Warszawski Festiwal Konopny

1721
Oceniony negatywnie
Pomysł na rok 2022
Autor pomysłu Waldemar Kamiński
Współautorzy Andrzej Dołecki
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
710 000 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
  • ochrona środowiska
  • przestrzeń publiczna
  • dziedzictwo narodowe ;-)
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnomiejski
Festiwal promujący polskie dziedzictwo narodowe związane z kulturą konopną (uprawianie, przetwarzanie i wykorzystywanie konopi).
W ramach całorocznego cyklu imprez festiwalowych przewidziany jest m.in. piknik rodzinny połączony z koncertami, parada konopna, warsztaty wytwarzania kosmetyków konopnych i wykonanie pamiątkowego muralu.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnomiejski
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
lokalizacja imprez zostanie uzgodniona z władzami i slużbami odpowiedzialnymi za bezpieczenstwo w miescie. Parada konopna odbedzie się co najmniej na terenie dzielnicy Śródmieście, warsztaty wytwarzania kosmetyków prowadzone będą m.in. podczaspikników organizowanych przez poszczególne dzielnice.

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Festiwal promujący polskie dziedzictwo narodowe związane z kulturą konopną (uprawianie, przetwarzanie i wykorzystywanie konopi).
W ramach całorocznego cyklu imprez festiwalowych przewidziany jest m.in. piknik rodzinny połączony z koncertami, parada konopna, warsztaty wytwarzania kosmetyków konopnych i wykonanie pamiątkowego muralu.
Opis projektu
Celem projektu jest promocja i popularyzacja polskiego dziedzictwa narodowego związanego z kulturą konopną (uprawianie, przetwarzanie i wykorzystywanie konopi); promowanie aktywnych i rodzinnych form spędzania wolnego czasu; promowanie zdrowego, odpowiedzialnego i ekologicznego trybu życia.
Działania w ramach projektu to całoroczny cykl wydarzeń z których najważniejszy będzie piknik rodzinny połączony z koncertem i paradą konopną:
1. piknik rodzinny (stoiska producentów produktów konopnych, warsztaty własnoręcznego wytwarzania kosmetyków konopnych, wykłady i spotkania dot. problematyki konopnej). – impreza ogólnodostępna, bez ograniczeń przez cały okres trwania (ograniczeniem jest powierzchnia przeznaczona na piknik, co jest zależne od uzgodnień z miastem).
2. Organizacja koncertu z zapleczem technicznym (intencją projektodawców jest, żeby koncert był nawiązywał do twórczości Kory Jackowskiej) – impreza ogólnodostępna, bez ograniczeń przez cały okres trwania . (ograniczeniem jest powierzchnia przeznaczona na teren dla widowni, co jest zależne od uzgodnień z miastem). Transmisja na żywo w internecie (bez ograniczeń).
3. parada konopna. W powiązaniu z piknikiem rodzinnym odbędzie się parada konopna, która wyruszy z terenu pikniku, przejdzie ulicami miasta i zakończy się na terenie pikniku. - impreza ogólnodostępna, bez ograniczeń przez cały okres trwania (osoby potrzebujące wsparcia w pokonaniu trasy parady (np. osoby z niepełnosprawnościami ruchowymi) będą mogły skorzystać z samochodów z platformami.
4. warsztaty wytwarzania kosmetyków konopnych. Cykl warsztatów, które odbędą się podczas pikniku konopnego oraz niezależnie od pikniku, w innych terminach podczas np. dzielnicowych imprez plenerowych w różnych dzielnicach (cykl całorocznych warsztatów). Wytworzone kosmetyki w części będą mogli uczestnicy warsztatów sobie zachować, a w części zostaną przekazane na potrzeby lokalnych środowisk senioralnych w dzielnicach w których będą odbywały się warsztaty. - impreza ogólnodostępna, bez ograniczeń przez cały okres trwania. Kolejność udziału w kolejności zgłoszeń podczas trwania imprez.
5. konferencja na temat szans i zagrożeń związanych z uprawianiem, przetwarzaniem i wykorzystywaniem konopi. Wydanie w formie PDF publikacji pokonferencyjnej. - impreza ogólnodostępna, bez ograniczeń przez cały okres trwania, dodatkowo nieograniczona możliwość udziału poprzez transmisję w MS.
6. wykonanie pamiątkowego muralu. Mural w uzgodnionej z miastem lokalizacji (proponowana lokalizacja: przeciwpowodziowy mur oporowy w dzielnicy Praga Północ na wysokości ZOO) . Mural ma zawierać napis nawiązujący do Festiwalu Konopnego i zawierać oznaczenie, że został wykonany w ramach BO. Treść muralu ma być inspirowana postacią Kory Jackowskiej i Jej wolnościową deklaracją o wyznawaniu religii „słońca, wiatru i kwiatów”. - Impreza ogólnodostępna, bez ograniczeń przez cały okres trwania (udział widowni podczas wykonywania muralu oraz nieograniczona możliwość udziału poprzez transmisję w MS.
7. Działania promocyjne związane z festiwalem:
1) zaprojektowanie i wydrukowanie plakatu festiwalowego nawiązującego graficznie do aktualnych grafik miejskich,
2) zaprojektowanie i wydrukowanie pamiątkowych naklejek festiwalowych (tzw. wlepki) nawiązujących graficznie do aktualnych grafik miejskich,
3) zaprojektowanie materiałów graficznych na potrzeby SM,
4) zaprojektowanie i wykonanie w ilości min 500szt. pamiątkowych pinów metalowych dla osób uczestniczących w festiwalu, wolontariuszy, organizatorów i gości festiwalu,
5) bluzy softshell i kamizelki odblaskowe (min. 50 szt.) dla organizatorów i wolontariuszy z logiem festiwalu zawierające napis „Warszawski Festiwal Konopny 2022” i zawierający grafikę Budżetu Obywatelskiego Warszawy.
6) windery, banery i flagi festiwalowe (wielkość i ilość zależne od warunków organizacji miasteczka festiwalowego i parady konopnej.
7) prowadzenie przez okres realizacji projektu profilu FB poświęconego festiwalowi,
8) obsługa medialna festiwalu (dokumentacja filmowa i fotograficzna festiwalu, transmisja na żywo w internecie z przebiegu festiwalu).
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Promowanie zdrowego, odpowiedzialnego i ekologicznego trybu życia jest wyzwaniem XXI wieku. Odbudowa polskiego dziedzictwa narodowego związanego z kulturą konopną (uprawianie, przetwarzanie i wykorzystywanie konopi) w oparciu o wiedzę naukową, doskonale wpisuje się w te potrzeby.
.

Kosztorys

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
710 000,00 zł

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu
Brak odpowiedzi na zaproponowane zmiany w terminie wskazanym w uchwale Rady m.st Warszawy dotyczącej budżetu obywatelskiego, tj. 6 dni kalendarzowych spowodował ocenę negatywną projektu.

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (1)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
  • W Warszawie będziemy uprawiać w doniczkach a potem wytwarzać kosmetyki w łazience? Nie widzę sensu.I za takie pieniądze.
    Mieszkaniec5539  18.06.2021 11:13
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany