Szlachetne zdrowie na Ursynowie. Bezpłatne zajęcia poprawiające kondycję fizyczną i psychiczną mieszkańców

2171
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2022
Lokalizacja Ursynów
Autor pomysłu Jadwiga Czubak
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
350 000 zł
Kategoria
  • edukacja
  • pomoc społeczna
  • sport
  • zdrowie
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Projekt przewiduje zorganizowanie oferty bezpłatnych zajęć rekreacyjnych, profilaktycznych i wycieczek dla mieszkańców Ursynowa, w tym zwłaszcza dzieci i młodzieży wraz z rodzicami/opiekunami.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Ursynów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Ursynów
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt przewiduje zorganizowanie oferty bezpłatnych zajęć rekreacyjnych, profilaktycznych i wycieczek dla mieszkańców Ursynowa, w tym zwłaszcza dzieci i młodzieży wraz z rodzicami/opiekunami.
Opis projektu
Projekt zakłada przekazanie mieszkańcom Ursynowa, w tym dzieciom i młodzieży wraz z rodzicami/opiekunami, biletów uprawniających do bezpłatnego korzystania z różnych zajęć, wzmacniających kondycję fizyczną i psychiczną, w tym:
- siłownia/Crossfit/aerobik (do wyboru) – 340 wejściówek w miesiącu;
- basen – 340 wejściówek w miesiącu (w tym 72 na naukę pływania);
- Warsztaty grupowe z psychologiem organizowane w zainteresowanych placówkach oświatowych (szkoły podstawowe/szkoły średnie) podczas godziny wychowawczej 1 raz w miesiącu, konsultacje indywidualne dla dzieci, młodzieży, rodzin w miejscach dogodnie skomunikowanych dla mieszkańców Dzielnicy, ewentualnie w przypadku przedłużającej się sytuacji epidemicznej prowadzone w formie zdalnej).
Ponadto projekt zakłada organizację wycieczek autokarowych w Warszawie i okolicach (jedna w miesiącu);
Wskazane jest przedstawienie informacji od właściwego lekarza, np. rodzinnego o przeciwskazaniu do takich zajęć z uwagi na zły stan zdrowia.
Regulamin uczestnictwa, tryb przekazania biletów/karnetów określi wyłoniony Wykonawca/Wykonawca projektu przy akceptacji Zleceniodawcy/Zamawiającego czyli Urzędu Dzielnicy.
Promocja projektu prowadzona będzie na całym Ursynowie w formie plakatów w placówkach oświatowych, w mediach, Internecie a także przy współpracy ze Spółdzielniami Mieszkaniowymi. Dystrybucja biletów odbywać się w obiektach sportowych UCSiR, zaś zapisy na wycieczki i konsultacje psychologiczne drogą mailową lub telefoniczną w godzinach dogodnych dla mieszkańców przy współpracy z zaangażowanymi w projekt placówkami oświatowymi.Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
"Ruch jako lek nie ma substancji ani opakowania. Substancją tego leku jest pomysł zrodzony z nauki i doświadczenia. Przekazanie go choremu wraz z osobowością i sercem czyni ten lek niezastąpionym " - prof. W. Dega (prof. W.Dega - ikona medycyny rehabilitacyjnej na świecie, autor wielu innowacyjnych badań i publikacji)
Oprócz ruchu niezbędne jest zapewnienie warunków rozwoju psychicznego, czyli zmian prowadzących do celowego działania oraz równowagi z otoczeniem do czego niezbędne są kontakty społeczne. "Siła człowieka tkwi w głowie" - Iga Światek
Trwająca drugi rok pandemia z powodu covid 19 spowodowała "uwięzienie" ludzi w domach, a raczej w ciasnych pomieszczeniach bloków z wielkiej płyty - nie tylko na Ursynowie, w których często dochodzi do agresji, znęcania itp. Ludzie nie radzą sobie z emocjami, brakiem ruchu i kontaktów społecznych. Zwłaszcza dzieci i młodzież. Dlatego konieczna jest pomoc z zewnątrz - wsparcie fachowców.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
- część sportowo rekreacyjna 200 000 zł. - (średni koszt brutto sfinansowania biletu dla jednej osoby na siłownie/crossfit/aerobic/basen/naukę pływania to koszt ok 25 zł)
- wycieczki autokarowe (7 000 x 1 wycieczka przy założeniu 10 wycieczek 70 000 zł);
- konsultacje z psychologiem 150 000 zł. (przy założeniu, że koszt 1h to 120 zł brutto/h x ok. 600h, czyli 72 000 zł;
- promocja projektu, koordynacja, obsługa księgowa, prowadzenie biura projektu, rekrutacja uczestników, ewaluacja projektu itp. ok. 8 000 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
350 000,00 zł

Skutki realizacji (wypełnia pracownik Urzędu m.st. Warszawy)

Skutki realizacji
- poprawa kondycji fizycznej i psychicznej wśród mieszkańców Ursynowa;
- promocja zdrowego stylu życia;
- zainteresowanie dzieci, młodzieży i osób dorosłych aktywnym spędzaniem czasu wolnego;

Modyfikacje

28.01.2021 13:58
Koordynator w dzielnicy Ursynów
29.01.2021 14:32
Koordynator w dzielnicy Ursynów
16.03.2021 10:14
Wydział Spraw Społecznych i Świadczeń dla Dzielnicy Ursynów
26.04.2021 16:03
Wydział Spraw Społecznych i Świadczeń dla Dzielnicy Ursynów
27.04.2021 11:51
Koordynator w Dzielnicy Ursynów

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany