Joga w Twoim zasięgu.

2088
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2022
Lokalizacja Mokotów
Autor pomysłu Irena Rocka - Januszko
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
27 720 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
  • pomoc społeczna
  • sport
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Uczestnictwo w zajęciach będzie ogólnodostępne. Zajęcia prowadzone będą w godzinach popołudniowych, tak aby nie kolidowały z godzinami pracy szkoły. Ponadto w okresie maj - czerwiec i wrzesień zajęcia mogą odbywać się na powietrzu na terenie boiska szkolnego Szkoły Podstawowej nr 3.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Mokotów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Rejon Siekierek, Augustówki, ul Bartycka, Siekierkowska, Gościniec, Polska, Antoniewska, AK Północ, Ku Wiśle, Figowa, Ananasowa, Cytrynowa i inne w tym rejonie.
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Szkoła Podstawowa nr 3 Warszawa, ul. Gościniec 53, sala gimnastyczna, boisko szkolne.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Uczestnictwo w zajęciach będzie ogólnodostępne. Zajęcia prowadzone będą w godzinach popołudniowych, tak aby nie kolidowały z godzinami pracy szkoły. Ponadto w okresie maj - czerwiec i wrzesień zajęcia mogą odbywać się na powietrzu na terenie boiska szkolnego Szkoły Podstawowej nr 3.
Opis projektu
Projekt zakłada organizację zajęć dla młodzieży oraz osób dorosłych. Zajęcia będą bezpłatne. Prowadzone będą przez profesjonalnych instruktorów. Termin zajęć dwa razy w tygodniu po 1,5 godziny od połowy lutego 2022 roku do 2 grudnia 2022r z wyłączeniem okresu wakacyjnego. Konkretne dni w tygodniu i godziny zostaną ustalone z Dyrekcją Szkoły Podstawowej nr 3. Przewidywana ilość osób uczestniczących 25 - 30 osób - ograniczenie to wynika z powierzchni sali gimnastycznej.
Rekrutacja: plakaty zostaną powieszone przede wszystkim na słupach ogłoszeniowych usytuowanych na terenie Osady Siekierki oraz na tablicach ogłoszeń między innymi w klubie Młodzieżowym przy ul. Siekierkowskiej, Urzędzie Dzielnicy, Szkołach zlokalizowanych na terenie Siekierek. Ponadto w Gazecie Siekierkowskiej zostanie podana informacja o możliwości zapisu. Rekrutację prowadzi wykonawca na wskazany adres e-mail na dwa tygodnie przed rozpoczęciem zajęć.
Ilość miejsc ograniczona więc o zapisie na zajęcia zadecyduje kolejność zgłoszeń do wyczerpania miejsc. Po wyczerpaniu miejsc będą zapisy na listę rezerwową.
Możliwość prowadzenia zajęć on-line w przypadku braku możliwości korzystania z infrastruktury szkoły z powodu pandemii.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Projekt "Joga w Twoim zasięgu" promuje zdrowie, propaguje uprawianie gimnastyki rehabilitacyjnej i rekreacji wśród młodzieży i osób dorosłych. Ćwiczenia na zajęciach są zróżnicowane w zależności od predyspozycji osób w nich uczestniczących. Brak na terenie Siekierek zajęć podnoszących sprawność młodzieży i osób dorosłych a także zajęć rehabilitacyjnych. W lecie istnieje możliwość aby zajęcia odbywały się na terenie otwartym - boisku szkolnym.
Zapewne zajęcia cieszyć się będą dużym zainteresowaniem ponadto integrują społeczność osiedlową, zmuszając ją do aktywnego życia, uprawiania sportu i zajęć rehabilitacyjnych.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Instruktor: 32tyg x 1gr x 2/tyg x 1,5h x 200zł = 19 200zł
Sala: 32tyg x 1gr x 2/tyg x 1,5h x 75zł = 7 200zł
Plakat:
• Projekt: 300zł
• Wydruk 40szt. A2: 520zł
Promocja w gazecie: 500zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
27 720,00 zł

Skutki realizacji (wypełnia pracownik Urzędu m.st. Warszawy)

Skutki realizacji
Poprawa sprawności fizycznej mieszkańców.

Modyfikacje

23.04.2021 11:53
Zespół Sportu i Rekreacji dla Dzielnicy Mokotów

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany