Skwer przy Majdańskiej - rozbudowa placu zabaw, tężnia solankowa, toaleta automatyczna

1607
Wycofany przez autora
Pomysł na rok 2022
Lokalizacja Praga-Południe
Autor pomysłu Agnieszka Kasprzak
Współautorzy Małgorzata Wujek
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
700 000 zł
Kategoria
 • przestrzeń publiczna
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Aby uatrakcyjnić przestrzeń na skwerze, proponujemy rozbudować plac zabaw dla dzieci starszych o nowe zabawki, ustawić automatyczną toaletę oraz tężnię solankową.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Praga-Południe
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Skwer przy ul. Majdańskiej
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Aby uatrakcyjnić przestrzeń na skwerze, proponujemy rozbudować plac zabaw dla dzieci starszych o nowe zabawki, ustawić automatyczną toaletę oraz tężnię solankową.
Opis projektu
Na skwerze przybywa osób chętnych do spędzania na nim wolnego czasu. Aby urozmaicić zabawę dzieciom powstaną trzy nowe zabawki przy istniejącym placu zabaw dla dzieci starszych. Aby zapewnić możliwość skorzystania z toalety bądź wymycia rąk stanie na skwerze kolorowa automatyczna toaleta. W części za boiskami stanie tężnia solankowa, aby zadbać o przestrzeń zdrowotną mieszkańców. Na całości skweru zasadzone zostaną rośliny ozdobne.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Z racji tak ogromnej popularności skweru przy ul. Majdańskiej, chcemy by poprzez rozbudowaną infrastrukturę spełniał jeszcze lepiej swoją rolę, dając przestrzeń dla swobodnej zabawy, wypoczynku czy ćwiczeń.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
700 000,00 zł

Modyfikacje

23.04.2021 15:50
Autor projektu

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (4)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Czy nie za dużo pani próbuje upchnąć na tym marnym, "tycim" skwerku. W uzasadnieniu pani napisała: cyt. (...) "poprzez rozbudowaną infrastrukturę spełniał jeszcze lepiej swoją rolę, dając przestrzeń dla swobodnej zabawy, wypoczynku (...)" Przecież pani tę przestrzeń wypoczynkową zabiera. Bez sensu: tu wucet, zaraz obok piaskownica i bujawka, a obok bujawki boisko, a obok boiska tężnia, i hm... co by tu jeszcze obok tężni? Może korty tenisowe? 700 tys. zł to sporo kasy, można sobie poszaleć.
  Mieszkaniec822  01.02.2021 21:24
  • Dziękujemy bardzo za komentarz - ważne, że projekt wzbudza zainteresowanie. Każdy głos krytyki jest ważny.
   Szanowny mieszkańcu, każdy ma prawo mieć swoje zdanie na temat otaczającej nas okolicy. Dlatego właśnie jako współautorka projektu zgłoszonego w tej edycji będą bronić tu swojego. Określenie skweru "marnym" pasowało do niego przed jego rewitalizacją, obecnie to miejsce zaczęło tętnić życiem i stanowi wspaniałą alternatywę dla każdej grupy wiekowej od betonowych murów. Jeśli chodzi o zakres projektu to wzięłyśmy pod uwagę ilość dzieci, młodzieży która przybywa tłumnie na skwer a dla których brakuje już sprzętów - stąd pomysł na doposażenie już istniejącego placu zabaw o nowe sprzęty. Jeśli chodzi o toaletę, to sama liczebność ludzi przebywających na skwerze logicznie nasuwa taki pomysł. Załatwianie swoich potrzeb po okolicznych krzakach po pierwsze jest krępujące i mało komfortowe dla będącego w potrzebie a dla otoczenia mało przyjemne a po drugie niszczy roślinność jaka jest w okół. Pomysł tężni powstał w wyniku konsultacji społecznych - okoliczni mieszkańcy często zgłaszali swoje zapotrzebowanie na tego typu formę spędzania czasu na wolnym powietrzu.
   Jeśli pojawi się więcej negatywnych komentarzy dotyczących tego pomysłu to oczywiście można ograniczyć zakres projektu, pomijając tężnie.
   Pozdrawiam serdecznie
   Małgorzata Wujek
   Małgorzata Wujek  04.02.2021 11:47
 • Określenia: "marny", "tyci" odniosłem do stałej, niewielkiej przestrzeni samego skwerku vs. istniejąca i jeszcze projektowana z rozmachem zabudowa. Gdyby każdy skwer miałby mieć toaletę, to dopiero rozpusta. Toalet publicznych brakuje w dużych parkach, generalnie w mieście - więc o czym Pani pisze?!
  Mam wrażenie, że nie zrozumiała pani intencji mojej opinii, albo świadomie je pani ignoruje. Trudno.
  Pozdrawiam.
  Mieszkaniec822  04.02.2021 12:20
  • Wszystkie parki w okolicy posiadają toalety (np.park na znicza , park Polinskiego )wydaje mi się że jest to bardzo istotne zarówno z punktu widzenia samego zainteresowanego jak i pozostałych korzystających ze skwerku.
   Małgorzata Wujek  04.02.2021 21:08
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany