Niedzielne targi śniadaniowe przy urzędzie dzielnicy

33
Zgłoszony
Pomysł na rok 2023
Lokalizacja Bielany
Autor pomysłu Michał Michałowski
Współautorzy Patryk Bernardelli
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
200 000 zł
Kategoria
  • kultura
  • integracja sąsiedzka
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Organizacja niedzielnych targów śniadaniowych obok Urzędu Dzielnicy Bielany, które pozwolą mieszkańcom na skosztowanie różnorodnego jedzenia oraz relaks w piknikowej atmosferze z rodziną i sąsiadami. Łącznie zostanie zorganizowane 8 targów na przestrzeni od kwietnia do października.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Bielany
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
plac obok Urzędu Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy (między ulicami Żeromskiego a Staffa)
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Organizacja niedzielnych targów śniadaniowych obok Urzędu Dzielnicy Bielany, które pozwolą mieszkańcom na skosztowanie różnorodnego jedzenia oraz relaks w piknikowej atmosferze z rodziną i sąsiadami. Łącznie zostanie zorganizowane 8 targów na przestrzeni od kwietnia do października.
Opis projektu
Targi śniadaniowe cieszą się coraz większą popularnością wśród mieszkańców naszego miasta. Mogą oni skosztować tam smacznego różnorodnego jedzenia - kuchni lokalnej i egzotycznej - oraz zrelaksować się w piknikowej atmosferze, razem z rodziną, przyjaciółmi i sąsiadami, przy muzyce. Wydarzenia te są także okazją do poznania działających w okolicy restauratorów i rolników. Spotkanie przy wspólnym posiłku od zarania dziejów służyła ludziom do zacieśniania relacji i budowania wspólny. Skorzystajmy z tej tradycji.

Projekt zakłada organizację łącznie 8 niedzielnych targów śniadaniowych, pierwszy w kwietniu, a ostatni w październiku. W lipcu i sierpniu odbyłyby się po dwa wydarzenia na miesiąc.
Wystawcy na targach podzieleni zostaną na dwie kategorie: sprzedaż gotowych posiłków i produktów spożywczych. Przynajmniej połowa wystawców powinna oferować zdrową żywność (potwierdzoną certyfikatem), a wśród nich musi znaleźć się co najmniej jeden oferujących żywność wegetariańską i wegańską. Dopuszcza się obecność na targach lokalnych rzemieślników i artystów oferujących swoje towary czy usługi, ale liczba ich stoisk nie może przekroczyć ¼ wszystkich.
Wybrany wykonawca będzie odpowiadał za dobór wystawców na targu, rozstawienie stoisk, dekoracje targu (proponowany styl amerykański z girlandami i dużymi stołami piknikowymi), element kulturalny typu oprawa muzyczna w wykonaniu lokalnego zespołu, organizację służb porządkowych, zapewnienie toalet, uprzątnięcie terenu po wydarzeniu i promocję projektu.

Targi będą dostępne dla osób z niepełnosprawnościami (wyznaczone stoły, z których łatwiej skorzystać użytkownikom wózków inwalidzkich) i osób innej narodowości (informacje i menu na stoiskach będą w języku polskim, angielskim, ukraińskim i białoruskim).

Projekt jest kontynuacją zwycięskiego projektu z roku 2022.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Organizacja targów przyczyni się do umacniania wspólnoty lokalnej i zacieśnienia relacji sąsiedzkich.
Realizacja projektu przyczyni się do osiągnięcia celów operacyjnych strategii Warszawa 2030: 2.2. Aktywnie spędzamy czas wolny blisko domu (poprzez organizację wydarzenia kulturalno-rekreacyjnego na obszarze dużego osiedla, w miejscu dobrze skomunikowanym z resztą dzielnicy) i 2.4. Działamy w warunkach przyjaznych dla rozwoju biznesu (poprzez tworzenie przestrzeni, w której lokalni przedsiębiorcy mogą zdobywać nowych klientów).

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
200 000,00 zł

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany