Potańcówki w Parku Szymańskiego

1971
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2022
Lokalizacja Wola
Autor pomysłu Andrzej Kubacki
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
151 000 zł
Kategoria
  • kultura
  • przestrzeń publiczna
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Potańcówki w plenerze przy dobrej tanecznej muzyce na żywo to aktywny sposób spędzenia wolnego czasu w towarzystwie sąsiadów. Takie spotkania sąsiedzkie służą integracji społecznej. Jednocześnie jest to ruch na świeżym powietrzu, pomysł na relaks i aktywna forma wypoczynku.
Miejsce potańcówek: Park Szymańskiego.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Wola
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Park Szymańskiego - ulica Elekcyjna 01-128 Warszawa
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Potańcówki w plenerze przy dobrej tanecznej muzyce na żywo to aktywny sposób spędzenia wolnego czasu w towarzystwie sąsiadów. Takie spotkania sąsiedzkie służą integracji społecznej. Jednocześnie jest to ruch na świeżym powietrzu, pomysł na relaks i aktywna forma wypoczynku.
Miejsce potańcówek: Park Szymańskiego.
Opis projektu
Potańcówki w plenerze na "dechach" z warszawską orkiestrą folkową.
Zespół zagra tradycyjną muzykę do tańca - przeboje sprzed lat znane i lubiane, na przykład "Warszawa da się lubić", "Czerwony autobus", "Czy tutaj mieszka Panna Agnieszka?", " Jak przygoda to tylko w Warszawie?", "Na prawo most na lewo most", "Warszawski taksówkarz" "Księżyc frajer" i wiele innych warszawskich szlagierów.
Potańcówki będą odbywały się w plenerze. Proponuję Park Szymańskiego.
Terminy: lato od połowy czerwca do końca sierpnia w piątki lub w soboty, w sumie 10 - 12 spotkań, czas trwania: po 3 godziny każda potańcówka, w godzinach: np. od 16 do 19.00 ( zespół muzyczny gra 3 sety po 40 minut). W przerwach śpiewający konferansjer poprowadzi uczestników spotkania przez muzyczną podróż przebojów Bogdana Łazuki, Mieczysława Foga czy Jaremy Stępowskiego.

Elementy dodatkowe do realizacji potańcówek - scena 6x4 z zadaszeniem dla zespołu, parkiet do tańca, namiot duży - hala/wiata namiotowa dla uczestników w razie upału lub deszczu. Agregat prądotwórczy, system nagłośnienia dla zespołu i prowadzącego potańcówkę. Konferansjer śpiewający, który podczas przerw zespołu muzycznego zaśpiewa na żywo z towarzyszeniem muzyki mechanicznej.
Wydarzenie bezpłatne, na powietrzu, dla wszystkich chętnych mieszkańców Woli!
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Celem jest integracja międzysąsiedzka, ruch i aktywne spędzenie wolnego czasu na powietrzu.
Dodatkowym atutem dla słuchaczy jest kontakt z warszawską muzyką folkową w wykonaniu zespołu lub zespołów z warszawskim repertuarem. Zespół muzyczny zagra i zaśpiewa z werwą i humorem. Zapowiadać będzie utwory gwarą warszawską (element folkloru). Jednym słowem takie spotkanie z kulturą i polską tradycją zapewnia integrację społeczną wśród mieszkańców naszej dzielnicy. Dotyczy to zarówno seniorów, dorosłych jak i dzieci.
Co do młodzieży - folklor warszawski staje się bardzo modny i coraz bardziej popularny, sięgają po niego znani wykonawcy polscy. Jednym słowem dla młodzieży to też atrakcja wysłuchanie takiego koncertu i kontakt z muzyką warszawską na żywo.
Takie spotkania przy muzyce ułatwiają kontakty międzyludzkie, zacieśniają więzi, są ciekawą formą aktywnego spędzania czasu wolnego w plenerze.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Zespół i prowadzący (9 000 zł * 12 wydarzeń) 108 000 zł; ochrona - kpl. 3 600 zł; sprzątanie kpl. 12 000 zł; obsługa i zapotrzebowanie techniczne - kpl. 25 200 zł; koszty ZAIKS 2400 zł.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
151 000,00 zł

Skutki realizacji (wypełnia pracownik Urzędu m.st. Warszawy)

Skutki realizacji
Projekt pozwoli na integrację mieszkańców oraz poszerzy ofertę kulturalną dzielnicy o tego typu wydarzenie. Społeczność lokalna będzie miała możliwość spędzenia aktywnie czasu wolnego w plenerze - tańcząc przy muzyce lub tylko jej słuchając. Folkowy klimat wydarzenia przypomni klimat przedwojennej Warszawy oraz słynną niegdyś gwarę warszawską.

Modyfikacje

07.04.2021 14:45
Wydział Kultury dla Dzielnicy Wola

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany