Wycieczka rowerowa śladami warszawskich tężni

5
Zgłoszony
Pomysł na rok 2023
Autor pomysłu Krzysztof Daukszewicz
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
1 000 zł
Kategoria
 • edukacja
 • sport
 • zieleń miejska
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnomiejski

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnomiejski
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Różne lokalizacje - wszystkie ogólnodostępne tężnie.

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Opis projektu
Stolica tężniami stoi! W ostatnich latach wybudowano ich tak wiele, że Warszawa zaczyna coraz bardziej przypominać Ciechocinek. Aby zapoznać aktywnych mieszkańców miasta z tężniami, które się w nim znajdują, warto zorganizować wycieczkę rowerową.

W ramach projektu:

- Zostanie ustalona trasa uwzględniająca wszystkie ogólnodostępne tężnie
- Przy każdej z tężni prelegent opowie, w jakich okolicznościach tężnia powstała, ile kosztowała oraz ile kosztuje jej roczne utrzymanie
- Na koniec trasy przewidziany jest odpoczynek pod ostatnią z tężni na trasie wycieczki wraz z napojami chłodzącymi oraz krótkim wykładem na temat dobroczynnego wpływu tężni na zdrowie mieszkańców Warszawy, historią tężni oraz tym, jak ważne miejsce zajmują w uzdrowiskach na całym świecie.

Ponadto prelegent udzieli krótkiego wykładu na temat Budżetu Obywatelskiego, tego jakie są zasady wydawania środków, na co idą oszczędności z projektów i tym podobne informacje, których świadomość nadal stoi na dramatycznie niskim poziomie, zwłaszcza wśród mieszkańców udzielających się w tzw. "środowiskach wolnościowych".

Projekt nie przewiduje zatrudniania osób z zewnątrz ani wypłaty wynagrodzenia, wycieczka może być w całości zrealizowana "siłami własnymi" miasta. Budżet projektu obejmuje niezbędną obstawę karetki pogotowia, napoje i tym podobne wymagane na miejskich wydarzeniach elementy.

Wycieczka musi być także promowana w kanałach społecznościowych związanych z Budżetem Obywatelskim oraz poprzez wydarzenie na Facebooku.
Projektowanie uniwersalne
Nie
Projektowanie uniwersalne - Uzasadnienie
W wycieczce nie będą w stanie wziąć osoby nie jeżdżące na rowerze, choć są mile widziane na wykładzie!
Uzasadnienie realizacji projektu
Warto zapoznać mieszkańców Warszawy z nowymi atrakcjami turystyczno-uzdrowiskowymi, krzewiąc przy tym zdrowy tryb życia oraz wiedzę o tężniach.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
1 000,00 zł

Modyfikacje

01.12.2021 11:19
Autor projektu

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (11)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Stanowcze nie dla takich projektów - to jest tylko niepotrzebne przepalanie kasy (podobnie jak słynne, znienawidzone przez mieszkańców wycieczki śladami poległych projektów z BO). Projekt nie wnosi żadnej wartości dodanej i jest ukierunkowany typowo na wzajemne "robienie sobie dobrze" czyli aktywiści - aktywistom. Żle zdefiniowana grupa docelowa. Potencjalny użytkownik tęźni nie jest zainteresowany tym ile kosztuje jej utrzymanie etc. Jeśli już to lepiej skupić się na skutecznej promocji tężni wśród potencjalnych użytkowników, niekoniecznie w zaproponowanej przez Autora formie.
  Mieszkaniec13876  03.12.2021 14:49
  • Skoro były znienawidzone, to dlaczego je wybrano? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Krzysztof Daukszewicz  03.12.2021 15:45 Autor projektu
 • Pewnie dlatego wygrały, że raktywiści mają dużo czasu i potrafią się jednoczyć i lobbować za takimi społecznie szkodliwymi projektami. A reszta mało się interesuje co się dzieje wokół nich a potem jak rozpoczną się prace to jest płacz.
  Mieszkaniec13876  03.12.2021 16:16
  • "Raktywistów" w mieście jest zdecydowanie mniej niż potrzeba do wybrania projektu dzielnicowego. Niskie zaangażowanie społeczne to oczywiście fakt. Zastanawia mnie tylko czy od dawna jest pan taki chamski i nieuprzejmy? Czy pańskiej matce nie jest za pańskie określenia wstyd? :)
   Krzysztof Daukszewicz  03.12.2021 17:07 Autor projektu
 • Z tym jednoczeniem się to akurat fakt. Wystarczy przytoczyć chociażby niedawny casus gdy pewne stowarzyszenie lobbowało na Facebooku za "generowaniem ruchu" poprzez specjalnie organizowane przejazdy w miejscach gdzie dokonywano pomiarów natężenia ruchu rowerowego w celu budowy DDRów.
  PS Oczywiście: jeśli brakuje innych argumentów, to stosuje pan chwyty ad personam. Uprzejmości od pana nie mam zamiaru się uczyć, bo doprowadziłoby mnie to do zguby. Myślę, że jednak to pańskiej matce jest wstyd, że ma syna z którego wszyscy się śmieją i który swoje niepowodzenia życiowe musi odreagowywać poprzez narzucanie innym jak mają żyć.
  Mieszkaniec13876  05.12.2021 02:55
  • Pięknie pan projektuje to, co u pana kiepsko w życiu idzie. Zdecydują mieszkańcy. Nie ja, nie ty, a bardzo wiele osób. I nad tą myślą radzę się pochylić, Kamilku, który boi się obrażania ludzi pod nazwiskiem ;)
   Krzysztof Daukszewicz  07.12.2021 19:11 Autor projektu
 • Obrażanie kogokolwiek nie było moją intencją, więc to chyba jednak pan tworzy wirtualną rzeczywistość. Ale nawet idąc tym tropem: jeśli określenie "raktywista" uważa pan za chamskie i warte poruszania mojej rodziny, to co powiedzieć o panu? Wystarczy prosta kwerenda: rynsztokowy, przepełniony wulgaryzmami język, wyzwiska, a nawet groźby. Brawo! Będę polecać takiego kandydata do pracy ;) A na poważnie: po tej lekturze życzę dużo zdrowia i kończę korespondencję z panem.
  Mieszkaniec13876  08.12.2021 03:20
  • Komentarz został usunięty przez autora

   Krzysztof Daukszewicz  08.12.2021 08:54 Autor projektu
  • Proponuję napisać swoje rewelacje mojemu pracodawcy, chętnie dowiem się jak bardzo mu to wszystko jedno ;)
   Krzysztof Daukszewicz  08.12.2021 08:54 Autor projektu
  • I jak tam, drogi gieroju? Już dostałeś odpowiedź? ;)
   Krzysztof Daukszewicz  09.12.2021 13:59 Autor projektu
  • Hej, prawie o tobie zapomniałem, ale pomyślałem, że ta wiadomość zepsuje ci początek roku - a wiem, że i tak dostaniesz powiadomienie mailowe. Wyobraź sobie, że pomimo tego, co można znaleźć po szybkiej kwerendzie zostałem polecony do nowej pracy, w której będę zarabiał niemal 2 razy więcej co przedtem.

   A jak twój początek roku? Jakieś sukcesy? ;) Nie no, żartuję. Wiem, że nie.
   Krzysztof Daukszewicz  04.01.2022 18:12 Autor projektu
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany