Altany w warszawskich parkach

1985
Wycofany przez autora
Pomysł na rok 2022
Autor pomysłu Nikodem Kaczprzak
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
1 544 000 zł
Kategoria
 • przestrzeń publiczna
 • zieleń miejska
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnomiejski
Projekt ma na celu budowę altan piknikowych oraz altan z paleniskiem grillowym do wypoczynku dla mieszkańców

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnomiejski
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
- Park Szczęśliwiecki
- Park Zachodni
- Pole Mokotowskie
- Park Arkadia
- Park nad Balatonem
- Park Bródnowski
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Dokładne lokalizacje zostaną uzgodnione z zarządcami parków (Zarządem Zieleni oraz innymi urzędami
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt ma na celu budowę altan piknikowych oraz altan z paleniskiem grillowym do wypoczynku dla mieszkańców
Opis projektu
Projekt ma na celu budowę altan piknikowych oraz altan z paleniskiem grillowym do wypoczynku dla mieszkańców. Altany miałby charakter ogólnodostępny, a przy nich znajdowałaby się tablice z regulaminem korzystania. Planowane jest ustawienie altan w parkach:
- Park Szczęśliwiecki - 4 altany w tym 2 z paleniskami
- Park Zachodni - 4 altany w tym 2 z paleniskami
- Pole Mokotowskie - 4 altany w tym 2 z paleniskami
- Park Arkadia - 2 altany w tym 1 z paleniskiem
- Park nad Balatonem - 4 altany w tym 2 z paleniskami
- Park Bródnowski - 4 altany w tym 2 z paleniskami

Altany służyłyby rekreacji i odpoczynkowi użytkownikom parków, a także byłyby wyposażone w defibratory AED, co pozwoliłoby na zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników parków. Jeżeli byłoby to możliwe, to chciałbym aby finansowanie projektu objęło także dodatkowe patrole Straży Miejskiej, aby zapewnić to że altany będą użytkowane w prawidłowy sposób.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
W warszawskich parkach brakuje miejsc do rekreacji na świeżym powietrzu, a jednocześnie pod dachem. Dodatkowo altany z paleniskami pozwoliłyby na bezpieczną rekreację wraz z posiłkiem, co więcej, stymulowałyby lokalną społeczność np. do organizacji wspólnych wydarzeń.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
1 544 000,00 zł

Modyfikacje

01.06.2021 11:13
Autor projektu

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (5)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Wszystko wpycha się do tych kilku najbardziej popularnych parków w Warszawie. Park to nie tylko miejsce do wypoczynku dla ludzi. Bo nie tylko ludzie są w przestrzeni miasta. Park, to roślinność, która potrzebuje przestrzeni do rozwoju, trochę oddechu, pielęgnacji, troski. Park to zwierzęta większe i bardzo małe, różne mikroorganizmy, które nie powinny być przez masowy napływ ludzi zadeptane, zabite i zniszczone. Z większych zwierząt - jeże, wiewiórki, myszarki, krety, często sarny, a także nietoperze i ptaki. Parki nie mogą wchłonąć całego gwaru i bałaganu miejskiego. Powinny, przynajmniej w swojej większej części, być oazą spokoju i relaksu. Dla wszystkich.
  4 altany do parku Balaton! Czy Pomysłodawca wie, że tam już jest plaża, a mają być jeszcze inne obiekty rekreacyjne i wciąż nowe "wynalazki" pojawiają się w projektach 2022. Proszę tylko obejrzeć, co obywatele proponują.
  2 altany w parku Arkadia. To w ogóle nie ma sensu. Park jest wąską kiszką, ze stawami, zadrzewieniami i mnóstwem ptaków, z których wiele jest lęgowych. Podlegają ścisłej ochronie gatunkowej i nie powinny podlegać takiej ogromnej antropopresji. A poza tym, akurat ten park leży przy samych działkach. A na działkach grillowanie odbywa się na co dzień, więc nie ma powodu, żeby dodatkowo zanieczyszczać powietrze i środowisko grilami w przestrzeni parkowej.
  Mam nadzieję, że projekt zostanie ponownie przemyślany.
  Może gdzieś coś takiego można i warto postawić, ale najpierw trzeba dobrze poznać i zrozumieć konkretny park.
  Pozdrawiam
  Mieszkaniec811  01.02.2021 13:20
  • Dziękuje za komentarz!

   Co do uwag to lokalizacji w parku Balaton, po namyślę rzeczywiście być może liczba 4 altan jest za duża na ten park w związku z nagromadzeniem tam różnych obiektów. Zaznaczę tylko że jest to liczba szacunkowa, tak samo jak wszystkich lokalizacji - czekam na kontakt ze strony Zarządu Zieleni który pewnie powie mi czy jak i gdzie będzie można ustawić planowane przeze mnie altany.

   Co do uwag w kwestii parku Arkadia, myślę że jest w nim przestrzeń na zaproponowany przeze mnie projekt np. od strony ulicy Idzikowskiego.

   Pozdrawiam serdecznie
   Nikodem Kaczprzak :)
   Nikodem Kaczprzak  07.02.2021 14:21 Autor projektu
  • Również uważam, że wpychanie wszystkiego do parków, to nie jest dobry pomysł. W niektórych, tak jak w Parku Achera na Ursusie, zaczyna brakować przestrzeni dla tego elementu, który ten park tworzy, czyli zieleni. Nie chcę by inne parki w Warszawie, które często odwiedzam, np. świetny Park Szczęśliwicki, Park Zachodni, czy Pole Mokotowskie, podzieliły ten sam los. Starczy już tych wszystkich altanek tężniowych, grillowych, torów do golfa i innych pomysłów. Zamiast parku robi się plac zabaw. Nie ma na to miejsca. Mam nadzieję, że ten pomysł nie zostanie zakwalifikowany do etapu głosowania.
   Mieszkaniec26464  04.05.2021 12:07
 • grillowanie w parkach - stanowcze nie. Już nie wiadomo, dokąd uciekać od smogu. Nie potrzebujemy dodatkowego śmierdzącego dymu. Autor sam zresztą pisze, że "w warszawskich parkach brakuje miejsc do rekreacji na świeżym powietrzu".
  Mieszkaniec16906  01.02.2021 23:33
  • Dziękuje za komentarz!

   Uważam że w warszawskich parkach jest przestrzeń zarówno na grillowanie i rekreacje w grupie znajomych czy rodziny, jak i spacery. Nie uważam że jeden lub dwa grille na cały park zniszczą w nim powietrze na tyle żeby nie dało się go użytkować przez innych, ale to tylko oczywiście moje zdanie.

   Pozdrawiam serdecznie
   Nikodem Kaczprzak :)
   Nikodem Kaczprzak  07.02.2021 14:23 Autor projektu
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany