Plenerowe potańcówki i karaoke dla wszystkich

2162
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2022
Lokalizacja Ursynów
Autor pomysłu Antoni Kowalski
Współautorzy Piotr Piaskowski
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
150 000 zł
Kategoria
  • kultura
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Projekt polega na zorganizowaniu 6 potańcówek w plenerze dla mieszkańców dzielnicy Ursynów oraz 4 imprez karaoke. Imprezy „pod chmurką”, gdzie każdy mieszkaniec będzie mógł przyjść i miło spędzić czas przy muzyce, kawie, przekąsce potańczyć lub pośpiewać.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Ursynów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
DOK Kajakowa, Park Przy Bażantarni, przy Centrum Kultury Ursynów ul. Ghandi, Parku Lasek Brzozowy, opcjonalnie: rejon Kopy Cwila i Parku im. Romana Kozłowskiego
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt polega na zorganizowaniu 6 potańcówek w plenerze dla mieszkańców dzielnicy Ursynów oraz 4 imprez karaoke. Imprezy „pod chmurką”, gdzie każdy mieszkaniec będzie mógł przyjść i miło spędzić czas przy muzyce, kawie, przekąsce potańczyć lub pośpiewać.
Opis projektu
Projekt zakłada zorganizowanie 10 imprez plenerowych w dzielnicy Ursynów (w tym 6 potańcówek oraz 4 imprez karaoke dla mieszkańców). Czas trwania każdej z nich to ok. 5 h, w terminie od maja do września w weekendy. Zarówno potańcówki jak i karaoke będą dostępne bez ograniczeń wiekowych, jednak grupą preferowaną są starsza młodzież oraz dorośli. Wydarzenia będą odbywały się na terenach. Potańcówki i karaoke powinny zostać zorganizowane i prowadzone przez osoby, które mają doświadczenie w organizowaniu takich wydarzeń. Z uwagi na integracyjny dla lokalnej społeczności charakter wydarzeń, potańcówkom i karaoke poza sprzętem niezbędnym do ich prowadzenia (nagłośnienie, nagrania oryginalne oraz wersje karaoke, mikrofon, parkiet, scena, telewizor z wyświetlanymi tekstami, itp.), powinien również towarzyszyć dostęp do stolików z krzesełkami, by móc spędzić czas na rozmowach sąsiedzkich czy z przyjaciółmi, food truck lub inna forma zapewnienia dostępu do napojów i przekąsek dla mieszkańców. Imprezy powinny odbywać się w godzinach wieczornych w piątki i/lub soboty.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Projekt do realizacji w okresie letnim, w plenerze, dla mieszkańców, chętnych miło spędzić czas we wspólnym gronie przy muzyce, gdzie można potańczyć, zrelaksować się, pogadać, pośpiewać. Podobne zabawy miały już miejsce w naszej dzielnicy i pokazały, że mieszkańcy są zainteresowani tego typu projektami. Projekt kulturalny, może być tematyczny w zależności od zainteresowań mieszkańców. Potańcówki i karaoke znacząco wpływają na lokalną społeczność. Zachęcają mieszkańców do wyjścia z domu, zawiązywania znajomości przy wspólnych zainteresowaniach i pasjach - takich jak taniec czy śpiew - oraz przy wspólnej zabawie.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
150.000 zł (w tym 4 x karaoke oraz 6 x potańcówki)
Kosztorys projektu zawiera następujące koszty:
Podest taneczny
ZAIKS
prowadzący (w tym karaoke)/DJ
instruktor tańca
akustyk, obsługa techniczna
promocja (w tym druk plakatów)
toi toi (w tym jedna toaleta dla osób niepełnosprawnych)
krzesła i stoły
gadżety
zorganizowanie miejsca do zabawy dla dzieci np. dmuchawiec
zadaszenie
oświetlenie dodatkowe, girlandy, lampiony
agregat prądotwórczy
środki do dezynfekcji
opieka medyczna, asystent osoby niepełnosprawnej
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
150 000,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji
integracja mieszkańców, promocja Ursynowa, możliwość nauki tańca, dbanie o kondycje fizyczną, możliwość aktywnego spędzania wolnego czasu

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany