Senior – sprawne ciało - zajęcia sportowe

2169
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2022
Lokalizacja Ursynów
Autor pomysłu Jan Sobota
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
291 200 zł
Kategoria
  • edukacja
  • sport
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Seniorze zadbaj o siebie ćwicząc pod okiem instruktora w przyjaznym gronie. Możliwości aktywnego spędzania czasu wolnego i spotkania ciekawych ludzi.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Ursynów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Trening Funkcjonalno-Gimnastyczny na sali, siłownia oraz warsztaty dla Seniora. Miejsce prowadzenia zajęć: Ursynowskie Centrum Sportu i Rekreacji "Twoje Centrum Aktywności" przy ul. Hirszfelda 11
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Seniorze zadbaj o siebie ćwicząc pod okiem instruktora w przyjaznym gronie. Możliwości aktywnego spędzania czasu wolnego i spotkania ciekawych ludzi.
Opis projektu
Miejsce prowadzenia zajęć: UCSiR „Twoje Centrum Aktywności” przy ul. Hirszfelda 11
Potencjalni odbiorcy projektu: osoby w wieku 55+
Zajęcia z Treningu Funkcjonalno-Gimnastycznego w dwóch edycjach: od stycznia do czerwca i od września do grudnia (10 miesięcy) z wyłączeniem dni i okresów świątecznych od pn.-pt. w godz. od 9.00 – 17.00 (8 zajęć)
Czas trwania zajęć to 55 minut.
Warunkiem udziału w zajęciach będzie deklaracja zapisu do dwóch wybranych grup, złożenie oświadczenia o braku przeciwwskazań do udziału w ćwiczeniach ogólnorozwojowych oraz akceptacja regulaminu obiektu i organizacji zajęć. Ilość uczestników w jednej grupie – 15. Zapisy do grup odbędą się w styczniu 2022 r. W sytuacji gdy lista chętnych do danej grupy zajęć nie przekroczy limitu uczestników zajęć – grupa zostanie utworzona automatycznie. W sytuacji gdy lista chętnych do danej grupy przekroczy limit uczestników – przeprowadzone zostanie losowanie. Osoby niewylosowane do wybranej grupy będą mogły zapisać się na listę rezerwową zaczynając od dnia pierwszych zajęć w styczniu 2022 r. Do Programu będzie można przystąpić w dowolnym momencie, jeśli po zapisach oraz losowaniu będą jeszcze wolne miejsca w grupach.

Siłownia dla seniora dostępna od stycznia do czerwca oraz od września do grudnia (10 miesięcy) od pn.-pt. w godz. od 17.00 – 21.00 z wyłączeniem dni i okresów świątecznych. Warunkiem korzystania z słowni będzie deklaracja chęci korzystania z niej, złożenie oświadczenia o braku przeciwwskazań do treningu na siłowni oraz akceptacja regulaminu obiektu i organizacji zajęć. Zapisy odbędą się w styczniu 2022 r. Do Programu będzie można przystąpić w dowolnym momencie, jeśli będą jeszcze wolne miejsca.

Warsztaty dla seniora:
Od stycznia do czerwca i od września do grudnia, w każdą trzecią sobotę miesiąca dla seniorów organizowane będą warsztaty o tematyce prozdrowotnej (prowadzone przez doradcę żywieniowego, rehabilitanta itp.). W sumie odbędzie się 10 spotkań. Ilość uczestników podczas jednych warsztatów – 25. Zapisy na warsztaty będą ruszały na tydzień przed ich terminem.

Informacja o rekrutacji będzie zamieszczona w lokalnej prasie, na stronie Ratusza, w obiektach oraz stronie UCSiR.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Seniorzy czują się wykluczeni, nie korzystają z siłowni. Ten projekt to zmieni. To nie tylko zadbanie o sprawne ciało, ale także o dobre samopoczucie i możliwość nawiązania przyjaźni.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Koszt instruktora gimnastyki na sali – 1624 zajęcia x 100,00 zł = 162 400,00 zł
Koszt sali wielofunkcyjnej – 1624 godziny x 50,00 zł = 81 200,00 zł
Koszt wstępu na siłownię – 812 godzin x 5 wejść x 10 ,00 zł = 40 600,00 zł
Koszt warsztatów o tematyce ogólno zdrowotnej dla seniora – 10 spotkań x 500,00 zł = 5 000,00 zł
Koszty promocji – 2 000,00 zł
Całkowity koszt projektu: 291 200,00 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
291 200,00 zł

Skutki realizacji (wypełnia pracownik Urzędu m.st. Warszawy)

Skutki realizacji
Zwiększenie oferty dla Seniorów w dzielnicy Ursynów. Poprawienie zdrowia i jakości życia Seniora.

Modyfikacje

16.04.2021 13:06
Ursynowskie Centrum Sportu i Rekreacji

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (1)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
  • Za prawie 300 tys zł to lepiej wyremontować ulicę lub chodnik, nie zagłosuję na chwilowy projekt ! Jak ktoś chce poćwiczyć to siłownie plenerowe na świeżym powietrzu są cały czas dostępne.
    Mieszkaniec25803  19.06.2021 14:20
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany