nim dzieci silnie nasłoneczniony. Zestaw sprawnościowy zawierający elementy do wspinaczki, czołgania się, zjeżdżania, trap umożliwiający także wjazd wózkiem pozwoli cieszyć się zabawą wszystkim dzieciom z niego korzystającym, jednocześnie stymulując rozwój różnych zmysłów dzieci. Chcąc spełniać marzenia dzieci poruszających się na wózkach inwalidzkich proponujemy karuzelę, która w bezpieczny sposób umożliwi wjazd wózkiem i przebywanie na niej w trakcie kręcenia się zabawki. Oprócz miejsca dla wózka są także ławeczki z oparciami dla zdrowych dzieci, co umożliwia integrację przy zabawie. Pozostałe elementy architektury to ławka dla opiekunów, kosz oraz tablica z regulaminem placu zabaw. Zarówno nawierzchnia, jak i urządzenia powinny być wykonane zgodnie z obowiązującymi normami i certyfikatami, zapewniającymi wszelkie standardy bezpieczeństwa i jakości. Zaproponowana architektura placu zabaw da możliwość korzystania z niego osobom pełnosprawnym i niepełnosprawnym, tym samym służyć będzie misji szkoły integracyjnej.
Projekt uwzględnia założenia planowanej rozbudowy świetlicy.
Uzasadnienie realizacji projektu
Teren zaproponowany do zagospodarowania od dwóch lat jest pozostałością wydeptanego i rozkopanego trawnika, który był podłożem uprzednio istniejącego placu zabaw. Po prawie 20-tu latach eksploatacji, urządzenia zagrażające bezpieczeństwu dzieci musiały zostać usunięte. Obecnie ponad 300 dzieci pozostających po lekcjach w świetlicy szkolnej nie ma odpowiedniego miejsca na świeżym powietrzu, które umożliwiałoby ich bezpieczną i radosną zabawę.
Wybudowanie placu zabaw z urządzeniami dostosowanymi dla dzieci niepełnosprawnych pozwoli realizować ideę integracji, równości w dostępie do zabawy dostosowanej do możliwości i wieku dzieci. Przyczyni się także do propagowania aktywności fizycznej, będzie alternatywą dla wirtualnej rzeczywistości i umacniać będzie więzi koleżeńskie i sąsiedzkie.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Łączny koszt projektu 226.000 zł, w tym
- przygotowanie dokumentacji projektowej - 10.000 zł
- zestaw sprawnościowy z podjazdem dla wózków - 42.000 zł
- karuzela dla osób niepełnosprawnych - 66.500 zł
- piaskownica z zadaszeniem z pokrywą - 11.000 zł
- ławka - 900 zł
- kosz na śmieci - 500 zł
- tablica informacyjna - 600 zł
- nawierzchnia placu zabaw - 94.500 zł (210m2 * 450 zł)
Ceny obejmują koszt urządzeń i ich montażu.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
226 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
Koszty eksploatacji będą analogiczne jak w okresie kiedy funkcjonował poprzedni plac zabaw związane z przeglądami technicznymi, konserwacją i naprawą urządzeń, okresową wymianą piachu oraz sprzątaniem.
Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:
2 000,00 zł

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany