Miejskie Sauny

799
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski
Pomysł na rok 2023
Autor pomysłu Filip Pelc
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
65 000 zł
Kategoria
 • przestrzeń publiczna
 • zieleń miejska
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnomiejski
Świadczenie usługi mobilnej sauny na wybranych plażach m.st. Warszawy.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnomiejski
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Usługa mobilnej sauny: plaża Rusałka (plaża przy ZOO) lub plaża Saska Kępa
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Świadczenie usługi mobilnej sauny na wybranych plażach m.st. Warszawy.
Opis projektu
Projekt zakłada świadczenie kompleksowej usługi mobilnej sauny na wybranych plażach m.st. Warszawy tj. wynajem mobilnej sauny wraz z kompleksową obsługą.
Termin realizacji usługi: październik, listopad, grudzień 2023r. w każdy/-ą:
- czwartek w godzinach 19:00 - 22:00
- sobotę w godzinach 16:00 - 20:00
- niedzielę w godzinach 10:00 - 13:00
Miejsce świadczenia usługi: plaża Rusałka (plaża przy ZOO) lub plaża Saska Kępa (wymiennie).
Projektowanie uniwersalne
Nie
Uzasadnienie realizacji projektu
Miejskie sauny mogą stać się atrakcją turystyczną. Korzystać z niej będą mogli spragnieni relaksu mieszkańcy Warszawy. Może być również uzupełnieniem Szkółki morsowania Dzielnicy Wisła.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Usługa obejmuje koszty: transportu, obsługi sauny, sprzątania i dezynfekcji, drewna do opalania pieca, jak również upublicznienia informacji i oznakowania projektu.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
65 000,00 zł

Skutki realizacji (wypełnia pracownik Urzędu m.st. Warszawy)

Skutki realizacji
Zwiększenie atrakcyjności plaż miejskich w sezonie jesienno-zimowym. Uzupełnienie Szkółki morsowania Dzielnicy Wisła.

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (5)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Pomysł nie jest zły, ale trzeba zastanowić się czy wydatek na rekreację, rzeczywiście jest najbardziej pilnym. Zgłoszone w konkursie są też projekty do ratowania życia i zdrowia ludzkiego jak np. straży pożarnej i szpitalnych oddziałów ratunkowych. Na podstawie mojego doświadczenia, domniemuję, że skoro zgłosili się tutaj, to państwo nie chce dać im pieniędzy, bo oszczędza na nich. Zignorowanie takiej prośby o pomoc może być demoralizujące dla ludzi dbających o nasze bezpieczeństwo, życie i zdrowie. Brak właściwego sprzętu może się źle odbić na mieszkańcach warszawy, którzy będą potrzebować pomocy. Nigdy nie wiadomo co stanie się nam lub naszym bliskim...
  Mieszkanka29282  20.03.2022 17:15
  • Szanowna Pani Mieszkanko,
   wrzucanie pod absolutnie każdym projektem, który nie dotyczy zakupu defibrylatorów, komentarza o braku zasadności i mniejszej potrzebie, a także używanie argumentów o głupocie, fanaberii i braku odpowiedzialności jest po prostu nie fair.
   Każdy oczywiście ma prawo do skomentowania propozycji i wyrażenia swojej opinii ale zaspamowanie całego portalu BO tym, lekko zmodyfikowanym komentarzem odwołującym się jeszcze do odpowiedzialności za dobro warszawiaków - ergo sport, rekreacja, edukacja, kultura, mała infrastruktura i wiele innych kategorii nie jest priorytetem, potrzebą a wszystko można sobie zorganizować samemu - mija się z celem projektu pod nazwą BO.
   Oczywiście, zdarzają się duże, kosztowne projekty infrastrukturalne ale projekt zakupu defibrylatorów zakładający budżet w wysokości 9 mln zł to kompletne obchodzenie systemu i jeden z przykładów na wkraczanie samorządu w sferę państwową. Projekt jest dopuszczony do głosowania - fine, ale powinien mówić pozytywnie za siebie a nie „zyskiwać” poparcie takimi komentarzami jak Pani gotowiec.
   Pozdrawiam w duchu obywatelskiego zaangażowania.
   Mieszkaniec31098  16.06.2022 10:54
  • Zwracam uwagę, że napisałam "projekt nie jest zły", tymczasem jednak znalazły się merytoryczne komentarze wskazujące jego luki, zaś projekt ostatecznie został zmodyfikowany i dopiero w takiej formie został wybrany. To wskazuje, że mój komentarz zdaje się nawet był bardziej pochlebny, niż tamtego dnia sobie zasłużył.

   Co do moich wpisów, to ciekawi mnie kto jeszcze poświęcił bezpłatnie tyle swojego wolnego czasu na analizę i komentowanie wszystkich zgłoszonych projektów? Ich była masa, a kiedy widziałam, że ich luki są podobne, pisałam podobne komentarze, ponieważ na tyle sobie mogłam pozwolić.

   Oprócz tego w budżecie obywatelskim chodzi o przyszłość i kierunek rozwoju miasta, ja nikomu nie rozkazywałam, tylko apelowałam o rozsądek przy głosowaniu, czym też się nieodpłatnie naraziłam za "wychylanie się" i czytanie nieprzyjemnych komentarzy na mój temat. Ratowanie życia i zdrowia podałam, aby skrócić swój komentarz, nie pomyślałam, że znajdą się tacy, którym będzie to przeszkadzać, mimo wszystko jednak się znaleźli.

   W Polsce w ogóle jest maniera, żeby karać ludzi za posiadanie własnego zdania. Ja działałam nieodpłatnie w interesie rozwoju miasta na ile sobie mogłam pozwolić. Spotkało mnie za to dużo przykrości, straconego czasu, ale się z tym liczyłam, bo wiem jaki jest "katolicki kraj bohaterów", na jaki się lansuje w mediach Polskę.

   Mimo wszystko jednak jestem zadowolona z wyników głosowania w tym roku i myślę, że na poziomie ogólnomiejskim zdrowy rozsądek przeważył. To mieszkańcy będą mogli korzystać i widzieć efekty swoich wyborów, w tym i następnych głosowaniach. Liczba głosów oraz budżet miasta są ograniczone, dlatego odwoływanie się w komentarzach, do priorytetów w jego rozwoju oraz zaspokajania potrzeb mieszkańców uważam za bardzo potrzebne. Pewnie to Pan miał jakiś prywatny interes w pierwotnym pomyśle na bezpłatne sauny. Jeśli oczekuje Pan indywidualnych, oryginalnych komentarzy, to może ktoś inny będzie w stanie zaspokoić takie roszczenia nieodpłatnie lepiej ode mnie, ale na razie nie było lepszych.
   Mieszkanka29282  16.07.2022 21:05
 • warto poszerzyć ofertę o inne znane miejsca do morsowania (bardziej bezpieczne niz wskazane) np. na sadybie
  Mieszkanka30615  03.06.2022 10:15
 • NIE dla marnotrastwa
  Jeśli pomysł jest dobry to autor tego pomysłu niech kupi taką saunę, postawi nad Wisłą i ją wynajmuję - zarobi z pewnością MAJĄTEK.
  Kto pójdzie do sauny na plaży? A gdzie się potem ochłodzić, umyć?
  NIE
  Mieszkaniec31407  21.06.2022 12:59
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany