Dach nad lodowiskiem

1740
Oceniony negatywnie
Pomysł na rok 2022
Lokalizacja Ursus
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
300 000 zł
Kategoria
  • edukacja
  • sport
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Zadaszenie lodowiska / boiska na terenie Szkoły Podstawowej nr 11

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Ursus
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Szkoła Podstawowa nr 11

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Zadaszenie lodowiska / boiska na terenie Szkoły Podstawowej nr 11
Opis projektu
Projekt przewiduje budowę konstrukcji zadaszenia lodowiska po jego modernizacji, która przewidziana jest na rok 2021.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
W roku 2021 w ramach budżetu obywatelskiego powinien zostać zrealizowany projekt modernizacji lodowiska i przekształcenie go w obieg wykorzystywany całorocznie (lodowisko + boisko).
Zadaszenie podniesie komfort korzystania z obiektu w okresie niepogody. Po okresie lockdownu powinniśmy zadbać o jak najlepsze warunki do uprawiania sportu dla dzieci, aby chętnie powróciły do normalnej aktywności i współzawodnictwa.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
300 000,00 zł

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu
Opinia negatywna: 1. Zaprojektowanie na terenie zlokalizowanym na działce o nr ew. 2 z obrębu 2-09-07 konstrukcji zadaszenia lodowiska naruszy warunki gwarancji realizowanego w roku bieżącym 2021, wielofunkcyjnego boiska o nawierzchni poliuretanowej, które w okresie letnim będzie służyć jako miejsce do ćwiczeń, zaś w okresie zimowym jako podbudowa pod lodowisko, o wymiarach min. 22 m x 33 m. 2. Realizacja projektu nie jest możliwa w terminie 1 roku ze względu na konieczność uzyskania decyzji administracyjnej inwestycji celu publicznego, ogłoszenia konkursu na projekt zadaszenia, opracowania projektu budowlanego i wykonawczego, uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę, a następnie wyłonienie w przetargu nieograniczonym wykonawcy i realizacji robót budowlanych. Termin realizacji tego rodzaju inwestycji to ok. 2 lat.

Modyfikacje

29.04.2021 09:41
Koordynator w Dzielnicy Ursus

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (2)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
  • Jeśli lodowisko ma być boiskiem i odwrotnie, to po co ten dach? Trochę nie rozumiem tego pomysłu, w sensie dach nie jest niezbędnym elementem, by ten obiekt mógł działać. Trzeba pamiętać, że to jest trzysta tysięcy złotych (300,000 PLN), a to dość duża kwota (jak na Budżet Obywatelski), za którą można zrealizować sporo innych pomysłów. Osobiście dziwnie mi się zawsze grało w piłkę, bądź jeździło na łyżwach przy zadaszonym obiekcie. Ponadto zimy są coraz słabsze, a zadaszenie może chronić tylko przed deszczem, bo w słoneczną pogodę to najprawdopodobniej dach tylko zwiększy duchotę i temperaturę panującą na boisku. Nie przemawia do mnie ten pomysł. Można te pieniądze wydać na coś bardziej potrzebnego dzielnicy Ursus.
    Mieszkaniec26464  02.05.2021 12:39
    • Dziękuję za pytanie. Chodzi o konstrukcję jakiegoś rodzaju zadaszenia a nie postawienie hali albo balonu. Zadaszenie miałoby pozwolić korzystać z infrastruktury w czasie opadów deszczu i śniegu.
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany