Stacje naprawcze dla rowerów i warsztaty dobrego dbania o rower #bielanynarower

32
Zgłoszony
Pomysł na rok 2023
Lokalizacja Bielany
Autor pomysłu Michał Michałowski
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
70 000 zł
Kategoria
  • edukacja
  • komunikacja publiczna i drogi
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Montaż 11 samoobsługowych stacji naprawczych dla rowerów w miejscach często uczęszczanych przez rowerzystów oraz przegląd i doposażenie istniejących już stacji na terenie dzielnicy. W ramach projektu przeprowadzone zostaną również plenerowe warsztaty dobrego dbania o rower.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Bielany
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Na ul. Dewajtis, bliżej szlabanu na ścieżce w Lesie Bielańskim
W parku Stawy Kellera
W parku Harcerskiej Poczty Polowej
Przy szpitalu bielańskim
Przy Cmentarzu Północnym, wyjście od ul. Estrady
Przy skrzyżowaniu ulic Heroldów i Książąt Mazowieckich
Przy poczcie na ul. Conrada
Przy wejściu do Parku Herberta (od strony Perzyńskiego)
W Parku Olszyna (od ul. Broniewskiego)
Przy skrzyżowaniu ul. Kochanowskiego i Galla Anonima
Przy placu zabaw ul. Opalin
Przy placu zabaw ul. Loteryjki
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Montaż 11 samoobsługowych stacji naprawczych dla rowerów w miejscach często uczęszczanych przez rowerzystów oraz przegląd i doposażenie istniejących już stacji na terenie dzielnicy. W ramach projektu przeprowadzone zostaną również plenerowe warsztaty dobrego dbania o rower.
Opis projektu
Stacje naprawcze wyposażone będą w pompkę, wkrętaki, łyżki, imbusy, klucz nastawny, uszczelki, łyżkę do zmiany dętki oraz adapter, a ich wygląd nie będzie odstępował od tych już istniejących na terenie dzielnicy. Projekt zakłada montaż 11 nowych stacji i wykonanie przeglądu istniejących stacji, będących w zarządzie Urzędu Dzielnicy, w tym uzupełnienia brakujących w nich urządzeń i naprawę niesprawnych.

W ramach projektu przeprowadzone zostaną również plenerowe warsztaty dobrego dbania o rower, gdzie specjaliści pokażą mieszkańcom jak zadbać o stan roweru i radzić sobie z różnymi uszkodzeniami. Warsztaty mogą zostać zorganizowane przy okazji dzielnicowych pikników.

Rower jest jednym z podstawowych środków służących mieszkańcom do przemieszczania się przez miasto. Jest jednocześnie najbardziej zalecanym ze względu na jego walory ekologiczne oraz wpływ na zdrowie. Aby podróżowanie rowerem było komfortowe i bezpieczne należy zapewnić odpowiednią infrastrukturę do tego, nie tylko same ścieżki rowerowe. Jednym z jej elementów są właśnie podpórki montowane przy przejściach przez drogę.
Projektowanie uniwersalne
Nie
Projektowanie uniwersalne - Uzasadnienie
Rower nie jest urządzeniem, z którego mogą korzystać osoby z niepełnosprawnościami, acz nie tyczy się to oczywiście wszystkich, a więc nie skorzystają także z infrastruktury skierowanej dla rowerzystów.
Uzasadnienie realizacji projektu
Stacje naprawcze mogą przyczynić się do podniesienia komfort przemieszczania się rowerem po dzielnicy i poprawy poziomu bezpieczeństwa rowerzystów, którzy będą mogli szybko zlikwidować możliwe usterki w swoim pojeździe. Sprawne rowery na drogach to ponadto bezpieczniejsze drogi dla pieszych.
Realizacja projektu przyczyni się do osiągnięcia celu operacyjnego strategii Warszawa 2030: 3.3. Korzystamy z przyjaznego systemu transportowego (poprzez rozwój spójnego systemu transportu rowerowego i podniesienie poziomu bezpieczeństwa ruchu rowerowego).

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
70 000,00 zł

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany