Tańce dzikiego zachodu - nauka i zabawa nie tylko dla singli

2111
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2022
Autor pomysłu Halina Dziadko
Współautorzy Jadwiga Jurczak
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
32 600 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnomiejski
Bezpłatna nauka tańca, dostępna dla wszystkich, zorganizowana w Amfiteatrze Bemowskiego Centrum Kultury. Nauka będzie poprzedzona pokazem tańca w wykonaniu instruktorów i zakończona pokazem w wykonaniu uczestników. Nauka tańca odbędzie się 4 razy w wybranych przez organizatora terminach.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnomiejski
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Amfiteatr Bemowskiego Centrum Kultury, Park Górczewska
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Bezpłatna nauka tańca, dostępna dla wszystkich, zorganizowana w Amfiteatrze Bemowskiego Centrum Kultury. Nauka będzie poprzedzona pokazem tańca w wykonaniu instruktorów i zakończona pokazem w wykonaniu uczestników. Nauka tańca odbędzie się 4 razy w wybranych przez organizatora terminach.
Opis projektu
Projekt będzie realizowany przez wybraną szkołę tańca, w Amfiteatrze Bemowskiego Centrum Kultury. Projekt będzie promowany za pomocą plakatów rozwieszonych w dzielnicy
i wszystkich jednostkach kulturalnych i sportowych dzielnic oraz w internecie – poprzez informacje umieszczone na witrynach internetowych/w mediach społecznościowych domów kultury i urzędów dzielnic. Na plakatach podane będą dni i godziny rozpoczęcia nauki, czas trwania, kontakt telefoniczny i e-mailowy do organizatora, a także informacje o niekrępującym ruchu ubraniu, wygodnym obuwiu i zaopatrzeniu w wodę. Organizator zapewni instruktorów, którzy po przeprowadzeniu krótkiej rozgrzewki (jak przed treningiem) zaprezentują taniec. Konieczne będzie nagłośnienie terenu nauki, ławki dla osób towarzyszących i WC. Organizator o bezpłatnej nauce poinformować może na swojej stronie internetowej, w bezpłatnych gazetkach dzielnicowych, w ulotkach, ewentualnie na monitorach w komunikacji publicznej, z zaznaczeniem, że projekt finansowany jest przez Budżet Obywatelski Warszawy. Bezpłatne zajęcia nauki odbywać się będą w sezonie letnim każdorazowo po 1,5 godziny. Zapisy do udziału w zajęciach będą prowadzone zarówno drogą elektroniczną (e-mail), jak i telefonicznie (decyduje kolejność zgłoszenia) – tak, aby żadna grupa odbiorców nie była wykluczona z udziału w projekcie. W jednym spotkaniu może wziąć udział maksymalnie 30 osób. Dla uatrakcyjnienia projektu, w trakcie nauki tańca mógłby się odbyć dodatkowo pokaz, np.: „pojedynek rewolwerowców” i parada z flagą.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Projekt skierowany jest do osób aktywnych, lubiących taniec, szukających zajęć, które oderwą je od schematów codziennego życia. Taniec, zwłaszcza taki, który można wykonywać bez partnera jest dobrym wyborem. Taniec samodzielny ale w grupie, przy rytmicznej muzyce, pod kierunkiem instruktorów jest wspaniałą, relaksującą gimnastyką. Pozwala uelastycznić ciało, poczuć się lżejszym i sprawniejszym. Po długim okresie izolacji, niedostępnych klubach i zakazie przebywania w większych grupach, możliwość tańca w plenerze,
w dowolnym stroju, bez specjalnego przygotowania (makijaż, ubiór) jest dobrym wyborem dla powrotu do normalności. jest to dobra zabawa dla całej rodziny, przy dobrej muzyce.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Wynajem amfiteatru wraz z nagłośnieniem – 4dni x 5000 zł = 20 000 zł
Wynagrodzenia instruktorów - pokazy taneczne w blokach + po każdym bloku nauka tańca w parach + pojedynek rewolwerowców z publicznością + parada z flagą (4 tancerzy - całość ok. 1,5godz. ) 4x3000 zł = 12 000 zł
Promocja projektu – 600 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
32 600,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji
Wzbogacenie oferty kulturalnej m.st. Warszawy w zakresie tańca oraz edukacji kulturalnej dla wszystkich grup wiekowych oraz integracja mieszkańców Warszawy.

Modyfikacje

27.01.2021 19:32
Koordynator w Dzielnicy Śródmieście
29.01.2021 09:26
Wydział Budżetu Obywatelskiego w Centrum Komunikacji Społecznej
01.02.2021 14:19
Wydział Budżetu Obywatelskiego w Centrum Komunikacji Społecznej
26.04.2021 20:42
Koordynator w Biurze Kultury

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (1)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
  • Najważniejszej rzeczy brakuje w projekcie a mianowicie miejsca, Warszawa ma duży obszar. Projekt chyba na szybko pisany. Projekt wybrany będzie przez ,,wybraną szkołe tańca" ? jest to ewidentnie faworyzowanie danej szkoły tańca? Szkoda, że nie jestem w komisji budżetu obywatelskiego.
    Mieszkaniec25803  27.01.2021 22:37
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany