Rozwój Poprzez Sport – Darmowe treningi bokserskie dla dzieci i młodzieży. Edycja 2017.

908
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / Zrealizowano
Pomysł na rok 2017
Lokalizacja Praga-Południe
Grochów Północny
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
121 350 zł
Kategoria
  • sport
  • zdrowie
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Oddano 563 głosów za tym projektem
Wyślij wiadomość do autora
Projekt ma dać dzieciom i młodzieży dzielnicy Grochów Południowy możliwość regularnego udziału w darmowych zajęciach sportowych, poprawy zdrowia, kondycji fizycznej, walki z nadwagą. Zagospodarowania wolnego czasu również podczas ferii i wakacji. Projekt zrealizowany zostanie poprzez udostępnienie bazy sportowej wraz z instruktorami. Treningi obejmować będą zajęcia z zakresu boksu i kick-boxingu.

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
03.01.2018 12:17
Po rozstrzygnięciu konkursu dotacyjnego oraz zakończeniu postępowania, wyłoniono wykonawcę projektu. Program był realizowany od marca do końca roku 2017 r., zgodnie z harmonogramem. Zajęcia odbywały się w 3 placówkach oświatowych w godzinach porannych i popołudniowych.
Jednostka odpowiadająca za realizację: Wydział Kultury, Promocji i Sportu dla Dzielnicy Praga-Południe

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Praga-Południe
Obszar objęty pomysłem:
Grochów Północny
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Nasielska 14
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Sale bokserskie znajdują się na terenie posesji Nasielska 14. Miejsce to, jest położone w centrum Grochowa Północnego tuż przy przystankach środków komunikacji miejskiej. Jest to jedyny profesjonalnie przystosowany do treningów bokserskich i kick-bokserskich obiekt na terenie Grochowa Północnego. Na posesji są dwie wyposażone sale bokserskie oraz siłownia co daje możliwość treningu kilku grup na raz.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt ma dać dzieciom i młodzieży dzielnicy Grochów Południowy możliwość regularnego udziału w darmowych zajęciach sportowych, poprawy zdrowia, kondycji fizycznej, walki z nadwagą. Zagospodarowania wolnego czasu również podczas ferii i wakacji. Projekt zrealizowany zostanie poprzez udostępnienie bazy sportowej wraz z instruktorami. Treningi obejmować będą zajęcia z zakresu boksu i kick-boxingu.
Opis projektu
Nasielska 14 jest jedynym w pełni wyposażonym i działającym klubem bokserskim na Grochowie Północnym.

Projekt zostanie zrealizowany w następujących etapach:
1. Informacja o projekcie w formie ulotek i plakatów dystrybuowanych w szkołach na terenie Grochowa Północnego. Stała akcja prowadzona każdego miesiąca.
2. Opracowanie planu treningowego.
3. Realizacja treningów.

Projekt jest skierowany do dzieci i młodzieży do lat 18 z dzielnicy Praga Południe, ze szczególnym naciskiem na obszar Grochowa Północnego. Priorytetem projektu będzie dotarcie do dzieci oraz młodzieży szkół podstawowych i gimnazjów Grochowa Północnego. Projekt da możliwość nieodpłatnego trenowania dla wszystkich osób do lat 18 w bezpiecznych warunkach, przy użyciu profesjonalnego sprzętu i pod okiem wykwalifikowanej oraz czynnej zawodniczo kadry trenerskiej. Przewidziana ilość godzin treningowych umożliwi podział chętnych pod względem ich sprawności fizycznej, ewentualnego zaawansowania oraz wieku, co da każdemu szanse na odbycie treningu dostosowanego do potrzeb i możliwości. Osoby do lat 18 otrzymają możliwość darmowej rekreacji i rozrywki poprzez aktywność sportową. Fakt ten, jest niezwykle istotny dla osób, które same nie uczestniczą w treningach lub nie posyłają swych dzieci na zajęcia pozalekcyjne z przyczyn materialnych, Treningi odbywać się będą pod okiem czynnych zawodników sportowych oraz trenerów z wieloletnim doświadczeniem, co mimo nieodpłatności zajęć zapewnić ma możliwie najwyższy poziom realizowanych zajęć.

Wychowankami trenerów klubu Nasielska 14 są:

Łukasz Łęczycki mistrz Polski w boksie tajskim z lat 2011, 2012, 2014.

Mateusz Kopiec mistrz Polski w boksie tajskim z lat 2011, 2012, 2014. Brązowy medalista mistrzostw świata w Sankt Petersburgu, mistrz Europy z roku 2014.

Tomasz Szczepkowski mistrz Polski w boksie tajskim z lat 2010, 2011, 2012, 2014. Srebrny medalista mistrzostw Europy w roku 2014.

Dawid Mirkowski mistrz Polski w boksie tajskim z lat 2013, 2014. Zdobywca pucharu świata w K-1 mistrzostw w Rydze. Srebrny medalista mistrzostw Europy z roku 2014.

Członkowie kadry Polski Łukasz Łęczycki , Mateusz Kopiec, Dawid Mirkowski, Tomasz Szczepkowski.
Uzasadnienie realizacji projektu
Od 2013 roku prowadzone są przy ulicy Nasielskiej zajęcia bokserskie i kick-bokserskie dla grupy 100 osób. Zainteresowanie młodzieży jest bardzo duże. Wiele dzieci i młodych nie może ćwiczyć z przyczyn finansowych. Nasielska 14 jest jedynym obiektem na Grochowie Północnym wyposażonym w przygotowane sale do treningów bokserskich. Boks jest sportem olimpijskim, w którym Polska odnosiła ogromne sukcesy. Obecnie jest to jednak przeszłość z powodu braku możliwości pracy z młodymi, likwidacji darmowych klubów. Boks jest sportem holistycznym. Kształtuje charakter, siłę woli, uczy wytrwałości. Wspiera postawy asertywne chroniące przed rozmaitymi używkami, jest niezwykle skuteczny w walce z nadwagą.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Liczba godzin darmowych treningów dla dzieci i młodzieży do lat 18, objętych projektem, to 1,5 godziny dwa razy dziennie przez 5 dni w tygodniu. 15 godzin tygodniowo. 2016 rok liczy 52 tygodnie. 114 dni w 2017 roku to dni wolne od pracy.

Zatem:
365 dni - 114 dni = 251 dni. Całkowita liczba godzin przewidzianych w projekcie na rok 2017 to 251 dni x 3 godziny daje 753 godziny.

Koszt zorganizowania jednej godziny to 150 złotych. Koszt obejmuje czas pracy trenerów posiadających odpowiednie uprawnienia instruktorskie, kompletnie wyposażoną salę do treningów bokserskich i kick-bokserskich (ring, bezpieczne maty na podłogach, lustra, worki bokserskie proste, worki profilowane, tarcze bokserskie, tarcze kick-bokserskie, pasy ochronne dla instruktorów i ćwiczących, siłownia funkcjonalna, brama do zajęć siłowych cross-fit, wolne ciężary, bieżnie, kółka gimnastyczne, piłki lekarskie, skakanki, hantle i inny drobny sprzęt), węzeł sanitarny, sauna.

Całkowity koszt zajęć w trakcie projektu w 2017 roku to 753 x 150 zł = 112950 zł.
Do kosztów projektu należy doliczyć koszt akcji promocyjnej w placówkach edukacyjnych, plakatów, ulotek itp. Koszt promocji prowadzonej w ciągu całego roku wynosić bezie 700 zł miesięcznie.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
121 350,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Dokumenty

Karty oceny

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany