Audiobooki dostępne w sieci

2095
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2022
Lokalizacja Ursynów
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
25 000 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
  • ochrona środowiska
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Audiobooki w formie plików cyfrowych mp3 byłby dostępne w sieci dla wszystkich czytelników za pośrednictwem Wypożyczalni Książki Mówionej nr 134 - będącej filią Biblioteki Publicznej im. J.U.Niemcewicza w Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy (Urysnoteki) - bez konieczności odwiedzi w placówce.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Ursynów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Ursynów
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Audiobooki w formie plików cyfrowych mp3 byłby dostępne w sieci dla wszystkich czytelników za pośrednictwem Wypożyczalni Książki Mówionej nr 134 - będącej filią Biblioteki Publicznej im. J.U.Niemcewicza w Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy (Urysnoteki) - bez konieczności odwiedzi w placówce.
Opis projektu
Audiobooki byłby bezpłatnie dostępne w sieci dla wszystkich chętnych czetników Biblioteki Publicznej na Ursynowie (Ursynoteki) za pośrednictwem Wypożyczalni Książki Mówionej nr 134. Zapisy do biblioteki są bezpłatne. Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie autorskimi interpretacjami książek wśród wszystkich grup wiekowych, biblioteka będzie mogła znacznie poszerzyć swoja ofertę, a także ułatwić dostęp do zbiorów. Realizacja projektu umożliwi wypożyczanie audiobooków w szerszym zakresie bez wychodzenia z domu: będzie to bardzo pomocne szczególnie dla osób z niepełnosprawnością i wszystkich tych, którzy - z różnych powodów i w różnym czasie - maja problemy z dotarciem do biblioteki osobiście.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
1.Zwiększenie atrakcyjności i dostępności oferty dla czytelników.
2. Możliwość wypożyczenia audiobooków bez konieczności odwiedzin w placówce (wygodnie i bezpieczne rozwiązanie np. w czasie pandemii).
3. Unowocześnienie sposoby wypożyczania zbiorów ze względu na powszechnie postępującą cyfryzację (coraz częściej audiobooki pojawiają się na rynku w formie plików cyfrowych dostępnych wyłącznie za pośrednictwem sieci).
4. Rosnące zainteresowanie audiobookami wśród dzieci i młodzieży (lektury szkolne i wiele innych pasjonujących pozycji), osób pracujących (zmęczonych, zabieganych), podróżujących (samochodem lub komunikacją publiczną oraz spacerowiczów, rowerzystów) ale też seniorów, osób mający problemy ze wzrokiem oraz osób z niepełnosprawnością i wszystkich innych zainteresowanych.
5. Aspekt ekologiczny - troska o środowisko zmusza do wprowadzenia zmian koniecznych dla jego ochrony (produkcja płyt CD to plastik i papier).
6. Koszty: obecnie brak możliwości zakupu plików cyfrowych w cenie hurtowej przez bibliotekę - biblioteki nie stać na wprowadzenie tego rodzaju udogodnień dla czytelników.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
- zakup 500 szt audiobooków - każdy po 50 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
25 000,00 zł

Skutki realizacji (wypełnia pracownik Urzędu m.st. Warszawy)

Skutki realizacji
Zgodnie z opinią Dyrektora Ursynoteki, projekt zwiększy atrakcyjność dostępnej dla wszystkich mieszkańców Ursynowa oferty biblioteki o nową formę wypożyczeń on-line audiobooków w formie plików cyfrowych; poszerzy ponadto krąg odbiorców o użytkowników, mających trudności w odwiedzeniu placówki – Wypożyczalni Książki Mówionej Nr 134.

Modyfikacje

27.04.2021 16:06
Wydział Kultury dla Dzielnicy Ursynów

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (1)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
  • Bardzo potrzebny projekt. Księgozbiory ursynoteki są rozproszone między wiele oddziałów, godziny pracy są ograniczone. Ten projekt ułatwiłby dostęp dk książek
    Mieszkanka26316  13.03.2021 15:22
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany