Przejście dla pieszych na skrzyżowaniu al. Wilanowska z ul. Bukowińską.
123
Oceniony negatywnie
Pomysł na rok 2023
Lokalizacja Mokotów

Koszt pomysłu
100 000 zł
Kategoria
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Projekt polega na zrobieniu przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu al. Wilanowska z ul. Bukowińską usprawniającego przejście na druga stronę.
Lokalizacja
Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Mokotów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Skrzyżowanie al. Wilanowskiej z ul. Bukowińską.
Lokalizacja na mapie:
Dane projektu
Skrócony opis projektu
Projekt polega na zrobieniu przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu al. Wilanowska z ul. Bukowińską usprawniającego przejście na druga stronę.
Opis projektu
Przejście dla pieszych mogłoby znacząco przyspieszyć i ułatwić pieszym przechodzenie przez al. Wilanowską. Obecnie brak przejścia zmusza pieszych do przejścia przez trzy przejścia, zamiast jednego, co znacząco utrudnia i spowalnia ten proces dodatkowo zwiększając ryzyko wypadku drogowego. Projekt dodatkowo obejmował by zrobienie sygnalizacji świetlnej.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Usprawnienie przechodzenia na drugą stronę ulicy.
Charakterystyka
Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu
Kosztorys
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
100 000,00 zł
Uzasadnienie negatywnej oceny projektu
Uzasadnienie negatywnej oceny projektu
Realizacja przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu al. Wilanowska z ul. Bukowińską wymaga opracowania wielobranżowej dokumentacji technicznej. Opracowanie takiej dokumentacji zajmuje od 7 do kilkunastu miesięcy, w zależności od poziomu skomplikowania i czasu oczekiwania na uzgodnienia (w tym od instytucji niezależnych od miasta). Dokumentację opracowuje na zlecenie ZDM firma wybrana w przetargu, którego przeprowadzenie (od ogłoszenia do podpisania umowy) zajmuje ok. 2 miesięcy. Po ukończeniu dokumentacji, konieczny jest przetarg na wykonawcę robót, który również trwa ok. 2 miesięcy. Następnie, od 3 do kilkunastu miesięcy zajmuje sama budowa. W związku z tym, że prace nad realizacją możemy zacząć dopiero w 2023 r., nie jest możliwe zakończenie, odebranie i rozliczenie robót do 15 grudnia 2023 r., czyli w ciągu jednego roku budżetowego.
Co sądzisz o tym pomyśle?
Dodaj komentarz