Kampania wsparcia ochrony życia i rodziny na ekranach w Warszawskim Transporcie Publicznym

23
Dopuszczony do głosowania
Pomysł na rok 2023
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
31 823 zł
Kategoria
 • edukacja
 • komunikacja publiczna i drogi
 • pomoc społeczna
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnomiejski
Projekt zakłada wprowadzenie kampanii wsparcia dla ochrony życia i rodziny oraz osób bezdomnych na ekranach pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnomiejski
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
autobusy, tramwaje, metro Warszawskiego Transportu Publicznego - monitory elektroniczne
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt zakłada wprowadzenie kampanii wsparcia dla ochrony życia i rodziny oraz osób bezdomnych na ekranach pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego.
Opis projektu
Kampania medialna będzie prezentowana na ekranach Warszawskiego Transportu Publicznego w celu wsparcia osób w różnych kryzysach życiowych. Będą informacje o ośrodkach pro life wsparcia dla kobiet w ciąży, informacje o ośrodkach pomocy rodzinie itd. Informacje będą dotyczyły ośrodków wsparcia życia (pro life) i rodziny - ich lokalizacji, numerów telefonu oraz o tym, na czym polega ich pomoc. Dzięki temu osoby w różnych kryzysach będą się mogły do takich organizacji zwrócić o pomoc. Dokładne dane, dotyczące tego jakie ośrodki pomocy znajdą się w kampanii informacyjnej, zostaną ustalone przez autora projektu przy współpracy z Urzędem m.st. Warszawy. Przykładowa treść jest dostępna w załączniku.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Potrzeba pomocy osobom w różnych kryzysach, potrzeba ochrony tradycyjnych wartości moralnych - życia i rodziny

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Koszt realizacji dwutygodniowej kampanii w metrze wyniesie 31 822,56 zł. brutto (częstotliwość wyświetlania przekazu w formie spotu 10": 4 razy na 1h). Umieszczenie takiej kampanii w autobusach i tramwajach dla projektów realizowanych w ramach Budżetu Obywatelskiego jest bezpłatne.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
31 822,56 zł

Skutki realizacji (wypełnia pracownik Urzędu m.st. Warszawy)

Skutki realizacji
Celem kampanii ma być wsparcie ochrony życia oraz osób w kryzysie bezdomności.

Modyfikacje

25.01.2022 18:56
Autor projektu
27.04.2022 14:47
Wydział Pomocy Społecznej w Biurze Pomocy i Projektów Społecznych
29.04.2022 14:33
Wydział Pomocy Społecznej w Biurze Pomocy i Projektów Społecznych

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (6)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Proponuję, żeby były też informacje jak można bezpiecznie oddać noworodka do adopcji, ponieważ często w mediach są artykuły, że kobiety wyrzucają noworodki w krzaki, do koszy na śmieci, a niektóre pary są bezpłodne i chętnie by takiego wzięły. Myślę, że niektóre kobiety albo są niedojrzałe albo zaburzone psychicznie w taki sposób, że może to być nieuleczalne i trzymanie dziecka przy nich na siłę, może wygenerować kolejnego pacjenta na leczenie psychiatryczne i potrzebującego pomocy społecznej jak podrośnie. Niektóre dzieci mają też próby samobójcze przez przemoc domową i narcyzm rodziców. Dla dziecka to bardzo trudne jak patrzy latami, że inne dzieci są kochane, wyjeżdżają na fajne wakacje itd a one muszą żyć w nędzy. Nie mają szans żeby wyjść z tej sytuacji. Był taki odcinek w siedem metrów pod ziemią na youtube, gdzie jedna z gości opowiada prowadzącemu dokładnie takie słowa, że przez to miała myśli i plany samobójcze jako nastolatka. Inna opowiadała, że ojciec kazał jej spać na klatce schodowej a matki nie było. Przez to została narkomanką. Myślę, że w polskiej kulturze przesadnie gloryfikuje się kult serca matki, a niektóre kobiety naprawdę są zaburzone psychicznie albo dosłownie upośledzone intelektualnie, niektóre zachodzą w ciążę po pijaku z kimś przypadkowym i nie są w stanie sprostać wyzwaniom dorastania dziecka.
  Mieszkanka29282  20.03.2022 00:04
 • kampania pro life w tramwajach? dobre sobie. już wam nie wystarczają antyaborcyjne furgonetki, cholerni fanatycy?
  Mieszkaniec2772  21.06.2022 14:36
  • Szanowny Panie, jestem dumny z tego, że mogę zgłosić projekt, którego celem będzie promocja w WTP ośrodków charytatywnych pro life. Mam nadzieję, że projekt wygra i dzięki temu pomoże kobietom i ich dzieciom znajdującym się w trudnej sytuacji.
   Proszę zatem nie używać obraźliwych określeń.
   Mieszkaniec  21.06.2022 16:25 Autor projektu
 • Z sondaży jednoznacznie wynika, że większość Polek i Polaków chce dostępu do legalnej aborcji bez podania przyczyny. Fanatycy won! Nie chcesz aborcji, to jej sobie nie rób!
  Mieszkaniec12807  25.06.2022 20:41
  • Szanowny Panie, życia zaczyna się w momencie poczęcia, a kończy w momencie naturalnej śmierci, i niech to dotyczy każdego człowieka, niezależnie kim jest i jaki/jaka jest. Nikt nie ma prawa decydować o życiu drugiego człowieka. Sondaże, opinia publiczna, czy sytuacja polityczna nie ma prawa tego zmienić.
   Proszę o kulturę wypowiedzi.
   Mieszkaniec  25.06.2022 21:56 Autor projektu
  • Ja wolałam poprzednie polskie przepisy i nie jestem znajomą inicjatora projektu, ale koleżanka z Hiszpanii opowiadała mi, że w krajach, gdzie aborcja jest na życzenie, kobiety są naciskane przez partnerów do aborcji, ponieważ "czemu mam płacić alimenty, skoro to twoja wina, że jest dziecko?!?!" albo teściowa czy matka im gada, że "po co ci kolejne?! Ile to będzie roboty!? Będziesz chciała pomocy!" itp. itd. Najbliższe im środowisko wywiera presję psychiczną na kobiety, której ulegają, a po zabiegu jeśli żałują decyzji, nie da się już cofnąć czasu, zostają z sytuacją same i nie chcą o niej publicznie mówić, bo sprawa jest dla nich za trudna.

   Poza tym jeśli do lekarzy na NFZ się czeka latami, to przynajmniej usuwanie ciąży, wynikającej z nieodpowiedzialności dorosłych ludzi, nie powinno być opłacane przez podatników, aby nie nadużywać takiego systemu. Mężczyźni mówią kobietom, że "nie chcą używać prezerwatyw, bo czują się niechciani, niemęscy, niewygodnie im" itp. itd., antykoncepcja hormonalna nie jest obojętna dla organizmów kobiet, a bezpłatna aborcja może utworzyć lekceważące podejście w konsumpcyjnie zorientowanym społeczeństwie.
   Mieszkanka29282  25.06.2022 22:50
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany