Akcja rozdawania zestawów do RKO (maseczki, rękawiczki)

43
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2023
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
1 350 000 zł
Kategoria
 • edukacja
 • pomoc społeczna
 • przestrzeń publiczna
 • zdrowie
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnomiejski
Projekt zakłada zakup i akcję rozdawania zestawów do resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO). Zestawy, w formie breloków do kluczy, będą zawierać w środku maseczkę z zaworem służącą do prowadzenia oddechu zastępczego oraz parę rękawiczek nitrylowych.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnomiejski
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Szkoły podstawowe i ponadpodstawowe w Warszawie; placówki, w których prowadzone będą przez Straż Miejską m.st. Warszawy zajęcia edukacyjne dla dzieci, młodzieży i seniorów oraz pikniki i festyny miejskie.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt zakłada zakup i akcję rozdawania zestawów do resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO). Zestawy, w formie breloków do kluczy, będą zawierać w środku maseczkę z zaworem służącą do prowadzenia oddechu zastępczego oraz parę rękawiczek nitrylowych.
Opis projektu
Użycie zestawu do RKO może uratować komuś życie. Liczba zakupionych zestawów to minimum 150 000 szt. Zestawy będą rozdawane: wśród uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, uczestniczących w zajęciach z Edukacji dla bezpieczeństwa; podczas zajęć edukacyjnych dla dzieci, młodzieży i seniorów prowadzonych przez Straż Miejską m.st. Warszawy oraz wśród mieszkańców Warszawy podczas pikników, czy festynów, podczas których strażnicy miejscy organizują pokazy z prowadzenia prawidłowej RKO.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Dzięki akcji mieszkańcy Warszawy będą bardziej świadomi tego, że udzielanie pierwszej pomocy jest bezpieczne i niewiele potrzeba, aby uratować życie drugiego człowieka.

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Kosztorys projektu:
150 tys. szt. x 9 zł = 1 350 000 zł
Kosztorys uwzględnia również oznakowanie graficzne, aby mieszkańcy wiedzieli, że projekt powstał w ramach budżetu obywatelskiego.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
1 350 000,00 zł

Skutki realizacji (wypełnia pracownik Urzędu m.st. Warszawy)

Skutki realizacji
Projekt zakłada zakup i akcję rozdawania 150 tys. zestawów do resuscytacji krążeniowo-oddechowej (w formie breloków do kluczy). Brelok to mini apteczka zapewniająca bezpieczeństwo ratownika i możliwość podjęcia RKO bezpośrednio na miejscu zdarzenia. Dzięki akcji mieszkańcy Warszawy będą bardziej świadomi tego, że udzielanie pierwszej pomocy jest bezpieczne i niewiele potrzeba, aby uratować życie drugiego człowieka.

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (7)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Skąd te chore pomysły? Lepiej ludzi przeszkolić. Co po sprzęcie którego się nie umie używać lub się nie wie jak wykorzystać?
  Mieszkaniec28812  07.02.2022 17:07
  • W szkołach odbywają się obowiązkowe zajęcia z edb, które obejmują zasady użycia maseczek do RKO w wykonywaniu pp
   Mieszkaniec  07.02.2022 22:25 Autor projektu
 • Moje doświadczenie mówi, że jak coś rozdaje się masowo, to część rzeczy trafia do śmieci, niszczy się też od przygniecenia masą innych takich samych przedmiotów albo staje się jakąś zabawką do przerobienia na własny użytek. Ludzie tego nie szanują. Rozumiem cel projektu, ale boję się, że duży procent zakupu pójdzie na zmarnowanie. Myślę, że przydałoby się projekt jakoś zmodyfikować, aby maseczki np. trafiały do osób, które traktują sprawę ich posiadania poważnie. Za moich czasów a mam 32 lata, plecaki były tak ciężkie, że nie mieściło mi się drugie śniadanie i/lub picie a nawet nie nosiłam piórnika tylko sam długopis luzem. O zniszczenie przedmiotów w takim plecaku bardzo łatwo.
  Mieszkanka29282  20.03.2022 00:24
  • dokładnie to samo pomyślałam, czytając zajawkę tego projektu - takie bibeloty trafią do śmieci, albo w czeluście szuflad. W sytuacji wypadku to akurat nikt nie ma ich przy sobie.
   Mieszkanka24118  29.06.2022 22:46
 • NIE głosuj za tym projektem - to wyrzucenie naszych pieniędzy w błoto - kolejna ustawka marketingu.
  Autor projektu pewnie sam sprzedaje takie zestawy - dlatego opis jest bardzo precyzyjny całego zestawu, musi być "Zestawy, w formie breloków do kluczy, będą zawierać w środku maseczkę z zaworem służącą do prowadzenia oddechu zastępczego oraz parę rękawiczek nitrylowych", popatrz na fachowe słownictwo, a "forma breloków" to pewnie jest unikalna cecha producenta i wpisanie tego do projektu gwarantuje mu monopol n1a sprzedaż w ramach BO - nikt inny by nie podawał tak szczegółowego opisu zestawu. Także podana minimalna liczba zestawów 150tyś wzięta z sufitu, a jednak ma być minimum zamówienie na 150tyś - cel marketingowy, reszta parametrów nieistotna.
  Ponadto to bezużyteczny zestaw dla podstawówek. Aby zrobić komuś RKO to trzeba mieć wiedzę i być silnym i mieć masę aby dać radę ucisnąć głęboko klatkę piersiową inaczej masaż serca nie zadziała, a podstawówka tego nie zrobi. Najczęściej sytuacje z zatrzymaniem akcji zdarzają się w domu a w domu taki zestaw nie jest potrzebny w ogóle.
  Mieszkaniec31407  21.06.2022 03:15
  • Szanowni Państwo,
   Nie sprzedaję breloków, nie jestem również powiązany z żadną firmą.
   W szkołach mają miejsce zajęcia z Edukacji dla bezpieczeństwa, które obejmują zagadnienia dotyczące pierwszej pomocy, takie zajęcia odbywają się również dla innych grup społecznych (również w ramach Budżetu Obywatelskiego).
   Mieszkaniec  21.06.2022 16:35 Autor projektu
 • Aby przeprowadzić szkolenie to nie potrzeba kupować 150 000 zestawów demonstracyjnych, ja byłem na szkoleniu i wystarczył jeden zestaw dla osoby prowadzącej szkolenie, uczestnikom niczego nie rozdawano bo i po co
  Mieszkaniec31407  21.06.2022 23:16
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany