Praski szlak muzyczny

2063
Wycofany przez autora
Pomysł na rok 2022
Autor pomysłu Hanna Rawska
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
400 000 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
  • przestrzeń publiczna
  • zieleń miejska
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnomiejski
Umieszczenie na terenach zielonych Pragi-Północ i Pragi-Południe drewnianych instalacji, które utworzą sensoryczny, muzyczny plac zabaw dla dzieci i dorosłych

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnomiejski
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Park Skaryszewski, Kamionkowskie Błonie Elekcyjne, Park Praski, Plaża Poniatówka, Praska Plaża Miejska oraz w Park nad Balatonem.

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Umieszczenie na terenach zielonych Pragi-Północ i Pragi-Południe drewnianych instalacji, które utworzą sensoryczny, muzyczny plac zabaw dla dzieci i dorosłych
Opis projektu
Projekt zakłada umieszczenie na wybranych terenach zielonych prawobrzeżnej Warszawy instalacji, które będą stanowiły rozproszony na terenie dwóch dzielnic muzyczny plac zabaw. Ważne, aby zabawki zostały wykonane z naturalnych materiałów, m.in. drewna.

Zamiast skupić wszystkie urządzenia na jednym placu zabaw, będą one rozlokowane w różnych parkach i na plaży, tak aby można było wędrować po Pradze i jednocześnie wypróbowywać swoje zdolności muzyczne na różnych miejskich instrumentach.

Instrumenty znalazłyby się w Parku Skaryszewskim, na Kamionkowskim Błoniu Elekcyjnym, w Parku Praskim, na Plaży Poniatówce i Praskiej Plaży Miejskiej oraz w Parku nad Balatonem.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Muzyczny plac zabaw stanowi interesującą odmianę dla tradycyjnych placów zabaw, a ponadto jest dostępny i daje możliwość dobrej zabawy zarówno młodszym dzieciom, młodzieży, osobom dorosłym, osobom z niepełnosprawnością fizyczną, lub intelektualną.

Ponadto Praski szlak muzyczny stanowiłby atrakcję łączącą ze sobą Pragę-Północ i Pragę-Południe i zachęcającą do eksplorowania terenów zielonych obu tych dzielnic.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
400 000,00 zł

Modyfikacje

23.04.2021 12:35
Wydział Budżetu Obywatelskiego w Centrum Komunikacji Społecznej

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany