Sportowe, rodzinne soboty na Pradze.

1826
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / Zrealizowano
Pomysł na rok 2017
Lokalizacja Praga-Północ
Stara Praga i Szmulowizna z Michałowem
Autor pomysłu Jarosław Majchrzak
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
161 900 zł
Kategoria
  • edukacja
  • sport
  • zdrowie
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Oddano 250 głosów za tym projektem
Wyślij wiadomość do autora
Projekt zakłada organizację dla lokalnych mieszkańców cyklicznych, sobotnich zajęć o charakterze rekreacyjno-sportowym i zdrowotnym dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz w formule rodzinnej w najbardziej popularnych formach ruchowych dostosowanych do płci, wieku i umiejętności uczestników z uwzględnieniem ich zainteresowań i potrzeb środowiskowych na obiektach sportowych Szkoły Podstawowej nr 30.

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
22.01.2018 19:26
W 2017 r. na obiektach sportowych Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 30 w czterech strefach: dziecięcej, młodzieżowej, dorosłej i rodzinnej organizowane były różnorodne formy aktywności ruchowej o charakterze rekreacyjno-sportowym i zdrowotnym. Zajęcia realizowane były przez wykwalifikowaną kadrę instruktorów i trenerów, którzy ponadto pełnilli obowiązki organizatorów i sędziów rozgrywek rekreacyjno-sportowych. Więcej informacji na stronie: https://www.facebook.com/sportowesobotypraga/. Zajęcia będą odbywały się do 16 grudnia 2017 r.
Jednostka odpowiadająca za realizację: Szkoła Podstawowa Nr 30

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Praga-Północ
Obszar objęty pomysłem:
Stara Praga i Szmulowizna z Michałowem
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Kawęczyńska 2
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Obiekty sportowe (hala sportowa, sale gimnastyczne, sala do gimnastyki korekcyjnej) Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 30 przy ul. Kawęczyńskiej 2.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt zakłada organizację dla lokalnych mieszkańców cyklicznych, sobotnich zajęć o charakterze rekreacyjno-sportowym i zdrowotnym dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz w formule rodzinnej w najbardziej popularnych formach ruchowych dostosowanych do płci, wieku i umiejętności uczestników z uwzględnieniem ich zainteresowań i potrzeb środowiskowych na obiektach sportowych Szkoły Podstawowej nr 30.
Opis projektu
W okresie 40 tygodni w roku 2017 na obiektach sportowych Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 30 w czterech strefach: dziecięcej, młodzieżowej, dorosłej i rodzinnej organizowane będą różnorodne formy aktywności ruchowej o charakterze rekreacyjno-sportowym i zdrowotnym dostosowane do wieku i zainteresowań uczestników w formie zajęć grupowych, gier i zabaw oraz rywalizacji sportowej. W strefie dziecięcej (6-9 i 10-12 lat) przewidujemy organizację zajęć ogólnorozwojowych, gier i zabaw ruchowych z elementami gier zespołowych, rywalizację rekreacyjno-sportową oraz zajęcia taneczne i gimnastykę korekcyjną. W strefie młodzieżowej oraz dorosłej (13-16 i 17-19 lat) planujemy organizację cyklicznych turniejów w tenisie stołowym, badmintonie, koszykówce, piłce ręcznej, halowej piłce nożnej, unihokeju, ringo, szachach i siatkówce w oddzielnych kategoriach dziewcząt i chłopców oraz kobiet i mężczyzn w formie całorocznej "Amatorskiej Praskiej Ligi Sportowej". Ponadto dla dziewcząt i kobiet proponujemy różnorodne formy fitness oraz gimnastykę z elementami tańca. Dla najstarszej grupy uczestników przewidujemy organizację cyklicznych zajęć gimnastyki zdrowotnej. W ramach zajęć w strefie rodzinnej planujemy organizację cyklicznych turniejów rekreacyjnych i sportowych z udziałem dzieci i ich rodziców. Projekt realizowany będzie na wynajętych obiektach sportowych Szkoły Podstawowej nr 30: hala sportowa o wymiarach 33 m x 16, 6 m z wyznaczonymi boiskami do gier zespołowych, sala gimnastyczna o wymiarach 14 m x 8 m, salka gimnastyczna 10 m x 6 m oraz sala do gimnastyki korekcyjnej ze specjalistycznym wyposażeniem. Zajęcia realizowane będą przez wykwalifikowaną kadrę ośmiu instruktorów i trenerów, którzy ponadto będą pełnić obowiązki organizatorów i sędziów rozgrywek rekreacyjno-sportowych. Dla potrzeb realizacji programu oraz zapewnienia odpowiednich warunków higieniczno-sanitarnych zakładamy zatrudnienie czterech osób personelu sprzątającego. Ponadto przewidujemy zakup drobnego sprzętu sportowego (maty, stepy, piłki gimnastyczne, siatki, rakietki, kije i piłki do gier sportowych oraz pachołki i znaczniki), przenośnego sprzętu nagłaśniającego oraz nagród rzeczowych w postaci sprzętu sportowego i trofeów sportowych dla uczestników współzawodnictwa.
Podczas rywalizacji sportowej dodatkowo zatrudniona będzie obstawa medyczna.
Uzasadnienie realizacji projektu
Proponowany przez nas projekt stanowi dla mieszkańców ofertę aktywnego i cyklicznego spędzania czasu wolnego. Status materialny wielu osób z rejonu, do których kierowany jest program nie pozwala na udział w tego typu zajęciach w formie odpłatnej. Prozdrowotny charakter wielu form ruchowych zachęci starszych uczestników do systematycznej aktywności ruchowej a dla dzieci i młodzieży projekt stanowi alternatywną formę spędzania czasu wolnego oraz element profilaktyki zdrowotnej. Ważnym elementem projektu jest również formuła rodzinna i drużynowa rywalizacja, która pozytywnie wpłynie na integrację lokalnego środowiska. Realizacja programu pozwoli również w większym stopniu wykorzystać przez mieszkańców obiekty sportowe Szkoły Podstawowej nr 30.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Wynajem obiektów sportowych (hala 100 zł x 1 godz.,+ trzy małe sale: 50 zł x 1 godz . = 250 zł za godz.): 250 zł x 5 godzin x 40 tygodni = 50 000 zł
Wynagrodzenia instruktorów: 60 zł za godz. x 6 instruktorów x 5 godzin x 40 tygodni = 72 000 zł
Wynagrodzenie personelu sprzątającego: 25 zł za godz. x 4 osoby x 5 godzin x 40 tygodni = 20 000 zł
Wynagrodzenie obstawy medycznej: 30 zł x 4 godz. x 20 tygodni = 2400 zł
Zakup drobnego sprzętu sportowego: 10000 zł
Zakup nagród i trofeów sportowych: 5000 zł
Zakup przenośnego sprzętu nagłaśniającego: 2 x 1250 zł = 2500 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
161 900,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany