Droga rowerowa na północnym odcinku ul. Branickiego pomiędzy ul. Sarmacką, a Al. Rzeczypospolitej wraz z przejazdem przez ul. Sarmacką i Al. Rzeczypospolitej

1645
Oceniony negatywnie
Pomysł na rok 2023
Lokalizacja Wilanów
Autor pomysłu Tomasz Kuszłejko
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
303 000 zł
Kategoria
  • komunikacja publiczna i drogi
  • przestrzeń publiczna
  • sport
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Projekt polega na poprawie infrastruktury rowerowej w Wilanowie, poprzez utworzenie drogi rowerowej na północnym odcinku ul Branickiego pomiędzy ul. Sarmacką, a Al. Rzeczypospolitej wraz z przejazdem przez ul. Sarmacką i Al. Rzeczypospolitej.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Wilanów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul. Branickiego pomiędzy ul. Sarmacką a al. Rzeczypospolitej po stronie północnej.
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
ul. Branickiego

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt polega na poprawie infrastruktury rowerowej w Wilanowie, poprzez utworzenie drogi rowerowej na północnym odcinku ul Branickiego pomiędzy ul. Sarmacką, a Al. Rzeczypospolitej wraz z przejazdem przez ul. Sarmacką i Al. Rzeczypospolitej.
Opis projektu
Projekt polega na poprawie infrastruktury rowerowej w Wilanowie, poprzez utworzenie drogi rowerowej na północnym odcinku ul Branickiego pomiędzy ul. Sarmacką, a Al. Rzeczypospolitej wraz z przejazdem przez ul. Sarmacką i Al. Rzeczypospolitej. Droga poprowadzona byłaby na pasie trawnika, za istniejącym żywopłotem, w pobliżu podziemnej infrastruktury ciepłowniczej, co dodatkowo zapewniłoby minimalizację dni, kiedy z powodu opadów śniegu lub mroźnej temperatury poruszanie się po takich drogach jest utrudnione lub niemożliwe.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Rozwój infrastruktury rowerowej zachęca do korzystania z tej formy przemieszczania się, sprzyja to minimalizacji smogu - nie używamy np samochodu, zdrowiu i bezpieczeństwu. Brak drogi dla rowerów w tym miejsce jest rażąco niesprzyjający lokalnemu ruchowi cyklistów.

Charakterystyka

Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
303 000,00 zł

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu
Budowa przejazdu rowerowego przez północne ramię skrzyżowania al. Rzeczypospolitej z ul. Branickiego koliduje z prowadzoną przez Tramwaje Warszawskie inwestycją budowy trasy tramwajowej na Wilanowie, która zakłada między innymi przebudowę wskazanego skrzyżowania. Ponadto, budowa wskazanego przejazdu dla rowerzystów wymagałaby przebudowy sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu al. Rzeczpospolitej z ul. Branickiego, wymaga to opracowania wielobranżowej dokumentacji technicznej. Opracowanie takiej dokumentacji zajmuje od 7 do kilkunastu miesięcy, w zależności od poziomu skomplikowania i czasu oczekiwania na uzgodnienia (w tym od instytucji niezależnych od miasta). Dokumentację opracowuje na zlecenie ZDM firma wybrana w przetargu, którego przeprowadzenie (od ogłoszenia do podpisania umowy) zajmuje ok. 2 miesięcy. Po ukończeniu dokumentacji, konieczny jest przetarg na wykonawcę robót, który również trwa ok. 2 miesięcy. Następnie, od 3 do kilkunastu miesięcy zajmuje sama budowa. W związku z tym, że prace nad realizacją możemy zacząć dopiero w 2023 r., nie jest możliwe zakończenie, odebranie i rozliczenie robót do 15 grudnia 2023 r., czyli w ciągu jednego roku budżetowego. Należy tutaj jednocześnie nadmienić, że nie ma możliwości wprowadzenia zmiany projektu polegającej na pozostawieniu samej drogi dla rowerów na tym odcinku bez realizacji przejazdu rowerowego przez al. Rzeczpospolitej, ponieważ projekt w takiej formie nie spełniałby wymogu spójności sieci rowerowej określonego w pkt. 2.1.2 Standardów projektowych i wykonawczych dla systemu rowerowego w m.st. Warszawie.

Modyfikacje

28.04.2022 14:35
Koordynator w Dzielnicy Wilanów

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany