Koncerty muzyki alternatywnej pod Kopą Cwila

2154
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2022
Autor pomysłu Antoni Kowalski
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
440 000 zł
Kategoria
 • kultura
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnomiejski
Koncerty muzyki alternatywnej pod Kopą Cwila mają na celu przedstawienie mieszkańcom różnych wykonawców i stylów muzyki alternatywnej.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnomiejski
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Kopa Cwila
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Koncerty muzyki alternatywnej pod Kopą Cwila mają na celu przedstawienie mieszkańcom różnych wykonawców i stylów muzyki alternatywnej.
Opis projektu
Projekt pn. Koncerty muzyki alternatywnej pod Kopą Cwila da możliwość poznania przez mieszkańców Warszawy różnych wykonawców i stylów muzyki alternatywnej na plenerowych koncertach polskich wykonawców. Jest to rodzaj muzyki, który ma wielu zwolenników i miłośników w Warszawie. Projekt przewiduje zorganizowanie czterech koncertów w okresie czerwiec-wrzesień. Koncerty będą miały formułę wstępu wolnego dla wszystkich chętnych. Dostosowanie projektu zgodnie z ustawą o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Muzyka alternatywna ma wielu zwolenników i miłośników w Warszawie, a realizacja projektu będzie zaspakajała ich oczekiwania i potrzeby w zakresie prezentacji tego rodzaju muzyki.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Organizacja 4 koncertów x 110 000,00 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
440 000,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji
Skutkiem realizacji projektu będzie wzbogacenie bezpłatnej oferty muzycznej i kulturalnej dla wszystkich mieszkańców m.st. Warszawy oraz ich integracja.

Modyfikacje

28.01.2021 09:09
Koordynator w dzielnicy Ursynów
23.04.2021 08:48
Koordynator w Biurze Kultury

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (4)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Park Dolinka Służewska nie jest dobrą lokalizacją na tego typu wydarzenia, jest miejscem zamieszkania dla wielu gatunków ssaków i ptaków. Dodatkowo impreza planowana jest w okresie lęgowym ptaków.
  Głośne koncerty nie powinny być formą promocji dla obszarów, których główną atrakcją jest możliwość obcowania z naturą w ciszy i spokoju (na które oczywiście pozwala lokalizacja w środku miasta). Sugeruję ograniczenie wydarzeń w ramach projektu do Kopy Cwila.
  Mieszkanka26074  05.02.2021 08:52
 • O ile koncerty pod Kopa Cwila nie budzą moich oporów, to już koncerty w Dolince tak.

  Po pierwsze i chyba najważniejsze koncerty stworzą precedens. Skoro mogą odbywać się koncerty, to stają się one argumentem dla zwolenników każdej innej działalności w Dolince. A przecież z założenia chcieliśmy bronić Dolinki jako enklawy pierwotnej przyrody i siedliska dzikich zwierząt.

  Po drugie to co dla nas jest muzyką (nie ma znaczenia czy to klasyka czy rock) dla zwierząt jest jazgotem utrudniającym życie i wspomagającym decyzję o opuszczeniu Dolinki.

  I w końcu po trzecie, człowiek nie musi wszędzie bezmyślnie zaznaczać swojej dominacji. Nie zmuszajmy dzikich zwierząt by polubiły Bacha czy Kazika tak jak nie zmuszajmy ich do mycia zębów przed snem.
  Mieszkaniec18521  05.02.2021 12:04
 • Popieram pomysł organizacji koncertów, ale nie na terenie Dolinki Służewieckiej, która jest obszarem wyjątkowo cennym przyrodniczo. Proponuję pozostać przy terenie w pobliżu Kopy Cwila, gdzie koncerty już się odbywają i nie są tak uciążliwe dla przyrody. Bardzo proszę autora pomysłu o zmianę lokalizacji projektu.
  Mieszkanka26097  06.02.2021 09:09
 • Dolinka absolutnie nie jest miejscem na wydarzenia tego typu z uwagi na przytoczone już argumenty
  Mieszkaniec26402  01.04.2021 08:55
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany