Przejście dla pieszych na skrzyżowaniu al. Wilanowska z ul. Bukowińską.

123
Oceniony negatywnie
Pomysł na rok 2023
Lokalizacja Mokotów
Autor pomysłu Marek Bujanowicz
Współautorzy Kacper Dembe
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
100 000 zł
Kategoria
  • komunikacja publiczna i drogi
  • przestrzeń publiczna
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Projekt polega na zrobieniu przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu al. Wilanowska z ul. Bukowińską usprawniającego przejście na druga stronę.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Mokotów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Skrzyżowanie al. Wilanowskiej z ul. Bukowińską.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt polega na zrobieniu przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu al. Wilanowska z ul. Bukowińską usprawniającego przejście na druga stronę.
Opis projektu
Przejście dla pieszych mogłoby znacząco przyspieszyć i ułatwić pieszym przechodzenie przez al. Wilanowską. Obecnie brak przejścia zmusza pieszych do przejścia przez trzy przejścia, zamiast jednego, co znacząco utrudnia i spowalnia ten proces dodatkowo zwiększając ryzyko wypadku drogowego. Projekt dodatkowo obejmował by zrobienie sygnalizacji świetlnej.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Usprawnienie przechodzenia na drugą stronę ulicy.

Charakterystyka

Kosztorys

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
100 000,00 zł

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu
Realizacja przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu al. Wilanowska z ul. Bukowińską wymaga opracowania wielobranżowej dokumentacji technicznej. Opracowanie takiej dokumentacji zajmuje od 7 do kilkunastu miesięcy, w zależności od poziomu skomplikowania i czasu oczekiwania na uzgodnienia (w tym od instytucji niezależnych od miasta). Dokumentację opracowuje na zlecenie ZDM firma wybrana w przetargu, którego przeprowadzenie (od ogłoszenia do podpisania umowy) zajmuje ok. 2 miesięcy. Po ukończeniu dokumentacji, konieczny jest przetarg na wykonawcę robót, który również trwa ok. 2 miesięcy. Następnie, od 3 do kilkunastu miesięcy zajmuje sama budowa. W związku z tym, że prace nad realizacją możemy zacząć dopiero w 2023 r., nie jest możliwe zakończenie, odebranie i rozliczenie robót do 15 grudnia 2023 r., czyli w ciągu jednego roku budżetowego.

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (2)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
  • W tym miejscu rzeczywiście brakuje przejścia oraz przejazdu rowerowego. Nie było to tak uciążliwe przed powstaniem osiedla na terenie Szop Polskich.
    Mieszkaniec29966  14.02.2022 15:41
  • Obawiam się że 100.000 jest niedoszacowane, niemniej przejście zdecydowanie powinno powstać, poprawi jakość życia wielu mieszkańców, zwłaszcza tych z trójkąta ulic Wilanowska-Bukowinska-Pohoskiego. Obecnie trwają tam nowe inwestycje deweloperskie, co znacznie zwiększy liczbę mieszkańców rejonu, dla których pokonanie bariery al. Wilanowskiej jest trudne. Nie mówiąc już o rowerzystach. Dla nich wszystkich byłaby to bardzo ważna i pożądana inwestycja.
    Mieszkaniec30436  26.03.2022 11:50
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany